Bolest hlavy par dni před menstruací

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
9280
5.5.22 14:57

Bolest hlavy par dni před menstruací

Ahojky všem :srdce:

Prosím o radu, nebo mě zinkne :zed:

Už asi půl roku mě vždy před začátkem menstruace bolí hlava, ale tak hnusně, že se mi z toho navaluje. Nával horko, za pět minut zima. Mám závratě a jsem mimo provoz :pocitac: Jak to dostanu, už nic. Teď to mám dostat za 5 dní a od dnešní noci prostě šílenost. Na neurologii chodím kvůli krční páteři. CT mozku ok. Zobu hořčík. Nemáte řadu - nějaké bylinky třeba. Mě to opravdu vyřadí z provozu a už mě to úplně vycucává. Gyndar na roční prohlídce mi nabízel antikoncepci ale z jiného důvodu. Bohužel jsem se ho na tento problém nezeptala nebo mi to vypadlo z hlavy :roll: a vsadím se že mi bude chtít dát antiko a tomu se právě braním 8o :roll:

Budu vděčná za všechny rady. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5187
5.5.22 15:16

Kolik ti je? Může souviset s premenopausou.
Taky se mi to poslední dobou stává. Gyndař též navrhl antiko. Zatím jsem odmítla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9280
5.5.22 15:22
@Whitedog píše:
Kolik ti je? Může souviset s premenopausou.
Taky se mi to poslední dobou stává. Gyndař též navrhl antiko. Zatím jsem odmítla.

Teď mi bude 37 :?
Já právě se bráním antikoncepci zuby nehty :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2030
5.5.22 15:29

Heled je mi 34, tohle uz mam tak od 27-28… ale nastesti jen tak 12-24 hodin pred nebo po zacatku ms, beru HA a mozna i diky tomu to neni tak sileny. Kazdopadne ted se mi k pms pridalo i obcasny nocni poceni a to je taky teda neco.
Horcik beru, bylinky zadny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9280
5.5.22 15:31
@Leenvecka píše:
Heled je mi 34, tohle uz mam tak od 27-28… ale nastesti jen tak 12-24 hodin pred nebo po zacatku ms, beru HA a mozna i diky tomu to neni tak sileny. Kazdopadne ted se mi k pms pridalo i obcasny nocni poceni a to je taky teda neco.
Horcik beru, bylinky zadny.

Teď mi kamaradka rádi kontryhel že na to pomáhá. Hořčík mám taky a nic :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5187
5.5.22 15:33

@Šema

Já taky :-) A když už jsem ji nebrala celý život, tak se mi s tím teď, na starý kolena, už nechce začínat… ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9280
5.5.22 15:35
@Whitedog píše:
@ŠemaJá taky :-) A když už jsem ji nebrala celý život, tak se mi s tím teď, na starý kolena, už nechce začínat… ;-)

No právě. Já brala asi dvakrát jako „holka“ a díky ne už 8o Ale teda tyhle stavy jsou taky bomba. Chtěla jsem si jít sednout ven na sluníčko myslím že než tam dojdu někde lehnu :lol: :,( :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26705
5.5.22 15:42

Znám to důvěrně. Jakmile pocítím první problém, tak si vezmu ibalgin, zapiju to silnou kávou a mám zbytek dne klid. Sice jsem mírně jako praštěná, ale je mi dobře. Kvůli jednomu dni bych antikoncepci nebrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9280
5.5.22 16:00
@Janli píše:
Znám to důvěrně. Jakmile pocítím první problém, tak si vezmu ibalgin, zapiju to silnou kávou a mám zbytek dne klid. Sice jsem mírně jako praštěná, ale je mi dobře. Kvůli jednomu dni bych antikoncepci nebrala.

Mě právě ibalgin nezabere nebo jen jakoby hodně málo. Kdyby to bylo jeden den tak to mám na salámu jenže to je třeba 4,5 dní před MS :? Tu kávu ale zkusím v kombinaci s praskem :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2043
5.5.22 16:25

Trpím na migrény a hormonální výkyvy jsou jedním z klasických spouštěčů. Prakticky vždycky 24 hodin před začátkem menstruace mám velkou migrénu, kdy nemůžu nic, často to i skončí zvracením. Podle té migrény i poznám, že už, i kdyby to podle kalendáře mělo být až o pár dní později. Prostě kalendář ať si pindá, co chce, migréna nelže.
Tipuju u Tebe něco podobného, jen rozloženého do víc dní. HA na to moc nepomůže a neurologové obecně ji u migrén moc rádi nemají. Zkus vychytat, jaké léky Ti zabírají. Ty kombinace, v kterých je i kofein, bývají většinou lepší než samotný Ibalgin. Z bylinek by jako prevence mohla pomoct kopretinová tinktura. Hořčík bereš, to je taky dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9280
5.5.22 16:34
@Jeremi píše:
Trpím na migrény a hormonální výkyvy jsou jedním z klasických spouštěčů. Prakticky vždycky 24 hodin před začátkem menstruace mám velkou migrénu, kdy nemůžu nic, často to i skončí zvracením. Podle té migrény i poznám, že už, i kdyby to podle kalendáře mělo být až o pár dní později. Prostě kalendář ať si pindá, co chce, migréna nelže.
Tipuju u Tebe něco podobného, jen rozloženého do víc dní. HA na to moc nepomůže a neurologové obecně ji u migrén moc rádi nemají. Zkus vychytat, jaké léky Ti zabírají. Ty kombinace, v kterých je i kofein, bývají většinou lepší než samotný Ibalgin. Z bylinek by jako prevence mohla pomoct kopretinová tinktura. Hořčík bereš, to je taky dobře.

Děkuji za odpověď. :srdce:
Zkusím si schválně psát nějaký deníček :roll: ale vsadím boty že to bude pokaždé stejné :zed: na tu tinkturu juknu dekuju :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9280
5.5.22 16:40

Holky a ještě mi řekněte tak s tímhle fungujete v práci. Já jsem pracovala ve fabrice u pasu a to když se mi rozjelo tohle plus pás no to byla jízda. Motala jsem se ještě 30vic a prezivala každou minutu se těšila na konec směny. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2043
5.5.22 17:10
@Šema píše:
Děkuji za odpověď. :srdce:
Zkusím si schválně psát nějaký deníček :roll: ale vsadím boty že to bude pokaždé stejné :zed: na tu tinkturu juknu dekuju :hug:

Jsou i apky do mobilu, doporučuju. Zaznamenávají se tam záchvaty, spánek, životospráva, cyklus, jaké léky sis vzala, v jakou denní/noční dobu Tě bolest hlavy přepadla, co všechno Ti znemožnila dělat… Hodně to pomáhá při rozhovoru s lékařem a plánování další léčby.

@Šema píše:
Holky a ještě mi řekněte tak s tímhle fungujete v práci. Já jsem pracovala ve fabrice u pasu a to když se mi rozjelo tohle plus pás no to byla jízda. Motala jsem se ještě 30vic a prezivala každou minutu se těšila na konec směny. :,(

Já mám i cílené léky na migrénu (triptany), takže většinou se mi povede rozjíždějící záchvat stopnout tak během 20 minut až hodiny. Ale někdy teda taky ne. Mám v kanclu karimatku a deku a už se stalo, že jsem si prostě musela lehnout, přikrejt se a počkat, až to nejhorší přejde. V tu chvíli nedokážu vůbec nic, ani zvednout telefon, abych poprosila naši sekretářku, ať mi přinese sklenici vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19532
5.5.22 17:10

Mam to tak už zhruba 10let. 48hodin před. 2dny funguju jen pod léky, někdy mě z toho chytne klasická migréna a to už pak bliju a bliju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9280
5.5.22 17:25

Holky když to čtu co všechno musíme zkusit :,( ach jo. Já jsem prostě vždycky mimo provoz. Doslova. Šílený :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat