Bolest hlavy z nevyspání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fisherman
Nováček 8 příspěvků 30.10.18 16:31
Bolest hlavy z nevyspání

Zdravím,

nemáte nějakou radu, co dělat, když Vás bolí hlava z málo spánku? Stává se mi to celkem často (cca 1-2× týdně) a nechci brát neustále prášky.

Nemáte nějakou babskou alternativu k práškům? Třeba nějaký čaj nebo cokoliv jiného? Občas se prostě pořádně nevyspím a pak mě většinou přes den začne bolet hlava.

Děkuji za odpovědi :)

Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 8865 příspěvků 33 inzerátů 30.10.18 16:36

jestli je to z nevyspání. tak nejlepší lék je prostě vyspání.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 30.10.18 16:38

Mně na bolest hlavy z nevyspání funguje kafe… :think: Ale taky nezabere vždycky a pak nezbývá, než se prostě vyspat. :nevim:

P4ja
Kelišová 6634 příspěvků 30.10.18 16:45

@Fisherman Pokud nejsi vyspalá, tak spát. Případně zkusit nějaké bylinky na podporu spánku. Tedy pokud to není tím, že musíš ponocovat.

Spíš bych to řešila takhle, kdyžto půjde. Jinak řešíš jen důsledek a to je dlouhodbě neudržitelné.

Tichošlápek
Extra třída :D 10956 příspěvků 30.10.18 16:51

U mne funguje: kava, hodně vody s citronem, zelený čaj a hlavně nekoukat soustředěně do jedné vzdálenosti. Třeba v praci aspoň každou čtvrt hodinu chvíli pozorovat ptáky za oknem a pak se zase vrátit k PC apod.

Fisherman
Nováček 8 příspěvků 30.10.18 16:56

Jak jsem psal, problém se spaním většinou nemám, spím dobře, ale občas se prostě stane, že musím dříve vstávat nebo přijde nespavá noc a to pak většinou dopadá tak, že hlava bolí.

Kávu vyzkouším :)

iiiv
Extra třída :D 10982 příspěvků 30.10.18 17:01

hodně pít

Russet
Extra třída :D 12289 příspěvků 30.10.18 17:05
@Fisherman píše:
Jak jsem psal, problém se spaním většinou nemám, spím dobře, ale občas se prostě stane, že musím dříve vstávat nebo přijde nespavá noc a to pak většinou dopadá tak, že hlava bolí.Kávu vyzkouším :)

Zajimalo by mě, kolik hodin je „málo“. Kafe bych nepila, spíš bych doplnila minerály a dala si kousek ovoce.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 30.10.18 17:07
@Tichošlápek píše:
U mne funguje: kava, hodně vody s citronem, zelený čaj a hlavně nekoukat soustředěně do jedné vzdálenosti. Třeba v praci aspoň každou čtvrt hodinu chvíli pozorovat ptáky za oknem a pak se zase vrátit k PC apod.

Po zeleném čaji se mi ta bolest hlavy naopak často rozjede víc. Ale nevím, čím to je, když kafe mi na to pomáhá. :think:

měsíční svit
Kecalka 470 příspěvků 30.10.18 17:12

Pokud už se stane, že se nevyspíš, bolí hlava a nemůžeš to dospat, tak zkus vitamínovou bombu a hodně pít. Hodně lidí si na bolest hlavy dává studený obklad, já to mám přesně obráceně. Napustím si jakoukoliv lahev horkou vodou a dávám si ji na čelo, ta bolest hned ustupuje.

Pokud bys nemohl usínat, skvělá je medunka, třezalka, nebo i mateřídouška. :palec: A nebo mléko s troškou medu.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 30.10.18 17:16

Zkus hořčík. :palec:

tininas
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 30.10.18 17:55
@Fisherman píše:
Zdravím,

nemáte nějakou radu, co dělat, když Vás bolí hlava z málo spánku? Stává se mi to celkem často (cca 1-2× týdně) a nechci brát neustále prášky.

Nemáte nějakou babskou alternativu k práškům? Třeba nějaký čaj nebo cokoliv jiného? Občas se prostě pořádně nevyspím a pak mě většinou přes den začne bolet hlava.

Děkuji za odpovědi :)

Ahoj.

Víš určitě, že ta bolest je z nevyspání?

Fisherman
Nováček 8 příspěvků 30.10.18 18:36

No jistý si být nemůžu. Spíš jsem prostě chtěl vědět, jestli existuje nějaká alternativa k práškům, když už bolest přijde :)

Moc děkuji za různé rady všem :D

Helileli
Závislačka 3055 příspěvků 30.10.18 19:48

@Fisherman když už bolest přijde, tak moc rad není, ještě tak procházka na studeném vzduchu, případně akupresura. Ale když víš, že ses nevyspal, tak to chce preventivně tekutiny, ideálně minerálky, male silné kafe, čerstvý vzduch a nějakou rozumnou lehkou stravu, která příliš nezatíží žaludek ani ti nehodí moc nahoru cukr, protože po snížení glykémie tě může hlava rozbolet. Pokud jsi kuřák, tak snížit cigarety na minimum.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >