Bolest kolen - může za to minulost?

Anonymní
26.3.21 13:00

Bolest kolen - muze za to minulost?

Ahoj. Drive jsem mela problemy s anorexii, bohuzel doteď mam na sebe zkresleny pohled a i kdyz jim, tak malo. Triskam do sebe spoustu nezdravych jidel. Rano si dam neco sladkeho (buchta, kolac..) nemam rada slane snídaně ale sladke, nekdy i vynecham. Nejsem a nikdy jsem nebyla a nebudu priznivec pocitani a vazeni jidel, extremne zdrave stravy a tak. V jedenact si dam obed, porce pro dite ale me to prostě staci, nemam rada pocit prejedenosti. A prijde večer a jedu, cokolada, bramburky nekdy teda i toust se sunkou a syrem. Cvicim 5× tydne s vlastni vahou. Docela drina, vydej mam myslím velky. Nepotrebuju odbornika, z nejhoršího jsem venku. Mam 176cm a 60kg! Coz mi prijde dost..Co me ale trapi jsou kolena, bolest kolen. Muze to souviset s nadmernym cvicenim a i tim předchozím nejedenim a dosud zkreslenym pohledem sama na sebe? Spanek ani nemluvim, uz 14 dni v kuse skoro nespim..jsem unavená ale večer neusnu, a kdyz jo tak na 2 hodky, probudim se a cumakuju zbovu x hodin a zaberu az tvrde nad ranem. Pres den to chci dospat - nejde to, nemuzu usnout. Dohani me minulost jak jsem si zadelala na peknej problem? :( Medunka mi nepomaha, tabletky neospan taky ne…mam maly dite (rok a pul) a uz cejtim jak jsem nekdy i z nej unavena, ze uz proste nemuzu, bolava, unavena, nevyspala :( co mam dělat aby seuj stav zlepsil? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4608
26.3.21 13:04

Může to souviset s tím, že ti např. odchází chrupavka. Tomu tělu totiž nedáváš vůbec nic, z čeho by si mohlo brát nějaké živiny. Že tělu tvoje jezení přes den nestačí ani náhodou ti dává najevo právě večer, kdy se potřebuje dodlábnout těmi čokoládami a brambůrky. Nedohání tě žádná minulost, na huntování svého zdraví intenzivně pracuješ teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3062
26.3.21 13:11

Jj, taky nevidim nutně problém v minulosti jako spíš v tom, že intenzivně cvičíš, ale nedáváš tělu nic kromě rychlejch cukrů. Samozřejmě že stávkuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1100
26.3.21 13:13

Spíš to vidím na špatnou techniku cvičení - konzultovala jsi to někde? Nebo to máš prostě geneticky oslabené, mně třeba koleno bolí od 24 let a nijak zásadně se to nejlepší. Podvýživu nejde vyloučit, podle váhy to nepoznám - měřím stejně a při 60 kg už mám kostnatá ramena, zatímco kámoška při 60 kg a té samé výšce už začíná mít dost pupík (je křehké postavy, takže to je nápadnější, protože normálně přes 55 kg nejde :lol:)… Ale jestli hodně cvičíš a máš tedy svaly, tak si myslím, že to spíš málo bude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4608
26.3.21 13:27
@listento píše:
Spíš to vidím na špatnou techniku cvičení - konzultovala jsi to někde? Nebo to máš prostě geneticky oslabené, mně třeba koleno bolí od 24 let a nijak zásadně se to nejlepší. Podvýživu nejde vyloučit, podle váhy to nepoznám - měřím stejně a při 60 kg už mám kostnatá ramena, zatímco kámoška při 60 kg a té samé výšce už začíná mít dost pupík (je křehké postavy, takže to je nápadnější, protože normálně přes 55 kg nejde :lol:)… Ale jestli hodně cvičíš a máš tedy svaly, tak si myslím, že to spíš málo bude…

Podvýživa se podle váhy nepozná úplně vždycky. Tělu totiž nemusí scházet jen jídlo na množství, ale také jídlo na živiny. Intenzivní cvičení v kombinaci s jasným nedostatkem živin je poměrně jistý způsob, jak si ta kolena odrovnat úplně.

Jenom z mé osobní zkušenosti: koleno nemá co bolet jen tak samo od sebe. Genetické bolesti neexistují, existuje dědičný sklon např. k některým typům artróz, jejichž hlavním a nejranějším symptomem je právě bolestivost. Pokud se to nejlepší, určitě bych radila, aby sis při první možné příležitosti nechala udělat rentgen. Ty artrózy jsou dneska poměrně časté.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16872
26.3.21 16:58

Ano mizerná výživa v kombinaci se zátěží ti samozřejmě může poničit kolena.

Zajdi na ortopedii a modli se aby to nebyla artroza, ale pproblém s tím jak cvičíš -to ti pak vyřeší rehabilitace a návštěva fyzioterapeuta a naučení se správému pohybu.

Do té doby prostě kolena nezatěžuj a hledej jiný způsob pohybu.

A stav na psychiatrii - ne protože bys byla blázen, ale jsem si celkem dost jistá, že ta nespavost bude spojená s úzkostně depresivními stavy.
Postupně přidej ještě psychoterapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat