Bolest kostí na hýždích v těhotenství

2
13.6.11 17:05

Bolest kostí na hýždích

Ahoj holky.Potřebovala bych poradit.Posledních pár dní mě začaly hrozně bolet asi pánevní kosti nebo co je to.Začínám mít problém vstanout ze židle.Bolí mě kosti na hýždích,nikde jinde a to pouze při vstávání ze židle kde nějakou dobu sedím +-5 minut (v práci).Nebylo by na tom nic špatného kdybych byla před porodem a pánev by se rozšiřovala ale ja jsem dnes teprve 11+2 takže nechápu co je to a pokud to bude teda sílit tak to bude nějaký problém že?Máte někdo podobné zkušenosti v tak brzkém stadiu těhotenství?předem děkuji za odpověďi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13047
13.6.11 17:22

tak to si můžeme podat ruce, mě se to stalo několikrát… spíš většinou když si jdu lehnou do postele, jakoby ty kosti v zadku jak říkáš.. kolikrát se zaseknu a nemiohu se ani přetočit ani vstát…ale raději to neřeším, nechci být za hypochondra a řešit každý prd, protože to pak zase vždycky samo přejde.. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7576
13.6.11 17:42

Kolem 3.měs začíná děloha tlačit a táhnout a začínají se rozvolňovat vazy a úpony vlivem hormonů, což je žádnoucí pro uvolnění prostoru pro rostoucí miminko. Je to normální, jen některé ženy to postihne, jiné ne. Některé bolí jen úpony dělohy v břiše, jiné stydká spona, další pánevní kosti a sedací. Některé těhule cítí bolest pořád, jiné jen nárazově nebo v určitých týdnech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3575
13.6.11 18:08

jj, holky, myslím, že mám obdobný problém jako vy. Sice mě toto trápilo už před tím než jsem otěhotněla, ale vždycky jen po delší chůzi, ale teď v těhu (jsem v 17tt) mám tyto problémy častěji. Je to taková ostrá bodavá bolest v místě na hýždích a většinou se objeví když vstávám ze židle. Je to nepříjemné, ale snad je to normální :-? Doufám. Dr.jsem zatím nic neříkala :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
13.6.11 18:28

jojo přesně tak mírná bodavá bolest při vstávání ze židle.Já také prozatím dr nic neříkala,ale jak píšete tak se to zdá normální.Děkuji za uklidnění:-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1912
13.6.11 19:41

Tak to jsem ráda, že tady někdo tuhle diskuzi začal, taky mam ten problém, hlavně v posteli při otočení atd. Někdy je to docela síla, jsem ve 12t. Myslela jsem, že je to nějaký můj problém, ani jsem to nijak moc nespojovala s těhu, když je to takhle brzo, takže díky moc za rady a uklidnění :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
13.6.11 23:46

Ahoj,já těhotná nejsem a takhle mě to bolí, když mám zablokovanou páteř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Nika000
20.10.11 20:55

Ahoj,tenhle problém mám taky, při druhém těh.asi od 26 t.t. se cítím,jako by mi někdo nakopal do zadku, nemůžu jít na delší procházku a vyjít schody k nám do 3.patra je horor. Nicméně teď, ve 32 t.t. je bolest intenzivnější, přidalo se i tupé píchání spony stydké, takže nemůžu pořádně sedět,chodit,stát… :-( Nicméně dr.mi řekl,že je to normální,vazy pánevního dna se roztahují a připravují na porod a doporučil mi se šetřit (což s jedním tříletým dítětem moc dobře nejde :-D ), rozpustný vápník nebo hořčík proti křečím-ten mi trochu pomohl,ale stejně mám občas ráno problém vstát z postele-doufám,že porodem všechno tohle odezní :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
Teri.R
8.11.11 14:12

Bolest pánevních kostí

Ahoj, jsem ve 14 týdnu těhotenství, dnes ráno jsem udělala pár kroků a najednou jsem se svalila na zem a bylo mi až na omdlení z té bolesti. Nevím co se mi stalo, ale blokla jsem si zřejmě pravou část pánevní kosti, takže nemůžu udělat ani krok na pravou nohu a ani se pořádně otočit, sedět atd…nevím co mám dělat a proč se to stalo tak najednou? Poradí někdo zda si můžu vzít ibalgin či něco na bolest. Doufám, že se z toho vyspím…

• Nahlásit
  • Citovat
1259
8.11.11 16:31

Ahoj,
já jsem teda ve 34 týdnu a bolí mě kosti na hýždích v poslední době docela hodně. Ale nikdy na to neužívám léky takže ti moc neporadím, já se to snažím nějak přetrpět a taky mi na to dost pomáhá teplá voda, když si dám sprchu a sprchuju si tu danou bolavou oblast, tak se mi to tou teplou jakoby uvolní a je to mnohem lepší. Víc teda neporadím kdyby mě to bolelo nějak extrémně hodně, šla bych radši k lékaři obvodnímu nebo na gyndu ať mi něco předepíšou sama bych si nebrala žádné léky. Ale každý to má jinak já radím jen za sebe.
Ať je ti brzo lépe :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
8.11.11 17:02

Děkuju, zkusím tu horkou vodu popř. zavolám svého gynekologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
9.11.11 13:12

Na bolest pánevních kostí mi výrazně pomohla Thermo náplast, kterou jsem měla nalepenou na zadečku přes noc. Alespon už můžu chodit, ne jako včera!:-)
Doporučuji Voltaren thermo náplast

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.9.13 21:45

Bolest hýžďových svalů

Tak milé dámy, já začínám 12tt a bolest u mě trvá již nějaké 2 týdny. Bolest vystřeluje snad všude, dopadá to většinou tak, že nemůžu ani chodit, taky nevím co to je, k doktorce jdu ke konci měsíce, ale mám v plánu jí to říct, je to nesnesitelné a velice bolestivé :( :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.15 22:13

Bolest hýždí

Ahojky,
i mě jste velice potěšily touto konverzací, jsem na začátku 13tt a bolest v hýždích se mi stupňuje už asi 14 dní, přesně jak říkáte při zvedání ze židle nebo postele… myslela sem že je to nedostatkem pohybu, jelikož jsem na neschopence, ale těší mě že nejsem sama koho tento problém trápí. Příští týden mám v plánu jít si zaplavat ať se trošku protáhnu tak snad to trošku pomůže :o)

Tak snad se nám brzy uleví ;o) (i když ono zas přijde něco jiného) :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4671
4.3.15 08:19

Ahoj holky, je tady ještě někdo k do má v těhu tento problém bolesti na jakoby kosti v zadku, která vystřeluje hlavně při změně pozice (sed, leh, stoj)…já jsem teprve 9tt, ale už to mám několik dní a je to čím dál tím horší…jak to tady čtu, tak je to asi normální, ale sama nevím, jestli to mám řešit nebo ne…někdy je to skoro až na slzu, jak to zabolí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama