Bolest kostrce po porodu

522
19.2.06 16:39

Bolest kostrce po porodu

Ahoj holky,
rada bych se zeptala, zda nekterou bolela po porodu kostrc a pripadne jak dlouho.
Ja jsem po porodu (s epiduralem) asi 10 dni a hrozne me boli kostrc (asi), vubec nemuzu sedet v mirne zaklonene pozici, uz vubec ne s pozvednutyma nohama. Citim se, jako by mi nekdo „nakopal zadek“. A netusim, jestli je to normalni a prejde to nebo mam jit radsi hned k doktorovi.
Zatim jsem zkousela nejake cviky na zada a masaz, bohuzel bez uspechu.
Diky moc za rady.
Bohunka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

596
19.2.06 16:47

Ahoj Bohun,
já myslela že jsem s tímhle problémem vyjímka :oops: :lol:
Konkrétně u mě to odcházelo postupně 4měsíce. Takže už tak 14dní mám docela klid :D Ať ti to brzy odezní!
Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
278
19.2.06 17:10

Ahoj Bohunko,

já jsem po prvním porodu chodila jak stařena - děsně mě bolely všecky ty pánevní kosti a kyčle. Ale postupně to přešlo, myslím, že během šestinedělí - tak hlavu vzhůru :-)

Hanka (39tt a 2,5 letá Eliška)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
986
19.2.06 18:11

Ahoj Bohun, měla jsem velké problémy s páteří v oblasti kostrče už v době, kdy jsem byla těhotná a pánev se začala roztahovat. Dá se to napravit rehabilitací, ale dřív než po šestinedělí s tím nikdo nic dělat nebude. Kdybys chtěla, písni mi SZ,mám kontakt na výborného fyzioterapeuta. Doporučil mi ho můj gynekolog, takže s tím má určitě hodně zkušeností. Ivča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2617
19.2.06 18:24

Ahoj,
kamarádka měla po porodu taky hodně velké problémy s kostrčí a přestalo jí to bolet nějak po půl roce po porodu. Prý se tělo po porodu dává dohromady i půl roku.
Tak ať to brzy přejde.
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1817
19.2.06 18:30

Bohun,

kamaradka od zebricek Anini (nevim, jestli si ji pamatujes, uz je to prece jen nejaky patek, co za nami nema cas chodit) mela to same. Bolelo ji to skoro rok. Nakonec ji udelali kontrolni rentgen a rekli, ze pravdepodobne u porodu doslo k naprasknuti. Neda se s tim nic moc delat…
Drzim ti palecky, at te to boli co nejmin. Neboj, urcite to brzy prejde. A radsi to zmin doktorovi, az pujdete na prohlidku.

Pa

Marka + Marketka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
19.2.06 20:12

Ahoj,
neboj, to přejde. Po obou porodech jsem se cítila, jako by mě někdo kopnul „bodlem“ přímo do kostrče… :) Po prvním to bylo výraznější, při druhém už zřejmě kostrč „čekala“ to velké vychýlení při procházení hlavičky. Taky mám pocit, že to do konce šestinedělí polevilo..

Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
19.2.06 20:35

Ahoj, mna bolela kostrc po porode uplne strasne, sitie bolo oproti tomu malina. Nemohla som dlho dlho ani normalne sediet, najhorsie bolo vstat zo stolicky :evil: Doma som si to nakoniec mazala Fastum gelom, to dost pomahalo. Trvalo to tak 2-3 mesiace, teraz je to uz OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1741
9.1.14 15:25

Holky bolý některou z vás kostrč po porodu? Jsem dnes měsíc po porodu a kostrč mě bolý jako čert. Měla jsem tři porody a po těch dvou mě nic nebolelo, teda kromě šití. Bylo mi řečeno, že mám úzké porodní cesty, malá měla i zlomenou klíční kost, při průchodu hlavičky, že se kostrč vychýlila nebo možná i napraskla. Zašitá jsem byla jak ponožka-měla jsem šitý čípek, pochvu a hráz až ke konečníku, pěkně to bolelo, ale ta kostrč mě bolý hrozně moc, asi 100× víc než to šití, které už necítím, ta kostrč mě bolý stejně jako první den po porodu.Nic na to prý není, snad jen nějaká analgetika, ale protože kojím, takže nic.Tak se chc zeptat, jak to řešíte. Nemůžu vůbec sedět, ani pořádně ležet, nikdy bych nevěřila, jak kostrč může bolet. NEMŮŽU POŘÁDNĚ ANI KOJIT, TAKŽE, VĚTŠINOU KOJÍM VLEŽE, COŽ TŘEBA NA NÁVŠTĚVÁCH MOC NEJDE..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2043
17.2.14 01:53

@pajinka111 Ahoj, ja jsme po porodu 12,5 mesice a prave si hledam nejake info o kostrci, prootze jsem to mela uplne presne, jak pises ty. Absolutne jsme nebyla schopna sedet, tudiz jsem kojila jen v leze, byla jsem pozasivana taky jak pises a ano, kostrc bolela 100× vic.Neda se to resit nijak, jen vydrzet.To nejhorsi odeznelo asi po 4tydnech, takze to uz mas asi za sebou:)ale ja mam teda problem porad, ne, ze by to bolelo neustale, ale kdyz nekde dyl sedim, tak to citim, boli to, pali az do zad.tak pokud ma nekdo zkusenost, prosim o radu- je to normalni a odezni to nebo co s tim delat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
522
17.2.14 09:09

Ahoj holky,
už sem nechodím, ale přišel mi mail, jako upozornění na nové komentáře v diskusi, tak vám chci napsat novinky.
Po pravdě napíšu, že ani nevím, kdy ta bolest po prvním porodu přešla, protože dcera první 3 měsíce víceméně prořvala, navíc mi 2 týdny po porodu nečekaně zemřela mamka, takže jsem to pak už moc nevnímala a pak už to bylo dobrý.

Ale chci vám napsat, že může být ještě hůř. Po druhém porodu (2010, 4 roky po prvním) jsem přestala dokonce úplně chodit. Narodil se mi kluk, byl mnohem větší než dcera, navíc se narodil hodně rychle. Narodil se ráno po sedmé, ten den ještě pohoda, byly tam návštěvy, pak v noci mě začalo zase všechno bolet, jak když mi „nakope“ a ráno už jsem se nedokázala ani pootočit na posteli, natož si sednout. Dělali mi CT pánve, jestli není prasklá nějaká kost, dostala jsem mraky léků, ty naštěstí za dva dny utlumily bolest alespoň natolik, že jsem byla schopna se pomalu přesouvat s berlema a dojít si alespoň na záchod. Přešlo to asi po dvou měsících a pak už se to lepšilo. Prý mi tam nejspíš praskly nějaké vazy u stydké spony, navíc se mi tam udělala velká sraženina a ta stydká spona se nemohla zase smrštit a uzavřít (roztáhne se na porod). Bylo to tenkrát strašné, nemohla jsem skoro nic, pak už mě z ležení bolela záda a všechno, kojit jsem musela naopak vsedě, protože leh na boku byl nejhorší. Ještě že mi pomáhala babička (sama po operaci kyčle, ale pohyblivější než já) a manžel. Sídlila jsem s malým v pracovně na pohovce, protože do ložnice do patra jsem nevylezla, malého jsem po domě převážela v kočárku (ještě že jsme už nebydleli v paneláku), už pomáhala i starší dcera (třeba oblíkat - navléct si cokoli na nohy byl problém).
Nechci vás děsit, spíš uklidnit, že i když to bolí, tak není tak zle, aby nebylo ještě hůř, ale hlavně to přejde. Teď je to už úplně v pohodě a už nemám žádné problémy. Akorát už asi nikdy nebudu rodit, hlavně manžel z toho má panickou hrůzu, ten si asi užil svoje, vidět mě nemohoucí a řvoucí mimino na krku.
Přeju ať všechny bolesti brzo přejdou.
Bohunka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
3.6.14 09:30

Dobrý den, doufám že už kostrč nebolí, ale pokud ano, doufám že pomůžu. Já jsem byla šťastná po porodu, že nejsem nastřižená a tudíž budu bez problému. Ale to jsem se mýlila. Druhý den jsem nemohla skoro chodit, normálně vstát z postele, chodila jsem stylem, že jsem se opírala o vozítko s miminkem. No hrozné, doktorům jsem to říkala, ale ti nic, až nechápu, jak je to možné. Vždyť kolik ženských má s tímto po porodu problémy. Nicméně jsem odešla z porodnice pouze s radou, ať si koupím chladivý gel, což bylo směšné. 14 dní jsem protrpěla, každé ráno jsem brečela bolestí, chodila jsem fakt jak stařena. Malou mi musel nosit manžel, tchýně jezdila pomáhat, já byla úplně neschopná. Zkoušela jsem léčitele, slabota, ale jeho dcera mi řekla, že přesně todle měla a že ji to drželo rok. Tak to jsem si byl jsitá, že musím po roce skončit v blázinci. Tak jsem se těšila, jak si budu malou užívat, jak budu chodit s kočárkem ven, ale šla jsem jen jednou a po 100 metrech jsem se vrátila s brekem, jak to bolelo. Tak jsem hledala na internetu, přece to není možné, aby toto bylo po porodu normální. Našla jsem stejné příznaky a metodu, která je léčí. Jde o to, že při porodu se pohla kostrč nebo pánev. Já měla pohlou pánev. V podstatě je na výběr ze dvou metod, Mojžíšova metoda, kde se kostrč narovnává přes zadek, a nebo Dornova metoda. Jelikož jsem byla v 6tinedělí, Mojžíšovu metodu mi moc nedoporučovali. Našla jsem si tedy fyzioterapeutku, která děla Dornovu metodu a šla k ní. Ta mi během hodiny rovnala pánev, nejdřív srovnala nohy, pak na zádech pánev a pak ve stoje pomocí cvičení jakoby vracela silou pánev zpět. Nebolí to, jen jsem cítila, že přesně ví, kde to bolí a co má dělat. Když jsem odcházela, necítila jsem úevu, bylo to stejné, ale ona říkala, že to přijde až 3. den. A opravdu, 3. den to bylo o 80% lepší, najednou jsem mohla normálně chodit, vstát z postele, nosit malou, já si to tak užívala a byla hrozně vděčná a šťastná. Po 14 dnech jsem šla ještě jednou a už to bylo 100%. Je mi hrozně líto maminek, které se tím trápí delší dobu a nikdo jim neporadí. A že jich je. Tak pokud ještě problémy máte, tak Vám přeji rychlé uzdravení. Snad Vám moje doporučení pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
4.6.14 15:12

To je sposobene polohou na chrbte, sa kostrc nema kam vyhnut ked si na nej clovek lezi…malo by to prejst. pri dalsom porode odporucam polohu pri ktorej to nehrozi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1741
14.7.14 22:40

Je to už 7 měsíců od porodu, první 3 měsíce, to bylo dost peklo..mudra mi vždy jen řekla, že se to stává, že musím jen čekat, až to přejde samo..nebo, že můžu jít nějak na narovnání kotrče, ale že todost bolý..tak jsem to nechala být a msuím říct, že ted je to lepší asi o 90%,ale pořád to cítím, už né pořád, ale satčí déle sedět, nebo jed v autě a už to bolý..né teda, tak abych nemohla zase chodit, ale dost to vnímám..ale tohle je už paráda :-)
jinak jsem rodila 3× a pokaždé pord na zádech a nikdy nic nebylo, až u třetího porodu tenhle masakr s kostrčí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
29.5.15 19:50

Ahoj maminy, právě ležím v porodnici, jsme den po porodu a řeším to samé, našla jsem zajímavý článek - je tam na konci návod na jednoduchý cvik, spousta rad, z nichž některé by mohly pomoct. mě zaujalo hlavně toto:
masáž kostrče a reflexního bodu na chodidle(pod kotníkem) třezalkovým olejem
- cvik : lehnout na záda na podložku a mírně protlačit bedra do země, střídavě protahovat levou půlku směrem k pravému kotníku a naopak - vše v rámci několika cm.
celý článek je zde : http://www.rehabilitace.info/…r-a-cviceni/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama