Bolest kyčle...

5
9.9.21 14:53

Bolest kyčle a túra - jít? SOS

Ahoj maminky, obracím se na Vás s prosbou o radu/zkušenost.

Již cca měsíc trpím bolesti v kyčli. Neřešila jsem a myslela, že to přejde. No nepřešlo a poslední dny se bolest stupňuje a zhoršuje. Objednala jsem se k lékaři, ale čekací lhůta je opravdu dlouhá a tak nezbývá než vydržet. Každopádně máme zaplacený výlet do hor, spojený s výšlapem, cca 10 km. A já teď váhám jestli jet. Myslíte, že je nějaká varianta, že by se chůzí kyčel „rozhýbala“ a bylo to dobré nebo to naopak může vše zhoršit? Bolest jde jakoby z kyčle, přes stehno do kolene :-( Případně máte někdo reálnou zkušenost co by vůbec bolest mohlo způsobovat?

Budu ráda za jakékoli příspěvky
Děkuji Vám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34508
9.9.21 14:57

Do hor bych nešla, maximálně na procházku. V horách se mění počasí, terén je náročnější. Nechtěla bych zaměstnat horskou službu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
9.9.21 14:58
@Russet píše:
Do hor bych nešla, maximálně na procházku. V horách se mění počasí, terén je náročnější. Nechtěla bych zaměstnat horskou službu.

No právě… tak moc mě to mrzí… Chodím do práce, normálně se pohybuju, ale té jedné noze neustále uhýbám a je to horší a horší. Moc děkuji za názor

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34508
9.9.21 15:01
@LenkaBrod píše:
No právě… tak moc mě to mrzí… Chodím do práce, normálně se pohybuju, ale té jedné noze neustále uhýbám a je to horší a horší. Moc děkuji za názor

Může se to zhoršit a prostě se nehneš. To bych neriskovala. Ještě „zkazíš“ výlet ostatním. Nemáš spíš něco se spodkem nohy? Že si ulevuješ a odnáší to kyčel? Záda tě nebolí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
9.9.21 15:03
@Russet píše:
Může se to zhoršit a prostě se nehneš. To bych neriskovala. Ještě „zkazíš“ výlet ostatním. Nemáš spíš něco se spodkem nohy? Že si ulevuješ a odnáší to kyčel? Záda tě nebolí?

Vůbec. Jen asi ta kyčel, od ní celé stehno jak kdyby bylo namožené a koleno. Dopoledne ještě dobrý, ale od oběda dál horší a horší. A ty termíny na doktora jsou tedy pekelný…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34508
9.9.21 15:05

@LenkaBrod
Máš sedavou práci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
266
9.9.21 15:10

Můžeš zkusit fyzioterapeuta, ten by mohl odhadnout co by to mohlo být a co s tím. Ale tam jsou taky termíny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
9.9.21 15:13
@Russet píše:
@LenkaBrod
Máš sedavou práci?

Sedím celý den v kanceláři… Napadá Tě něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
9.9.21 15:13
@Okta píše:
Můžeš zkusit fyzioterapeuta, ten by mohl odhadnout co by to mohlo být a co s tím. Ale tam jsou taky termíny…

Děkuji za tip :-) Zkusím juknout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1921
9.9.21 15:46

Hm, mě takto trápí artroza. Teď se ještě přidaly noční klidové bolesti. Bolesti kolene jsou u potíží s kyclemi prý normální. Myslím že začnu lékaře uhánět o endoprotezu… kvalita mého života je ve 42 letech dost naprd… mimochodem kvalitní fyzioterapeut má objednaci lhůty půl roku taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
9.9.21 21:39

Ahojky, ted řeším stejný problém. Před týdnem jsem byla na horách a špatně jsem šlápla. Levá kyčle mě nepustila krok vpřed… Nějak jsem to sešla, ale během týdne mě začalo bolet i koleno a dokonce i v kříži. Myslím, že to bude skřípnuty nerv. Bolest je to pekelná, ale doufám, že to nějak přejde samo. Budu ráda za info s podobnými zkušenostmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1600
10.9.21 06:04
@novinarka píše:
Ahojky, ted řeším stejný problém. Před týdnem jsem byla na horách a špatně jsem šlápla. Levá kyčle mě nepustila krok vpřed… Nějak jsem to sešla, ale během týdne mě začalo bolet i koleno a dokonce i v kříži. Myslím, že to bude skřípnuty nerv. Bolest je to pekelná, ale doufám, že to nějak přejde samo. Budu ráda za info s podobnými zkušenostmi.

Zkušenost mám pouze takovou, že když mám problém s nohou, chodím jinak, tím pádem se namůže zbytek nohy a bolí pak celá a různě. Pomůže odstranit původce bolesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat