Bolest kyčle - sval nebo kloub?

Anonymní
30.7.21 11:15

Bolest kyčle - sval nebo kloub?

Zdravím všechny. Dneska mě trochu začala bolet levá kyčel, ale jen lehce. Trochu při chůzi, ale bolest nejvíc pociťuji, když se ohnu dozadu. Nevím jestli mě bolí kyčel nebo sval. Je mi teprve 15, ještě rostu, hýbu se a problémy s klouby jsem nikdy neměla. Taky mi kyčle trochu křupou, např. při cvičení, podobně jako třeba kolena, ale bez bolesti. Až dneska mě levá kyčel začala trochu bolet. Abych byla přesnější, bolest nikam nevystřeluje a bolí to jako napravo od té kosti. Nebolí to nijak hodně, jen mě to trochu vyděsilo a zajímalo by mě, jestli máte někdo podobnou zkušenost? Mám jít na ortopedii nebo třeba pomůže nějaké cvičení nebo obklad? Děkuji a přeji krásný den.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
37028
30.7.21 11:55
@Anonymní píše:
Zdravím všechny. Dneska mě trochu začala bolet levá kyčel, ale jen lehce. Trochu při chůzi, ale bolest nejvíc pociťuji, když se ohnu dozadu. Nevím jestli mě bolí kyčel nebo sval. Je mi teprve 15, ještě rostu, hýbu se a problémy s klouby jsem nikdy neměla. Taky mi kyčle trochu křupou, např. při cvičení, podobně jako třeba kolena, ale bez bolesti. Až dneska mě levá kyčel začala trochu bolet. Abych byla přesnější, bolest nikam nevystřeluje a bolí to jako napravo od té kosti. Nebolí to nijak hodně, jen mě to trochu vyděsilo a zajímalo by mě, jestli máte někdo podobnou zkušenost? Mám jít na ortopedii nebo třeba pomůže nějaké cvičení nebo obklad? Děkuji a přeji krásný den.

jestli to bolí jen trochu a trvá to odedneška, tak se chovej normálně a nikam s tim nechoď. nejspíš to přejde. při déletrvajících bolestech se objednej na ortopedii, při silnějších si vem Ibuprofen. Je málo pravděpodobné, že by Ti něco bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 12:05

Pokud je problém s kyčlí, tak to bolí ze strany třísla. Mamka měla špatný kyčelní kloub a dlouhou dobu si myslela, že ji dře nohavička od kalhotek.

• Citovat
  • Nahlásit
7575
30.7.21 12:34
@Anonymní píše:
Pokud je problém s kyčlí, tak to bolí ze strany třísla. Mamka měla špatný kyčelní kloub a dlouhou dobu si myslela, že ji dře nohavička od kalhotek.

No hele, já mám už několik týdnů bolest v třísle, vystřeluje mi do stehna, nemůžu dát nohu přes nohu, oblíknout si ponožku a bolí mě to pokaždý, když trošku tu nohu vytočím. A podle rentgenu mám kyčle v pohodě, říkal ortoped. Dal mi nějaký prášky na zánět, ty mi nepomohly a začnu chodit na rehabilitace. Tak snad mi to pomůže a zajímalo by mě, od čeho to mám. Je mi 41 a nerada bych s tím žila dalších 40 let. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 13:14

Já si zkusila zacvičit asi 10 minut nějaké cviky na kyčle a při chůzi to přestalo. Každopádně když se tak jako víc ohnu dozadu tak tam ta bolest je a přijde mi, že to je tříslo. Ale jinak mě to už nebolí, tak nevím. Zase nevím kde bych k problémům s kyčlemi přišla, pohyb mám, cvičím, snažím se dbát na techniku a cvičím jen s vlastní vahou. A teda ty kyčle mi i trochu křupou, když třeba přitáhnu nohu k tělu a dám ji zase zpátky, ale to nebolí, napadlo mě, že by to mohlo být růstem..

• Citovat
  • Nahlásit
1885
30.7.21 13:42

Pokud tě bolí ode dneška, tak bych to zatím nijak neřešila. Je možné že sis jenom něco natáhla anebo je to dočasná bolest.
Pokud by to ale přetrvávalo několik dní, nelepšilo se to (nebo se to začalo zhoršovat) rozhodně bych šla k doktorovi.
Já tak v 15 byla na obstřik kyčle. Docela mě bolela i při normální chůzi. U mě to ale způsobovala moje láska k podpatkům, kterou moje mamka nijak nekorigovala. Ve vysokých podpatcích jsem v tu dobu chodila už nějak 3 rokem. Ortoped mě sprdnul, že si tím oddělám kyčle. Od té doby nosím tenisky/kecky a kyčle se mi ozvaly akorát v těhotenství, jinak o nich nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
31.7.21 02:52

Bude to asi esicko, což je dle mého chápání jeste jeden kloub, ne kyčelní. Mozna to máš z růstu, pravděpodobně jednu nohu delší. Cvičení, ortoped, případně uprava obuvi. Problémy s chůzí řeší pak také podiatr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat