Bolest ledvin při atb na ledviny

363
9.2.21 22:42

Bolest ledvin při atb na ledviny

Ahojte

V sobotu jsem jela na pohotovost s bolesti ledvin, lekar na interně minapsal do zpravy akutni cystitidu(zanet mocovych cest). Dal mi atb a kapky od bolesti s tim, ze si mam dva prasky vzit naráz a pak co 12 hodin. Zítra večer dobiram poslední prášek, ale pořád mě bolí a přijde mi že čím dál víc. V pondělí už to bylo dobré, ale začalo se to zhoršovat.

Mate nekdo zkušenosti, že atb nezabrali? Piju urologicke caje, mam nohy v teple. Brali mi jen crp, ktere jsem mela pod 2 a bilkovinu jeno + a erytro +++…

Jinak chodim do nove práce momentálně 2 týdny, a nemůžu si dovolit jít na nemocenskou.
Je možné, že atb nezabiraji, tudiz musim znovu k doktorovi?

Jsem zoufalá, díky za kazdou odpověď :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19005
9.2.21 22:47

Nemuselo to zabrat. Zavolej rovnou na urologii a popros o vyšetření. A hele, chodit do práce se zánětem ledvin, je hloupost, která si koleduje o jejich selhání. Chceš skončit na dialýze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
9.2.21 22:47

Určitě bych si zašla znovu do lékaře, minulý rok jsem měla úplně stejný problém. nic nepomahalo antibiotika mi pořád měnili (3 měsíce v kuse jsem je brala) nakonec mi doktorka předepsala jedny, které mi to vyléčilo. po každé tabletě mi bylo nehorázně špatně ale pomohly :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3589
9.2.21 22:53

Obzvlášť jestli ti nedělali kultivaci, tak je to dost možné, že nezabrala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5252
9.2.21 23:05

Horečky byly? Co jste dostala za léky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
9.2.21 23:12

Já měla rozjetý zánět močových cest, nasazeny ATB. Po 2 dnech, křeče a bolesti v oblasti ledvin a zad, že jsem ani chodit nemohla. Jeli jsme na pohotovost. Tam mi doktor řekl, že doktorka nasadila dobrou léčbu, ať jedu domů. Doma jsem si vzala zase ATB podle plánu a usnula jsem. Vzbudila jsem se, bolesti ještě horší a přidalo se zvracení. Jeli jsme tam znovu. To už mě vyšetřovala jiná doktorka a poslala mě na ultrazvuk. Podezření na ledvinový kámen. Na UTZ ale nebyl vidět. Radši mě hospitalizovali a skončila jsem kvůli zvracení a bolestem na kapačkách. Po 2 dnech jsem vyčůrala malý kamínek a rázem jako by mi nic nebylo.

Takže bolest ledvin rozhodně nepodceňovat (ledvinové kameny, zánět ledvin) a je potřebné podrobnější vyšetření…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
9.2.21 23:14

Horecku jsem nemela, během 4 hodin se mi z bolesti v boku došlo tak, ze jsem nemohla chodit bez toho aniz bych se nesvijela bolesti.. Napsal mi oxoflin @Doctus

@sarinkos právě, že já nemůžu jen tak ledajake atb, na nektere jsem reagovala vysokyma horečkama, nebo jsem se osypala… Takže dlouho vymýšlel, než mi nějaké našel…
@Janli to určitě nechci, ale nechat se vyhodit po 2 tydnech také ne.. Protože tuhle práci jsem si vydřela po letech v jedné firmě od nuly. A takovou příležitost už mít nebudu. Ale jak říkám, chodim v hrubych ponožkach, piju urologicke čaje. To, ze by mi nezabraly atb by se mi stalo poprvé. Jo… A ja uz jednou zánět ledvin měla, ale to je asi 8 let zpátky…

Co poznají z ultrazvuku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5252
9.2.21 23:19

@sucuba
To vás neposlali na CT k vyloučení kamínku v močových cestách? Odpovídá to totiž na ledvinnou koliku.

Ultrazvuk se vyjádří k poměrům v ledvině (velikost, rozšíření dutého systému) a částečně i v močovém měchýři.

Fluorochinolony nejsou zrovna nejvhodnější volbou, ale volba byla zřejmě ztížená (důvody uvádíte). Na jaká ATB jste měla nežádoucí reakce? Určitě by se mi více než fluorochinolon zamlouval nitrofurantoin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
9.2.21 23:27

@Doctus neposlali, byla jsem na interně a bylo 5 hodin večer (nevím, jestli to nemá souvislost třeba s tím, že už tam nikdo nebyl) ale tady je pohotovost a nemocnice velká. Vážně nevím…
Duomox a augmentin.
Napsal mi do zprávy, ze v případě horečky ci zvracení mám jít na urologii. (kde mi říkal, že mi udelaji ultrazvuk) Ale horecku ani zvracení momentálně nemám. Ovšem to zase začíná bolet víc. K dr můžu až po práci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5252
9.2.21 23:34

@sucuba
Určitě bych vámi popisovaný stav nezhodnotil jako zánět močového měchýře, k vyloučení obstrukce močovodu bylo krajně nezodpovědné vás poslat domů bez CT nebo alespoň ultrazvukového vyšetření. Taková vyšetření se dají po domluvě provést i v noci.

Pokud nemůžete Duomox / Augmentin (snad vám někdo nepředepsal v minulosti jedno ATB po proběhlé alergii na druhé zmiňované), tak mohl předepsat nitrofurantoin, riziko rezistence patogenů je zcela zanedbatelné, fluorochinolon máš příliš široké spektrum účinku.

Určitě si zajděte rovnou na urologickou ambulanci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
9.2.21 23:39

@Doctus děkuji, zítra tam určitě zajdu co nejdříve budu moct, snad si semnou poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5252
9.2.21 23:39

@sucuba
Proti bolesti vám předepsali jaký preparát?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
10.2.21 11:08

Kapky od bolesti algifen neo.
@Doctus jinak teda aktualizuji. Byla jsem u své obvodní lékařky, že mám bolesti a je mi na zvracení. Dala jsem ji moč, strčila do nej papírek. Bilkovinu uz tam nemám a krev dvě pluska.
Napsala mi nové antibiotika. Nabídla mi injekci od zvracení, kterou jsem odmítla. (to poslední, co potřebuji je do sebe cpát další věci).
A ptala se me, jestli mi nebylo zle, že ty co mám teď, tak že bych na ně měla mít taky alergii, protože obsahujou nejakou složku…

Napsala mi teď Cefzil. Jakmile je doberu tak mam prjit s močí, a pokud to nepomůže, tak že mě někam teda pošle.. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
10.2.21 11:11

@Doctus jo, a šla jsem tam jen s tím, že chci vědět na co jsem a nejsem alergická přesně. A řekla mi, že by mě na urologii stejně nevzali, protože nemám žádanku. Tak že mě vezme ihned ona

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5252
10.2.21 11:41

@sucuba
Na ultrazvuk vás teda neposlala… No, moc se mi to tedy nelíbí. Zkřížená reaktivita mezi aminopenicilin (Duomox, Amoksiklav) a fluorochinolony není, paradoxně existuje zhruba v 5 až 10 % zkřížená reaktivita mezi vámi udávanými ATB a nově předepsaným Cefzilem. :nevim:

Akutní stavy na urologii musí vzít (do krku se nedívají, takže roušku / respirátor prakticky nemusíte sundávat), žádanka není nutná už několik let, kdyby po vás u akutního stavu někdo vyžadoval žádanku od PL, tak jedná protiprávně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat