Bolest ledvin v ranném těhotenství

9
31.5.18 10:33

Bolest ledvin v ranném těhotenství

Zdravím,
minulý týden mě poměrně nepříjemně rozbolel podbřišek a pravá ledvina. Jelikož jsem před dvěma lety prodělala zánět ledvin (právě té pravé), okamžitě jsem šla k doktoru s hrůzou, že se mi to vrací. Udělal mi vyšetření moči a krve, ale nic neobjevil. Řekl mi, ať se objednám ještě na sono, kde mají volno ale až koncem června, do té doby si prý mám brát kapky na bolest :/ Když jsem se o tom bavila s kamarádkou, řekla mi, jestli nemůžu být těhotná. Těhotenství jsem sice neplánovala a příznaky se mi nezdály nějak typické pro těhotenství (až po tom, co mi tvrdila, že mohou být, zapátrala jsem na netu a zjistila, že by opravdu mohly), ale jelikož trnu hrůzou, že zase skončím na týden ve špitále na kapačkách, těhotenský test jsem si o víkendu udělala, ale ne v ideální dobu cyklu, takže i když vyšel negativní, není to úplně vypovídající. Podbřišek a ledvina stále pobolívají a já nemám tušení, co se mnou je. Napadlo mě se poptat, zda nemáte někdo zkušenost, že vás takové potíže provázely od úplně ranného těhotenství, v podstatě už v prvním či druhém týdnu od možného oplození?
Díky za odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16804
31.5.18 11:09

Ono všechny příznaky člověk může objevit, když se moc pozoruje, a nebo vsugeruje. Asi bych brala ty kapky a kdybys měla jít do nemocnice, tak to tam řekneš a udělali by ti krev. A jinak můžeš jít na krev jako samoplatce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
31.5.18 11:11

Mě celkově bolely záda v krizi, nejdřív jsem taky nevěděla jestli to nejsou ledviny. Podbřišek se pak přidal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
31.5.18 12:13

Krev už mi právě vzali a z ní nic nezjistili, takže podle toho bych nikde žádný zánět mít neměla. Bolest není tak hrozná, abych to musela tlumit, a v celku mi sama o sobě nijak nevadí, pokud bych věděla, od čeho je. Potíž je v tom, že nevím, co se se mnou děje a mám čekat skoro měsíc, než se to doktoři uráčí zjišťovat :? Těhotenství mi přišlo ze všech těch možností, co ženský může být, když jí víc jak týden bolí podbřišek a ledviny, jako nejmenší zlo a něco, čím bych se mohla minimálně uklidnit. Dítě sice v plánu nebylo, ale radši to, než bůhvíjakou nemoc… Proto jsem chtěla vědět, jestli má někdo ze svého těhotenství zkušenost, že se mu něco takového dělo v tak brzké době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16804
31.5.18 12:37

@uiop Tak určitě může být a někdo to třeba cítí jak MS bolesti. Jen tedy nechápu, co by doktoři ještě měli dělat. Zánět nemáš a na sono tě taky objednali. Klidně to může být PMS a nebo hormony. Můžeš si zkusit nechat vzít krev na HCG nebo počkat až bude mít význam dělat tt. Pak uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
31.5.18 13:06

No vzhledem k tomu, že minule u mě zánět ledvin probíhal tak, že mě dva dny trochu pobolívala záda, třetí den už bolela tolik, že jsem šla k doktorovi (který mi tenkrát taky řekl, že to nic není, asi hnutá záda, dal prášky na kašel a doporučil klid) a další den jsem jela se čtyřicítkama na pohotovost a rovnou si mě nechali ve špitále na kapačkách na týden, další ještě asi dva měsíce jsem brala ATB a dobře rok a půl se z toho vzpmamatovávala, než jsem se dostala do nějaké rozumné kondice zpátky, čekala bych, že když přijdu s podobnými příznaky znovu, budou to řešit relativně urgentně. Vyšetření krve a moči je základ, ale nemusí to být v začátku třeba úplně průkazné, takže bych očekávala, že i přes to, že nic nenašli, mě na to sono pošlou hned - když se ta nemoc může rozvinout řádově i v hodinách, a ne až za měsíc, kdy mě to do té doby buď přejde nebo skončím zase na té pohotovosti a bude už opět pozdě :/ Nemluvě o tom, že spousta dalších nemocí, projevujících se bolestí podbřišku, bývá celkem urgentní na řešení a rozhodně to měsíc odkládat, mi nepřipadá v pohodě… To je odpove´d na to, co by doktoři měli dělat, jinak je to mimo debatu už.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16804
31.5.18 13:26

@uiop Tak ono to může a nemusí nic být. Chápu, že máš špatnou zkušenost, ale to neznamená, že to tak je i teď. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama