Bolest leve licni kosti.. (zanet dutin?)

22
10.7.21 13:38

bolest leve licni kosti.. (zanet dutin?)

Zdravim, cca pred 8 dny mi zacala z niceho nic ryma + bolest hlavy, uzival jsem paralen a rikal jsem si ze to prejde, no ale druhy den po tomto se mi pridala bolest leve licni kosti, takove rypani neprijemne, + zvysena teplota 37,2 uzival jsem ibalgin, paralen, ktery to na par hodin uklidnil, ale pak po par hodinach se to vratilo, dnes je to uz 8 dni, a bolest v leve licni kosti stale pretrvava, i ryma (hodne velka) a pridava se trochu i kasel(obcas si zakaslu)
teploty jsem mel do dneska ( max 38.6 ), dneska uz teploty nemam, ale udelali se mi na leve strane krku uzliny, asi 4 snad.. ( jak jsou mandle, a 2 za krkem nalevo). volal jsem to doktorovi v patek, a pry mam dojit ale musim mit pcr test sebou, jinak ne, a na ten bylo v okoli obsazeno uz, rikal jsem si ze to muze byt od zubu? Mam par kazu nahore, ale zuby me neboli, mel nekdo neco podobneho? Nejhorsi je asi ta bolest te licni kosti leve, coz mi jde obcas az ke spanku, ze by zanet dutin? Ryma stale pretrvava, uz 8 den, horecky jsou pryc, i bolest hlavy, unavu jsem nezaznamenal zadnou, v puse citim uz par dni takovy divny pach.. i pri smrkani.

Diky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24468
10.7.21 14:10

Zánět dutin, nebo covid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
10.7.21 15:17
@stinga píše:
Zánět dutin, nebo covid

spis si myslim zanet dutin, no kazdopadne jsem zhubl 2kg za tech 7 dni, jak jsem ani moc nejedl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30963
10.7.21 15:25

A kdy jdeš na ten test

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
10.7.21 16:06
@vokishka píše:
A kdy jdeš na ten test

zitra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30963
10.7.21 16:13
@Michal558 píše:
zitra.

no tak to už prostě musíš vydržet, no. V pondělí k doktorovi. Jinak jsi na to měl týden, při podezření na zánět dutin jsi měl jít hned ve středu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
10.7.21 16:28

Vsiml jsem si jeste ted k tomu, ze se mi pod tim zubem udelal malinkatej vacek, ale zub me neboli, ale boli me nad tim zubem ta licni kost, na druhou stranu si nemyslim ze bych kvuli tomu mel tyden horecky, rymu, atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.7.21 16:48

Muze to byt zanet dutiny, ale i kosti resp. Zubu. Horni premolary a molary (petka a sestka) mohou svymi koreny zasahovat do paranasalni dutiny v celisti. Takze ten zanet se muze sirit z jednoho na druhe. Zanet potvrzuje lokalni zvetseni uzlin. Je otazka jen puvodce zanetu.
V tuto chvili doporucuji od bolesti a zanetu dat ibalgin, dbat o cisty nos, aby byl pruchodny. Pouzit olynth na otekly, vyplachovat vincentkou. A v pondeli rovnou na ORL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22
10.7.21 17:08
@greplbauer-psychosom píše:
Muze to byt zanet dutiny, ale i kosti resp. Zubu. Horni premolary a molary (petka a sestka) mohou svymi koreny zasahovat do paranasalni dutiny v celisti. Takze ten zanet se muze sirit z jednoho na druhe. Zanet potvrzuje lokalni zvetseni uzlin. Je otazka jen puvodce zanetu.
V tuto chvili doporucuji od bolesti a zanetu dat ibalgin, dbat o cisty nos, aby byl pruchodny. Pouzit olynth na otekly, vyplachovat vincentkou. A v pondeli rovnou na ORL.

Diky za informaci, jsem ani netusil, kazdopadne zub je to v horni celisti, a je to ten predposledni na levo(uplne vzadu)… takze jestli je to 5tka nebo 6tka to fakt nevim :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.7.21 17:25

Rado se stalo. Jeste muzete kvuli zubu pouzivat Herbadent. Lokalne potirat nebo kloktat. Takova desinfekce kdyz je dnes sobota..ale opravdu v pondeli na Orl. Drzte se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat