Bolest mezi lopatkami a špatné dýchání

345
27.12.20 11:12

Bolest mezi lopatkami a špatné dýchání

Ahoj. Začínám být zoufalá. V květnu 2019 jsem si začala uvědomovat, že se mi občas hůře dýchá. Vždycky to trvalo chvíli, a pak jsem měla klid. Ale teď poslední měsíc je to šílené. Špatně se mi dýchá neustále. Mám pocit jako bych měla hrudník ve svěráku, bolí a pálí mě mezi lopatkami a občas mívám i bušení srdce. Dva týdny zpět jsem prodělala skoro bezpříznakový Covid, ale nevím jestli to může mít souvislost. :nevim: má někdo něco podobného? Zabralo něco? Byla jsem u fyzioterapeuta, ale žádné zlepšení. Krev v pořádku. Ten pocit že se nemůžu dodechnout je strašný. Bohužel jsou teď svátky takže žádný doktor mě nevyšetří…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25
27.12.20 11:22

Viděl bych to na skriply nerv mezi lopatkami.Take jsem něco podon bneho měl. Thajska masáž pomohla až po druhé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
123
27.12.20 11:26

Měla jsem a mívám opakovaně a téměř jistě to souvisí s páteří. Uskripnuty nerv, bloklý obratel, atd. Jedna návštěva fyzioterapeuta nepomůže. Chce to pravidelné cvičení a masáže. Mě pomohla každodenní jóga, ale trvalo to nějakou dobu než se to uvolnilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 11:52
@Tarka89 píše:
Ahoj. Začínám být zoufalá. V květnu 2019 jsem si začala uvědomovat, že se mi občas hůře dýchá. Vždycky to trvalo chvíli, a pak jsem měla klid. Ale teď poslední měsíc je to šílené. Špatně se mi dýchá neustále. Mám pocit jako bych měla hrudník ve svěráku, bolí a pálí mě mezi lopatkami a občas mívám i bušení srdce. Dva týdny zpět jsem prodělala skoro bezpříznakový Covid, ale nevím jestli to může mít souvislost. :nevim: má někdo něco podobného? Zabralo něco? Byla jsem u fyzioterapeuta, ale žádné zlepšení. Krev v pořádku. Ten pocit že se nemůžu dodechnout je strašný. Bohužel jsou teď svátky takže žádný doktor mě nevyšetří…

Nemusí to být jen od zad. Může to být neléčený reflux či astma. Zvláště covid mohl mohl zhoršit případné neléčené astma. Chce to rozhodně plicní vyšetření.

• Citovat
  • Nahlásit
810
27.12.20 12:05

Páteř to dělá velmi často. Poslední dobou se mi velmi osvědčuje masážní elktrostimulátor, který se sice určen k posilování břišních svalů, ale na páteři mi připadne daleko užitečnější, jen vám ho musí někdo zapnout a nastavit, protože nevidíte na ovládání, ale to je maličkost, hlavně to funguje nadmíru skvělě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12666
27.12.20 12:12

Je to stres. Mám to taky a je to opravdu vždycky (u mě) stresem. Klid to chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 12:16

Mám to stejné od zad. Povolené mezilopatkové svaly, predsunutá brada, oslabené břišáky. U covidu snad všechny moje kamarady bolela záda a vlastne vše, co měli v nepořádku už nějak předtím…jak kdyby to našlo slabá místa.

• Citovat
  • Nahlásit
4403
27.12.20 14:08
@Anonymní píše:
Mám to stejné od zad. Povolené mezilopatkové svaly, predsunutá brada, oslabené břišáky. U covidu snad všechny moje kamarady bolela záda a vlastne vše, co měli v nepořádku už nějak předtím…jak kdyby to našlo slabá místa.

Jo presne tak, zada boli a jeste vic nohy 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1313
27.12.20 17:19
@Anonymní píše:
Mám to stejné od zad. Povolené mezilopatkové svaly, predsunutá brada, oslabené břišáky. U covidu snad všechny moje kamarady bolela záda a vlastne vše, co měli v nepořádku už nějak předtím…jak kdyby to našlo slabá místa.

Všechno co jsi vyjmenovala mám taky. Ještě u mě doplním hypermobilitu, blbé držení těla, zablokovaná krční páteř. Je to děs. A masáž v nedohlednu :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1313
27.12.20 17:20
@Taky jedna píše:
Je to stres. Mám to taky a je to opravdu vždycky (u mě) stresem. Klid to chce.

Ano stres, to je u mě taky tutovka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
27.12.20 22:48
@Anonymní píše:
Nemusí to být jen od zad. Může to být neléčený reflux či astma. Zvláště covid mohl mohl zhoršit případné neléčené astma. Chce to rozhodně plicní vyšetření.

můžeš prosím přiblížit jak myslíš ten reflux? Nemůžu o tom nic najít, možná jen zadávám špatná slova, děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
27.12.20 22:49

@ančapepča hypermobilitu čeho? Nebo jak to myslíš? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 23:03

@Tarka89 U covidu jsem měla bolest mezi lopatkami a pálení kůže. Nic příjemného. Přešlo to. Dle doktorky je to častý příznak. Může to ale mít i jiný důvod.

• Citovat
  • Nahlásit
1313
28.12.20 12:27

@Tarka89 Hypermobilita je laicky řečeno vyšší míra volnosti kloubů, to znamená že klouby a svaly obecně se snaží zabránit prolamování. Proto se tvoří různé blokády. Páteř podrží svaly místo obratel, svaly jsou přetížené a bolí. Že jsem hypermobilní mi řekl můj fyzioterapeut. Není to nic vzácného, trpí tím kde kdo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
345
31.12.20 19:47

Po novém roce jdu hned k lékařce, protože je to den ode dne horší. Záda mě bolí non-stop, nepomáhá žádná poloha, dýchání je horší v určitých částech dne možná jsem odpozorovala, že to spouští stres, protože už se tak bojím co by to mohlo být, že se automaticky dostávám do stavu paniky, deprese, smutku, ale nejsem si jistá jestli je.to tím protože na to začnu myslet až když mě chytne problém s dýcháním který mám vlastně už taky v kuse celý den. Nejhorší je to v leze na zádech… Snad to nic vážného nebude :zed: :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat