Bolest mezi žebry vpravo

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
28
7.10.21 10:35

Bolest mezi žebry vpravo

Ahojky, mám takový problém a nevím co mám dělat. Před týdnem jsem spala na tvrdém gauči a celou noc jen na pravém boku. Od té doby mě to bolí mezi žebry, ve spodnější části hrudníku, ale ne úplně v posledních žebrech. Nebolí mě v boku, ale vyloženě ten mezižeberní prostor nad posledními žebry. Není to ale bolest, že bych si vzala prášek proti bolesti a nebolí to dlouhodobě. V noci mě to občas vzbudí když ležím moc dlouho na tom boku, začne mě v tom píchat, pálivě bodat a když si přelehnu, okamžitě to zmizí. Přes den o tom pak skoro vůbec nevím, jen při určitém pohybu, když se třeba ukloním k levému boku a ten pravý se vypne, tak mě v tom také začne bolet, ale jakmile změním pozici, zas to přestane. Není to ani intenzivní bolest že bych třeba vyjekla, nebo tak. Spíš tupá a pálivá.
Nemá s tím někdo zkušenosti? Mohla jsem si to třeba zablokovat nějak? Ale že by to bolelo týden beze změny? :nevim: připadám si jako hypochondr protože když to chci někomu ukázat, tak mě vlastně nic nebolí a skoro to místo ani nenajdu. Mám 15.měsíční dceru, tak jestli může mít vliv nošení? Ale doteď jsem žádný problém s pohybem neměla… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21654
7.10.21 10:38

Jestli nosíš 15 měsíční dceru tzv. na boku, tak to bude pravděpodobnější příčina než tvrdý gauč. Zacvič si, pořádně se protáhni při nějakém zahřívacím cvičení a uvidíš. Na mezižeberní bolesti (i tzv. skříplé svaly) funguje jedině to cvičení :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
7.10.21 10:42

@unuděná já jí ale právě nosím na levém boku… jako ne pořád, ale třeba 30 minut z celého dne, to si právě nemyslím že by byla taková zátěž, ale nevím no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
284
7.10.21 10:46

Vypadá to na blokle mezizeberni svaly. Pomáhá jak bylo psáno výše cvičení, pořádné protažení. Nebo plavání v bazénu, kde se svaly rozvolni.
V domácím prostředí nahřát a pak protahovací cviky by mohly stačit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21654
7.10.21 10:49
@Dzuda píše:
@unuděná já jí ale právě nosím na levém boku… jako ne pořád, ale třeba 30 minut z celého dne, to si právě nemyslím že by byla taková zátěž, ale nevím no.

To je jedno, na kterém. Jde o tu asymetrii postavení těla, zatěžuješ prostě svalstvo jinak, než rovnoměrně. Tady nic lepšího než cvičení či nahřátí nevymyslíme. Ani doktorka ti s tím nic dělat nebude 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat