Bolest močové trubice na začátku těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terezka094
Povídálka 20 příspěvků 22.07.19 18:32
Bolest močové trubice na začátku těhotenství

Ahoj holky jak začít. Mám zpoždění dva dny. Všech pět těhotenskych testu mi vyšlo pozitivne.???? A ted k mé otázce. Je to již moje třetí tehu, ale od posledního to je už skoro pět let, takže si už nějaké věci nepamatuji. Poslední dva dny mě bolí koncová trubice. Chodím dost často čůrat. K doktorovi jsmdu ve středu. Myslíte, že to může být začínajícím těhotenstvím? Dříve jsem již prodělala hod e zánětu močového měchýře. Takže se dá říct, že na to trpím. Má druhá otázka je tato. Před 14dny jsem byla na krvi, kompletní vyšetření. A vyšli mi jak pozitivní tak negativní výsledky na boreliozu. Následně jsem šla znova a opět jak negativní tak pozitivní. Můj lékař řekl, že stejně hodnoty má i on a že boreliozu nemá. Každopádně pro mou jistotu jsem si vyžádala doporučení a ve Čtvrtek jedu na Bulovku. Nevím o žádném klíštěti, že bych měla. Nic mi není. Nic mě nebolí a ani nebrni. Máte s tim prosím některá zkušenosti? Popřípadě jak se to léčí? A neohrožuje to plod? O miminko jsme se snažili dva roky a dá se říct, že to je vymodlene. Děkuji všem za případné odpovědi. ????????

Reakce:
Alepoudaki
Kelišová 6872 příspěvků 22.07.19 18:35

Podle me mas jen zanet mocaku.

sediza
Závislačka 2801 příspěvků 22.07.19 18:40

A jake protilatky mate pozitivní na boreliozu? IgM nebo IgG? Nechala bych si vysetrit moč chemicky a kultivaci a dle výsledků nasadila případně léčbu. Časté močení je na začátku tehotenstvi časté. Bolest už ne.

Terezka094
Povídálka 20 příspěvků 22.07.19 19:24

@sediza ve výsledkach mám napsáno : hodnocení Borrelia igm wb pozitivní
Hodnocení Borrelia igG wb negativní

sediza
Závislačka 2801 příspěvků 22.07.19 19:50
@Terezka094 píše:
@sediza ve výsledkach mám napsáno : hodnocení Borrelia igm wb pozitivní
Hodnocení Borrelia igG wb negativní

V tom případě máte jasně pozitivní primoinfekci a pro jistotu bych to i vzhledem k těhotenství přeléčila antibiotiky. Neřeknu, kdyby Vám dělali Elisu-méně přesnou metodu zjišťování. Ale Western blot bývá přesný. Klíště vůbec není potřeba ke vzniku infekce. Stačí neopatrně vyndat klíště například psovi nebo vás mohla stipnout muchnice. Přiznaky mít také nemusíte, resp. si jich nemusíte všimnout. Infekce přejde do II. stadia a borelioza je uz pak hůř léčitelná. Nenechte to být. Na Bulovce se k borelioze stavi dost zvláštně. Ale to je na delší povídání. Já bych si pro jistotu nechala napsat antibiotika na 14 dní.

Terezka094
Povídálka 20 příspěvků 22.07.19 19:56

@sediza děkuji. Takže myslíte, že bude stačit zajít znovu k praktickému lékaři? Děkuji

sediza
Závislačka 2801 příspěvků 22.07.19 20:04
@Terezka094 píše:
@sediza děkuji. Takže myslíte, že bude stačit zajít znovu k praktickému lékaři? Děkuji

Podle mě by to praktik řešit měl. Absolutně nechápu tvrzení, ze on ma taky pozitivní boreliozu a nic mu není. To je non lege artis postup. Medicína je veda zalozena na dukazu. To, ze jemu nic není, nemá absolutně žádnou váhu. Delaji se vedecke studie a vetsina lidi s pozitivním IgM výsledkem WB má i skutečné onemocnění. Proto se ty testy delaji, jinak by to prece vubec nemelo smysl. On by mohl namitnout, že nemate zadne klinicke priznaky onemocneni. Ale to je v tomto pripade irelevantni, protoze priznaku si nemusite v prvnim stadi vubec vsimnout a rizika z toho, kdyz to nezalecite jsou mnohem vyssi nez pripadna rizika z poskytnuté lécby (antibiotika) a to i s ohledem na plod.

Terezka094
Povídálka 20 příspěvků 22.07.19 20:10

@sediza děkuji moc za odpověď. :blush: Zítra mu to povím a nechám si napsat antibiotika. Plodu to nějak neublíží ne. :(

sediza
Závislačka 2801 příspěvků 22.07.19 21:02
@Terezka094 píše:
@sediza děkuji moc za odpověď. :blush: Zítra mu to povím a nechám si napsat antibiotika. Plodu to nějak neublíží ne. :(

Záleží která ATB. Např. peniciliny jsou v pohodě.

Terezka094
Povídálka 20 příspěvků 22.07.19 21:08

@sediza já jsem právě alergická na penicilin.. Achjo snad něco doktor vymysli. :zed:

Váš příspěvek
Reklama