Bolest od zubů nebo od trojklanného nervu?

Anonymní
22.1.20 10:43

Bolest od zubů nebo od trojklanného nervu?

Už několik dní mě pobolívají zuby - na jedné straně tváře. Někdy na horní, někdy na dolní čelisti, vzácně na obou najednou. Trochu mě bolí i ucho, někdy mám i pocit brnění poloviny rtu. Mám rýmu (tu blbou zadní, která nejde vysmrkat). Situace se výrazně horší zimou a pomáhá tomu naopak teplo. Braly byste to tak, že je to od podrážděného trojklanného nervu? Jde mi o to, jestli má smysl vypravit se k zubaři…momentálně jsem na měsíc mimo bydliště a cesta do ordinace pro mě znamená cestu 200km tam a dalších 200 zpátky, jen tak na otočku.
Nikdy jsem ale bolest zubů jako takových nezažila. Představuji si ji jako téměř nesnesitelnou a neustávající, teplem se naopak zhoršující. Nemám žádný otok, žádný viditelný kaz, čištění zubů mě nebolí. Ale občas mám při dotyku kartáčkem pocit, jako bych kousla amalgánovou plombou do hliníku.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10701
22.1.20 10:57
@Anonymní píše:
Už několik dní mě pobolívají zuby - na jedné straně tváře. Někdy na horní, někdy na dolní čelisti, vzácně na obou najednou. Trochu mě bolí i ucho, někdy mám i pocit brnění poloviny rtu. Mám rýmu (tu blbou zadní, která nejde vysmrkat). Situace se výrazně horší zimou a pomáhá tomu naopak teplo. Braly byste to tak, že je to od podrážděného trojklanného nervu? Jde mi o to, jestli má smysl vypravit se k zubaři…momentálně jsem na měsíc mimo bydliště a cesta do ordinace pro mě znamená cestu 200km tam a dalších 200 zpátky, jen tak na otočku.
Nikdy jsem ale bolest zubů jako takových nezažila. Představuji si ji jako téměř nesnesitelnou a neustávající, teplem se naopak zhoršující. Nemám žádný otok, žádný viditelný kaz, čištění zubů mě nebolí. Ale občas mám při dotyku kartáčkem pocit, jako bych kousla amalgánovou plombou do hliníku.

Ne, bolest trojklanného nervu je něco neskutečného, to se svíjíš v agónii, vím o čem mluvím. Navíc je velmi přesně lokalizovaná, nebolí chvili tam, pak jinde. Spíš bych to vše připisovala rýmě a ucpaným dutinám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
22.1.20 10:59

Edit - a pokud je to trojklanný nerv, tak je to naopak- zima to tlumí, teplo zhoršuje. Já musela celou noc ledovat a kloktat studenou vodu, jinak bych proskočila oknem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 11:01
@unuděná píše:
Ne, bolest trojklanného nervu je něco neskutečného, to se svíjíš v agónii, vím o čem mluvím. Navíc je velmi přesně lokalizovaná, nebolí chvili tam, pak jinde. Spíš bych to vše připisovala rýmě a ucpaným dutinám.

Takže myslíš, že přímo od zubů to nebude? Jinak nemluvila jsem přímo o zánětu trojklanného nervu(to vím, že bych si tu asi vesele nevypisovala) ;), ale spíš od jeho podráždění právě v důsledku té rýmy a ucpaných dutin…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.1.20 11:03
@unuděná píše:
Edit - a pokud je to trojklanný nerv, tak je to naopak- zima to tlumí, teplo zhoršuje. Já musela celou noc ledovat a kloktat studenou vodu, jinak bych proskočila oknem.

Mě právě stačí vyjít na chvilku do mrazu a hned se to ozve znovu. Po nahřátí je během chvilky klid. Ale jak píšu, nemyslím si, že je to přímo zánět. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.1.20 11:05

Teď jsem měla to samé a bylo to od rýmy v kombinaci s krční páteří. Na trojklanny nerv bych to určitě netipovala. To je nesnesitelná bolest teplem se zhoršující. Takže bych řekla, že jestli nemáš nějaký viditelný problém se zubem, bude to od těch dutin s rýmou.

• Nahlásit
  • Citovat
24410
22.1.20 11:07

Artróza čelistního kloubu? To je taky chuťovka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10701
22.1.20 11:07
@Anonymní píše:
Mě právě stačí vyjít na chvilku do mrazu a hned se to ozve znovu. Po nahřátí je během chvilky klid. Ale jak píšu, nemyslím si, že je to přímo zánět. :nevim:

Ucpané dutiny :palec:
Udělej si inhalaci, zkus třeba Sinupret (ten nám hodně pomáhá) a hlavu drž v teple. Do pár dnů by měl být klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.1.20 11:09
@inkakřivák píše:
Artróza čelistního kloubu? To je taky chuťovka.
:mrgreen: Držela bych se při zemi. Artróza to nebude, kloub je v pořádku.
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.1.20 11:14
@unuděná píše:
Ucpané dutiny :palec:
Udělej si inhalaci, zkus třeba Sinupret (ten nám hodně pomáhá) a hlavu drž v teple. Do pár dnů by měl být klid.

Dík, vyrazím do lékárny.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama