Bolest po extrakci horní osmičky

3716
11.3.21 15:21

Bolest po extrakci horní osmičky

Ahojte,
chtěla bych se vás zeptat, zda nemáte podobnou zkušenost, minulou středu (3.3.) jsem musela akutně k zubaři na extrakci horní osmičky. Každý mi říkal, jak je to s horníma v pohodě a jak je to za 5 minut venku, jenomže tahle osmička měla nějaké blbé kořeny a Dr. to páčil půl hodiny. Když to přišlo k sobě, začalo to šíleně bolet. Nepomáhal Ibalgin, ani Paralen. Celou noc jsem bolestí nespala a ráno jsem naklusala na kontrolu a dostala jsem Diclofenac. Po něm vždy bolest na pár hodin ustoupila. Teď ho od úterý neberu, ale bolí to pořád dost. Byla jsem v pondělí znovu na kontrole a prý se to hojí dobře (není to zanícené). Ale nemůžu skoro žvýkat, bolí mě to místo i část patra. Když si tam najedu jazykem opatrně, tak mi přijde, že to místo je takové slané.
Nemáte podobnou zkušenost, že by vás to tak dlouho bolelo? Mně už to nepřijde úplně normální. Děkuji moc za zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
522
11.3.21 15:32

Tak dáseň se hojí dlouho, to může bolet, navíc jestli byl zákrok náročnější, tak se ti v tom zubař asi i víc povrtal a podle mne to po týdnu může být ještě bolavé, když na to koušeš. Bolí to i jen tak, mimo jídlo? A zhoršuje se nějak ta bolest nebo je to spíš zatím stále stejné a neustupuje to? Jestli si s tím byla na kontrole a bylo to ok, tak bych tomu ještě dala čas a kousej na druhé straně. Já do sebe po extrakci dostala první tři dny jen zmrzlinu a studené jogurty, dalším dny už polévku, kašovitou stravu. Pak už jsem zvládla jíst, nebylo to příjemné, ale vyloženě to nebolelo. Zánět bys podle mne poznala, to by byla taková bolest, že bys vůbec nepřemýšlela. Zkus kdyžtak zubaři zavolat, jestli máš špatný pocit a poptat se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3716
11.3.21 15:45
@Violkafiala píše:
Tak dáseň se hojí dlouho, to může bolet, navíc jestli byl zákrok náročnější, tak se ti v tom zubař asi i víc povrtal a podle mne to po týdnu může být ještě bolavé, když na to koušeš. Bolí to i jen tak, mimo jídlo? A zhoršuje se nějak ta bolest nebo je to spíš zatím stále stejné a neustupuje to? Jestli si s tím byla na kontrole a bylo to ok, tak bych tomu ještě dala čas a kousej na druhé straně. Já do sebe po extrakci dostala první tři dny jen zmrzlinu a studené jogurty, dalším dny už polévku, kašovitou stravu. Pak už jsem zvládla jíst, nebylo to příjemné, ale vyloženě to nebolelo. Zánět bys podle mne poznala, to by byla taková bolest, že bys vůbec nepřemýšlela. Zkus kdyžtak zubaři zavolat, jestli máš špatný pocit a poptat se.

Díky moc za odpověď, no bolí mě to i jen tak, někdy mi v tom trochu pulzuje, nebo cítím, jako kdyby to zas páčil. Ale včera jsem se na to dívala a ta oblast dásně byla spíš bledá, nic zarudlého. Bolest není nesnesitelná, už nemusím prášky, ale je to nepříjemné. Zítra tam zubař není, tak počkám do pondělí a kdyžtak se zas ozvu. Já právě prvních několik dní taky jedla jen zmrzlinu a Nutridrinky a Lipánky. A tobě trhali taky horní? Jak dlouho tě to celkově bolelo? Kolik dnů jsi musela prášky na bolest (pokud jsi je musela)? Já dnes měla už i těstoviny, ale každé polknutí mě bolí, i když žvýkám na druhé straně. Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
317
11.3.21 16:14

Po horni osmicce jsem si dost uzila, nejhorsi bolest zacala cca kolem tretiho dne (ale i predtim to byl fakt brutus). Travlo tyden, nez nejhorsi bolest ustoupila, dalsi skoro dva tydny, nez pominula uplne.

Budilo me to ze spani, neslo jist ani tu blbou zmrzlinu, ledovat bolelo jak cert, neledovat taky, nepomahalo nicim se rozptylit, nedalo se to zaspat, uplne mizerna existence tech prvnich deset dni cca. Silene neustale rezani v rane, do toho tepani v cele zasazene pulce hlavy az na celo, od toho pak i bolesti hlavy samozrejme. Prasky jsem dostala jen ibalgin, coz vubec nezabiralo.

Navic mi zubar nedal neschopenku prestoze jsem skoro vubec nespala, mela teplotu, a na praci jsem se fakt teda pres bolest soutredit nemohla (neni to jen nejake bezduche klikani, navic jsem pres otok nemohla skoro mluvit a cast moji prace je i mluvit s klienty, pomerne vysoce postavenymi). Prakticka mi ji nastesti dala aspon na tri dny, abych si nemusela placat dovolenou.

Ja mam teda taky dost nizky prah bolesti ale :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
11.3.21 16:21
@Lollitka píše:
Díky moc za odpověď, no bolí mě to i jen tak, někdy mi v tom trochu pulzuje, nebo cítím, jako kdyby to zas páčil. Ale včera jsem se na to dívala a ta oblast dásně byla spíš bledá, nic zarudlého. Bolest není nesnesitelná, už nemusím prášky, ale je to nepříjemné. Zítra tam zubař není, tak počkám do pondělí a kdyžtak se zas ozvu. Já právě prvních několik dní taky jedla jen zmrzlinu a Nutridrinky a Lipánky. A tobě trhali taky horní? Jak dlouho tě to celkově bolelo? Kolik dnů jsi musela prášky na bolest (pokud jsi je musela)? Já dnes měla už i těstoviny, ale každé polknutí mě bolí, i když žvýkám na druhé straně. Díky moc.

Hele jak dlouho to bolelo už přesně nevím, je to delší doba. Ale úplně abych o ničem nevěděla byl třeba až ten měsíc. To už bylo teda nepříjemné jen třeba během toho jídla. Prášky jsem do sebe cpala snad jen dva dny, měla jsem podle mne celkem ok průběh, navíc jsem si dost užila se zuby a záněty dříve, tak mám ten práh bolesti asi posunutej. To že ti v tom pulsuje je podle mne normální, prostě je to velká rána na celkem blbým místě a nezahojí se to za tři dny. Pokud ti do toho nepůjde akutní ukrutná bolest, tak bych to zatím neřešila. Třeba za týden už by to mělo být mnohem lepší, kdyby nebylo, volala bych zubaři. Teď je to podle mne ještě čerstvé a je normální, že to bolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3716
11.3.21 16:30
@Liberalissima píše:
Po horni osmicce jsem si dost uzila, nejhorsi bolest zacala cca kolem tretiho dne (ale i predtim to byl fakt brutus). Travlo tyden, nez nejhorsi bolest ustoupila, dalsi skoro dva tydny, nez pominula uplne.

Budilo me to ze spani, neslo jist ani tu blbou zmrzlinu, ledovat bolelo jak cert, neledovat taky, nepomahalo nicim se rozptylit, nedalo se to zaspat, uplne mizerna existence tech prvnich deset dni cca. Silene neustale rezani v rane, do toho tepani v cele zasazene pulce hlavy az na celo, od toho pak i bolesti hlavy samozrejme. Prasky jsem dostala jen ibalgin, coz vubec nezabiralo.

Navic mi zubar nedal neschopenku prestoze jsem skoro vubec nespala, mela teplotu, a na praci jsem se fakt teda pres bolest soutredit nemohla (neni to jen nejake bezduche klikani, navic jsem pres otok nemohla skoro mluvit a cast moji prace je i mluvit s klienty, pomerne vysoce postavenymi). Prakticka mi ji nastesti dala aspon na tri dny, abych si nemusela placat dovolenou.

Ja mam teda taky dost nizky prah bolesti ale :,(

Ty jo, tak to sis taky užila, to mě mrzí. A jak dlouho ti ji trhali? Nemuseli ji vysekávat z dásně? Nebo fakt po normálním trhání? No to se nedivím, že na tuhle hrůzu Ibalgin nezabral, to ti fakt zubař nedal nic jiného? Já nespala vůbec jen tu první noc, ty další už nějak jo. Teplotu jsem měla taky. Mně právě zubař říkal, že 3. den se to zas může zhoršit. A taky se divím, že ti nedal PN, alespoň, že ti ji dala praktická. Já mám jít ještě s druhou horní osmičkou, která má prý ještě horší kořeny, tak si říkám, že zas týden budu úplně vyřízená. Tak díky za zkušenost, i když mě mrzí, že takovou nepříjemnou a držím palce, ať už zuby nezlobí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3716
11.3.21 16:34
@Violkafiala píše:
Hele jak dlouho to bolelo už přesně nevím, je to delší doba. Ale úplně abych o ničem nevěděla byl třeba až ten měsíc. To už bylo teda nepříjemné jen třeba během toho jídla. Prášky jsem do sebe cpala snad jen dva dny, měla jsem podle mne celkem ok průběh, navíc jsem si dost užila se zuby a záněty dříve, tak mám ten práh bolesti asi posunutej. To že ti v tom pulsuje je podle mne normální, prostě je to velká rána na celkem blbým místě a nezahojí se to za tři dny. Pokud ti do toho nepůjde akutní ukrutná bolest, tak bych to zatím neřešila. Třeba za týden už by to mělo být mnohem lepší, kdyby nebylo, volala bych zubaři. Teď je to podle mne ještě čerstvé a je normální, že to bolí.

Aha, díky, no já si myslela, že mám taky vysoký práh bolesti, vydržela jsem v pohodě kolonoskopii, gastroskopii, cystoskopii, ale tak asi ho mám nižší, nebo to fakt hrozně bolí. A takže mám počítat tak měsíc, než to bude úplně ok? Nebo i déle? Mě právě děsí, že mám jít ještě na druhou horní osmičku (a to se původně měly dělat obě naráz). Ukrutná bolest to už ťuk ťuk není. Tak já to nějak vydržím a uvidím, moc děkuji za zkušenost. Já právě nabyla dojmu, podle některých diskuzí a názorů z rodiny, že ty horní jsou úplně vpohodě, ale jak vidím, tak asi jak u koho,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
522
11.3.21 16:52
@Lollitka píše:
Aha, díky, no já si myslela, že mám taky vysoký práh bolesti, vydržela jsem v pohodě kolonoskopii, gastroskopii, cystoskopii, ale tak asi ho mám nižší, nebo to fakt hrozně bolí. A takže mám počítat tak měsíc, než to bude úplně ok? Nebo i déle? Mě právě děsí, že mám jít ještě na druhou horní osmičku (a to se původně měly dělat obě naráz). Ukrutná bolest to už ťuk ťuk není. Tak já to nějak vydržím a uvidím, moc děkuji za zkušenost. Já právě nabyla dojmu, podle některých diskuzí a názorů z rodiny, že ty horní jsou úplně vpohodě, ale jak vidím, tak asi jak u koho,

Hele víš co, já tě nechci přesvědčovat, ať něco zanedbáš, ty víš sama nejlíp, jak moc tě to bolí. Ale že to po týdnu bolí a zvládáš to bez prášků, tak na tom mi až tak moc podezřelýho nepřijde. Ale prostě je to pusa, tu denně používáš, dáseň se hojí, tak o tom víš. Ono je to asi taky jiné, když někomu ten zub během chvíle vytrhnout náraz a když ti museli postupně tahat kořeny a víc se v tom vrtat. Jestli to budeš nějak hodně cítit i po tom víkendu, tak zavolej zubaři. Ale kdyby to najednou začalo bolet nějak intenzivně, tak hned pohotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3716
11.3.21 17:25
@Violkafiala píše:
Hele víš co, já tě nechci přesvědčovat, ať něco zanedbáš, ty víš sama nejlíp, jak moc tě to bolí. Ale že to po týdnu bolí a zvládáš to bez prášků, tak na tom mi až tak moc podezřelýho nepřijde. Ale prostě je to pusa, tu denně používáš, dáseň se hojí, tak o tom víš. Ono je to asi taky jiné, když někomu ten zub během chvíle vytrhnout náraz a když ti museli postupně tahat kořeny a víc se v tom vrtat. Jestli to budeš nějak hodně cítit i po tom víkendu, tak zavolej zubaři. Ale kdyby to najednou začalo bolet nějak intenzivně, tak hned pohotovost.

Jj, díky moc, asi to nic nebude a je to normální. Zkusím to vydržet a kdyby se to nějak zhoršovalo, nebo nezlepšovalo, tak po neděli kontaktuji svého zubaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
317
11.3.21 19:53
@Lollitka píše:
Ty jo, tak to sis taky užila, to mě mrzí. A jak dlouho ti ji trhali? Nemuseli ji vysekávat z dásně? Nebo fakt po normálním trhání? No to se nedivím, že na tuhle hrůzu Ibalgin nezabral, to ti fakt zubař nedal nic jiného? Já nespala vůbec jen tu první noc, ty další už nějak jo. Teplotu jsem měla taky. Mně právě zubař říkal, že 3. den se to zas může zhoršit. A taky se divím, že ti nedal PN, alespoň, že ti ji dala praktická. Já mám jít ještě s druhou horní osmičkou, která má prý ještě horší kořeny, tak si říkám, že zas týden budu úplně vyřízená. Tak díky za zkušenost, i když mě mrzí, že takovou nepříjemnou a držím palce, ať už zuby nezlobí.

@Lollitka aha, tak já to asi popletla - máš pravdu, to moje bylo vysekávání z dásně, ne jen trhání. Přehlédla jsem, že u zakladatelky to bylo klasické trhání. Že mi nedal PN jsem taky nepochopila, asi měl strach o mého zaměstnavatele, aby nadnárodní korporaci náhodou neubylo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat