Bolest po ošetření kanálku

20
6.6.21 05:36

Bolest po ošetření kanálku

27.května jsem byla u zubaře neboť jsem tam měla hluboky zánět prašky už nezabirali. Po vyčištění kanalku bolest ustoupila večer takže jsem se těšila že se konečně najím a vyspim pořádně. Bohužel včera jsem už začala cítit bolest přes den to bylo ještě dobrý ale v noci jsem už nemohla spát prášky nezabirali (3 ibalgin rapid na jednou a stejně nic) bolest do ucha :,( :,( Do toho se mi uděláš váček.
Další termín k zubařce mám naplánovaný koncem měsíce.
Jenže další noc takovou snad nevydržím :( (kdyby zabírají ty prášky aspoň)
A bojím se kdybych šla dnes má pohotovost že by my ten zub vytrhli.
A též nevím jestli by mne zubařka hnedka to pondělí vzala nebo minule mne vzala až za 3 dny i přitom že jsem ji řekla že mne to strašně bolí.

Posílám foto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14996
6.6.21 06:16

Tu fotku dej pryc. Zitra volej sve zubarce. Jako pacienta s bolesti te osetri hned :think:
Kanalky se kolikrat cisti opakovane. Predpokladam, ze zub nemas uzavreny, ze mas jen vlozku a docasnou vypln. Takze zubarka bude v cisteni pokracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
8.6.21 19:31
@andreakk píše:
27.května jsem byla u zubaře neboť jsem tam měla hluboky zánět prašky už nezabirali. Po vyčištění kanalku bolest ustoupila večer takže jsem se těšila že se konečně najím a vyspim pořádně. Bohužel včera jsem už začala cítit bolest přes den to bylo ještě dobrý ale v noci jsem už nemohla spát prášky nezabirali (3 ibalgin rapid na jednou a stejně nic) bolest do ucha :,( :,( Do toho se mi uděláš váček.
Další termín k zubařce mám naplánovaný koncem měsíce.
Jenže další noc takovou snad nevydržím :( (kdyby zabírají ty prášky aspoň)
A bojím se kdybych šla dnes má pohotovost že by my ten zub vytrhli.
A též nevím jestli by mne zubařka hnedka to pondělí vzala nebo minule mne vzala až za 3 dny i přitom že jsem ji řekla že mne to strašně bolí.Posílám foto.

Dobrý den, zavolejte své pani doktorce, a domluvte se.

to co tam máte je absces plný hnisu - tj lidove váček
vzniklo to pro hluboký kaz nebo uraz…nerv v zubu pak odumre a infekce se zube šíri do okolí.
rešení je odstranení infekční mrtvé tkáně ze zubu, pak desinfekce a následné hermeticke uzavrení.
ideálne se to delá v jedne navšteve protože opakované otevíraní a vkládání ruznych „léčivých vložek“ umožnuje pri každé navšteve reinfekci zubu ze slin a jen zvyšuje celkove riziko neuspechu a selhání oš. a taky oslabuje zub a zvyšuje riziko na frakturu zubu
jina bolestivost po zaplnení kanalku do 14 dnu je bežná. problém je spíš ten „váček“
na to už by se pani dr mela podívat obzvlášt jestli jde o defeinitvní oš…jestli ne tak snad bude nejaké pokračování kde to vyreší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
8.6.21 21:45

@Marko18 děkuji ja jsem jela hnedka v pondělí k zubařce nebo nemůžu jist kvůli tomu váčku.
Váček mi nařizla. Zítra jdu znova na vyčištění kanalku. Dostala jsem antibiotika
Váček tam mám pořád je o trocha menší a už neboli jen mi dost vadí jak se mi v puse hromady sliny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
8.6.21 22:25
@andreakk píše:
@Marko18 děkuji ja jsem jela hnedka v pondělí k zubařce nebo nemůžu jist kvůli tomu váčku.
Váček mi nařizla. Zítra jdu znova na vyčištění kanalku. Dostala jsem antibiotika
Váček tam mám pořád je o trocha menší a už neboli jen mi dost vadí jak se mi v puse hromady sliny.

Antibiotika resi pouze priznak tj vacek, no to co ho zpusobuje tj infekce v zubu, tu ne
Docasne vam to pomuze no pokud nedojde ke kvalitnimu odstraneni infekcni hmoty problem se bude pravidelne vracet.

Drzim pesti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat