Bolest po vyvrtání zubu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nikody
Kecalka 177 příspěvků 1 inzerát 25.11.17 16:45
Bolest po vyvrtání zubu

Ahoj, v pondělí jsem byla u zubařky, vrtala mi docela hluboký kaz na sedmičce. Zaplombobala a hned po vyprchání injekce proti bolesti to bolelo. Je to 5 dní a střídavě to DĚSNĚ bolí a nebo nebolí, stále se to střídá. Řekla bych, že me ani nebolí na omak zub jako dáseň. Myslela jsem, že je to je podrážděné a přejde to, ale opravdu ne a intenzita bolestí je zase docela veliká. Nevíte, co s tím?! Co to může být?!

Reklama

Reakce:

Malaga
Generální žvanilka 23723 příspěvků 25.11.17 16:55

Tak pokud byl kaz hluboký, tak to může být i počínající pulpitida…u bílých výplní může být zub citlivý až 6 týdnů…

LucieKucerova
Povídálka 19 příspěvků 25.11.17 16:59

Ahoj, byt na tvem miste tak bych hned v pondeli sla znovu k zubarce at ti to odvrta. Ja mela mesic zpatky to stejne, tez se sedmickou, hlubsi kaz odvrtal zub zaplomboval ale hned druhy den to zacalo bolet takze jsem se treti den vydala k zubari opet, zub odvrtal vycistil kanalky a nechal tak mesic otevrene, co tyden cisteni kanalku a leceni toho zubu.:) ted mam zub zadelany a svaty klid. Jo a hned po odvrtani obrovska uleva, hned me to prestalo bolet, potom jak cistil kanalky tak jeden byl citlivejsi ale dalo se to vydrzet :)

Nikody
Kecalka 177 příspěvků 1 inzerát 25.11.17 17:32

@LucieKucerova 8o kanálky, co týden čištění… 8o za 10 dní jedu na dovolenou :,( v pondělí tam určitě zajdu a uvidím… ahjo, že já tam chodila (kaz mě nebolel)

@Malaga jdu hledat co je pulpitida, děkuji

Nárazovitě to prostě dost bolí a pak z vteřiny na vteřinu vůbec nic… a furt dokola :?

Malaga
Generální žvanilka 23723 příspěvků 25.11.17 17:36

@Nikody pulpitida je zánět nervu, kdy se musí, jak píše @LucieKucerova vyčistit kanálky…prostě ten kaz je už tak hluboko, že bakterie se dostaly do zubní dřeně

Nikody
Kecalka 177 příspěvků 1 inzerát 25.11.17 17:46

@Malaga ajajajaj, to zní logicky, ale dávala mi tam nějaký červený barvivo, zda už tam nic neni a nebylo. Achjo. Ale zub na dotek me nebolí, aleta dáseň a asi jako ‘čelist’ au

Helen78
Kecalka 432 příspěvků 25.11.17 18:04

Ahoj, já to měla podobně jak ty. Šla jsem na prevenci, zub mě vůbec nebolel, dr. našel kaz, vyvrtal, bílá plomba. Jak přestala působit injekce, tak to začlo bolet a fakt tak měsíc to bolelo, hlavně při jídle, při skousnutí, nemohla jsem na tu stranu vůbec kousat. Volala jsem si tam a dr. mi řekl, že někdy to tak může být.

Nikody
Kecalka 177 příspěvků 1 inzerát 25.11.17 18:18

@Helen78 zdravím, no to je paráda a já jedu za 12 dní na dovo. No jsem zvědavá na pondělí, co mi řekne. Děkuju :roll:

Nikody
Kecalka 177 příspěvků 1 inzerát 25.11.17 18:19

@Helen78 a zub tě bolel?! Já mám pocit, že zub jako zub mě nebolí, když se ho dotknu… radši tam ale nekoušu :think:

Helen78
Kecalka 432 příspěvků 25.11.17 18:58

Bolelo to jenom při jídle nebo když jsem skousla, jinak ne.

LucieKucerova
Povídálka 19 příspěvků 25.11.17 19:56

Me taky ten zub nebolel ale bolelo me spis dasen ale bolest to byla nesnesitelna, stupnujici.Pro me byl zubar kediny reseni prptoze na kojeni jsem se nechtela cpat praskama :-) u me ten kaz byl asi hodne hluboko proto jsem to mela nadyl to uzdravovani :) jak pise @Malaga je to zanet a to bych urcite neodkladala :) uvidis ze jak ti to odvrta a vycisti tak se ti hned ulevi a bude fajn a I s otevrenym zubem zvladnes dovcu, akorat si na to musis davat pozor, ja to proplachovala pak tinkturou se šalveje :) Hlavne nic nepodcenit! Peknou dovolenou a at to dobre dopadne :dance:

Nikody
Kecalka 177 příspěvků 1 inzerát 25.11.17 22:48

@LucieKucerova no tak je to asi opravdu to samé, ač ta bolest je nárazovitá, tak je dosti nepříjemná a to nejsem žádná bábovka. Bojim bojim. V pondělí tam zajdu. Měla jsem jít už v týdnu! Jenže nechtěla jsem bylt hérečka

Nikody
Kecalka 177 příspěvků 1 inzerát 27.11.17 10:08

@LucieKucerova tak mám taky zánět nervu :( teď tam mám nějakou vložku, 6.12. jdu na vyčištění kanálků a nějaká vložka, abych vydržela na dovče a pak čištění zas a zadělání. Achjo! Doufám, že to na dovolené nebude zlobit.

Nikody
Kecalka 177 příspěvků 1 inzerát 27.11.17 10:17

@LucieKucerova a prý to nehradí pojišťovna… takže to budu platit…

LucieKucerova
Povídálka 19 příspěvků 29.11.17 13:46

Jeee tak to me mrzi a preji brzke uzdraveni :) s tou pojistovnou nevim, zalezi asi jak u ktereho zubare, po mne nic nechtel :-) ale ten muj nebyl zadnej expert, proto jsem taky presla jinam protoze jeho leceni stalo za prd a mela jsem ty zuby akorat horsi :? Jinak uvidis ze jak ti ten zanet vyleci tak budes mit klid, chce to hlavne trpelivost zalezi jak je ten zanet velkej muze trvat I dyl, u me to byl mesiic no a taky jsem si vytrpela svy, mela jsem tu pusu I nafoklou a museli me rezat dasen protoze mi to ten predeslej zubar vubec nelecil a akorat mi to zhorsil jak jsem sla k druhymu tak jsem mela svatek klid :) takze bacha neni zubar jako zubar :D

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Reklama