Bolest pod kolenem - názor?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 17:03
Bolest pod kolenem (šlacha?) ze předu jak je holen

Byla jsem cvičit, kde se dělal kruhový trenink ( švihadlo, kliky a hlavně dřepy) a ke konci mě začalo bolet koleno. Respektive ne koleno, ale jak kdyby tašlacha pod kolenem z přední strany (jak začíná holen).
Projela jsem internet a našla jsem většinou jen problémy s kolenem a nebo že lidi bolí podkolenní šlacha ale ze zadní strany jak je lýtko. Mě to bolí z přední a cítím jak kdyby to byla taky šlacha než koleno, ale můžu se plést.

Byla jsem měsíc bez sportu a zlepšilo se to, pak jsem začala lehce cvičit (rotoped atd) a zase to začalo. Je to snesitelné, ale jakmile udělám 5 dřepu začně velká bolest na novo.
Při chuzi mě to nebolí, ale bolí to při dopadu - když běžím nebo jdu rychle po schodech a když na nohu stoupnu svojí vahou - tedy když se třeba zvedám z nizké židle atd = prostě jak při dřepu.

Byla jsem u ortopeda a jediné co rentgenem zjistili bylo artroza 1. stupně. Dostala jsem prášky Condrosulf a koupila si i Alavis a maličko se to zlepšilo. Byla jsem i na fyzioterapii.

Ortoped tvrdí, že je to obezitou : mám 170 cm a tedka 110 kg.

Je mi to divné, protože sportuji průmerně celý život a většinou obezní lidi bolí kolena jako taková - klouby a né šlachy a taky jsem když jsem měla asi 130 kg (ano čtěte správně) tak jsem i chodila běhat! (ano vím sem blba), ale z toho mě max pálilo v kolenech ale přímo jako v koleni, neboleli mě šlachy.

Začala jsem si to tejpovat a maličko je to lepší, ale ne tolik. Zhubla jsem už z těch 130 na 110 a ráda bych ještě letos dala dolu 20 kg na nějakých 90 kg. Ale bez pohybu jen upravou stravy nehubnu a taky bych ráda dělala trošku pohyb co mě baví než jen cvičení na podložce a jízda na rotopedu.

Chci se zeptat měl někdo podobný problém? Nebo neví co to bylo a co zabralo? Po zhubnutí těch 20kg skoro všechny zdravotní problémy zmizeli a pak najednou tohle. Doktor mě neřekl čím to je, jen mě napsal další balení tabletek a v podstatě mě odpálil. Asi není zvykly, že i tlustí lidé cvičí…

Poradí někdo bez rejpavých poznámek o tom jak sem blbá a jak sem se mohla takhle vyžrat? ( i proto anonym)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
HankaHK
Závislačka 4504 příspěvků 74 inzerátů 29.07.19 17:15

Neporadím, jak při sportu, ale zhmoždit si vazy vpředu na noze lze. Ale mě se podařilo se praštit kolenem do tyče a trefila jsem se přesně mezi čéšku a holenní kost. Ortopedka prohlásila, že jsou to zhmožděné vazy a je nutný klid (jako úplně, pouze minimum pomalé chůze žádné schody ani nic jiného), 5× denně mazat bylinkovými mastmi (konopná, koňská, kostivalová) a dostala jsem 10× léčbu ultrazvukem. Tu už mám dobranou a mám jít tento týden na kontrolu, je to trošku lepší, schody už zvládnu bez bolestí, ale klenout ani dřepnout stále nemůžu.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9931 příspěvků 29.07.19 17:17

No a co ti rekli na fyzio???
Zkus proste najit zatim sport, prikterym te to neboli…kolo, plavani…

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9931 příspěvků 29.07.19 17:21

@HankaHK JO, jako mne se stalo spousta „zraneni“ treba pri behu…ani o tom nevim, ze bych blbe doslapla a koleno se rozjede (to bych tak vypadelo na pohmozdeni slachy :think: ), treba i pri chuzi kulham. Ale zakladatelka zminila mesic, to uz je teda o necem jinem. Ja jsem treba za ctyr pet dnu fit a muzu zase vybehnout…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 17:29
@Lenka_Hal píše:
No a co ti rekli na fyzio???
Zkus proste najit zatim sport, prikterym te to neboli…kolo, plavani…

nic, dělali jsme nějaké cvičení na kolena, projeli to proudem… říjkala jsem, že mě koleno nebolí… ale nikdo to neřeší…

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9931 příspěvků 29.07.19 18:08

No pokud je ta bolest od artrozy, tak teda nevim nevim. Asi opravdu nedelat cviceni, pri kterym to boli. Ale zustat cvicit, ono to i pomaha. Njen tim, ze pak zhubnes. Ale v tom konkretnim cviku/pohybu, nevim, jestli s tim jde neco delat. Vis, ze na artrozu se muzou davat nejake injekce do kolen s kys hyaluronovou?
Ale tezko rict co s tebou, chtelo by to za tou fyzio jit znovu a poptat se. Ze te to boli tehdy a tehdy a co mas delat :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.19 19:27
@Lenka_Hal píše:
No pokud je ta bolest od artrozy, tak teda nevim nevim. Asi opravdu nedelat cviceni, pri kterym to boli. Ale zustat cvicit, ono to i pomaha. Njen tim, ze pak zhubnes. Ale v tom konkretnim cviku/pohybu, nevim, jestli s tim jde neco delat. Vis, ze na artrozu se muzou davat nejake injekce do kolen s kys hyaluronovou?
Ale tezko rict co s tebou, chtelo by to za tou fyzio jit znovu a poptat se. Ze te to boli tehdy a tehdy a co mas delat :nevim:

ja se ptala x krat skoro pokazde, ik doktoroj sem znovu vlezla… byla jsem dokonce u 2,vylezla artroza v koleni… problem je ze me koleno neboli… aprislo tozniceho nic… toje mi divne…

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9931 příspěvků 29.07.19 20:03
@Anonymní píše:
ja se ptala x krat skoro pokazde, ik doktoroj sem znovu vlezla… byla jsem dokonce u 2,vylezla artroza v koleni… problem je ze me koleno neboli… aprislo tozniceho nic… toje mi divne…

Chces rict, ze te neboli koleno, ale slacha pod kolenem? Nebo ze te to boli jen pri cviceni? Ted si nejsem jista, co myslis. Protoze ja to beru tak, ze kdyz mas neco s kolenem, boli te to klidne pod nim, nad nim, proste mista kolem jsou taky koleno :mrgreen: Snad si rozumime. :D

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 9272 příspěvků 29.07.19 20:14

Dělej sport resp cviky, které nezatěžují kolena. S touhle váhou může být řada cviků, včetně běhu nebezpečná a můžeš si poškodit kolena. Nabízí se třeba plavání, chůze apod. Popř. si zaplať na jednu hodinu trenéra ve fitku, a on ti sestaví cviky které budou pro tebe bezpečné a rovnou je i s tebou procvičí (ukáže co a jak). Může ti i sestavit jídelníček, který může hodně pomoci.

Pozor na ty dřepy apod. - ostatní holky při treninku dělaly dřepy a zvedaly třeba 50 nebo 60 kilo (svoji váhu). Ty jsi zvedala přes sto. Pochybuji, že by některá z nich byla schopná si na záda naložit 40 kilo a dělat dřepy jako ty ;) To by si odrasila kolena každá z nich. Takže opatrně.

Prof. Farnsworth
Echt Kelišová 9272 příspěvků 29.07.19 20:17
@Lenka_Hal píše:
Chces rict, ze te neboli koleno, ale slacha pod kolenem? Nebo ze te to boli jen pri cviceni? Ted si nejsem jista, co myslis. Protoze ja to beru tak, ze kdyz mas neco s kolenem, boli te to klidne pod nim, nad nim, proste mista kolem jsou taky koleno :mrgreen: Snad si rozumime. :D

Vezmi si vzpěračskou dlouhou osu (20 kg) a nalož si na každý konec 15 kg závaží. Pak s těmi 50 kg udělej pět dřepů, a uvidíš kde přesně to zakladatelku bolí :mrgreen:

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9931 příspěvků 29.07.19 21:24

Tak ja teda taham nad 50 kg, ale je fakt, ze jeden z duvodu proc volim „seated leg press“…no proste z lehu na lavici (chjo, muj cestin zas), tak jsou prave kolena.

Lucka Svobodová
Stálice 67 příspěvků 29.07.19 22:07

Ahoj, napadá mě jen jediné? Proč pořád pokoušíš ty dřepy, když jsi už několikrát zjistila, že to prostě potom bolí? Je XY různých a daleko účinějších cviků na nohy, než dřepy kord jestli máš teď se omlouvám nadváhu, tak je to na kolena dost velký záběr samo o sobě. Jsi si jistá, že je děláš dobře, co se techniky týká? Osobně bych to viděla na přetíženou šlachu, která vede přes čéšku “jablíčko” a upíná se až k holenní kosti, tuším, že jsou to úpony kvadricepsu, však se podívej na obrázku, ale nejsem doktor, jen typuji. :D Pokud ti fyzio doporučoval nějaká cvičení na nohy, nezahazovala bych to za záda a cvičila bych to, slouží to jako “kompenzace a zpevňování svalstva”, není to úplně od věci a přes to, že výsledky nejsou lusknutím prstu, tak pokud máš fyzioterapeuta kvalitního za čas to začne pomáhat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.19 09:17
@Lenka_Hal píše:
Chces rict, ze te neboli koleno, ale slacha pod kolenem? Nebo ze te to boli jen pri cviceni? Ted si nejsem jista, co myslis. Protoze ja to beru tak, ze kdyz mas neco s kolenem, boli te to klidne pod nim, nad nim, proste mista kolem jsou taky koleno :mrgreen: Snad si rozumime. :D

aha tak ono to ke kolenu patří, ale právě neříkám, že mě nebolí koleno protože mě bolí pod ním… a právě člověk když řekne, že ho bolí koleno tak si všichni vybaví koleno jako takový a hneda artróza, musíš jíst želatinu etc…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.19 09:19
@Prof. Farnsworth píše:
Dělej sport resp cviky, které nezatěžují kolena. S touhle váhou může být řada cviků, včetně běhu nebezpečná a můžeš si poškodit kolena. Nabízí se třeba plavání, chůze apod. Popř. si zaplať na jednu hodinu trenéra ve fitku, a on ti sestaví cviky které budou pro tebe bezpečné a rovnou je i s tebou procvičí (ukáže co a jak). Může ti i sestavit jídelníček, který může hodně pomoci.Pozor na ty dřepy apod. - ostatní holky při treninku dělaly dřepy a zvedaly třeba 50 nebo 60 kilo (svoji váhu). Ty jsi zvedala přes sto. Pochybuji, že by některá z nich byla schopná si na zádanaložit 40 kilo a dělat dřepy jako ty ;) To by si odrasila kolena každá z nich. Takže opatrně.

jídelníček mám zmáklej, vím, že mužu plavat, kolo atd…ale to mě právě brutálně nebaví…a taky nedělat pohyb to asi neřeší… spíš bych chtěla najít příčinu a vyřešit příčinu než řešit následky léky a omezením pohybu…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.19 09:27
@Lucka Svobodová píše:
Ahoj, napadá mě jen jediné? Proč pořád pokoušíš ty dřepy, když jsi už několikrát zjistila, že to prostě potom bolí? Je XY různých a daleko účinějších cviků na nohy, než dřepy kord jestli máš teď se omlouvám nadváhu, tak je to na kolena dost velký záběr samo o sobě. Jsi si jistá, že je děláš dobře, co se techniky týká? Osobně bych to viděla na přetíženou šlachu, která vede přes čéšku “jablíčko” a upíná se až k holenní kosti, tuším, že jsou to úpony kvadricepsu, však se podívej na obrázku, ale nejsem doktor, jen typuji. :D Pokud ti fyzio doporučoval nějaká cvičení na nohy, nezahazovala bych to za záda a cvičila bych to, slouží to jako “kompenzace a zpevňování svalstva”, není to úplně od věci a přes to, že výsledky nejsou lusknutím prstu, tak pokud máš fyzioterapeuta kvalitního za čas to začne pomáhat. [/
@Lucka Svobodová píše:
Ahoj, napadá mě jen jediné? Proč pořád pokoušíš ty dřepy, když jsi už několikrát zjistila, že to prostě potom bolí? Je XY různých a daleko účinějších cviků na nohy, než dřepy kord jestli máš teď se omlouvám nadváhu, tak je to na kolena dost velký záběr samo o sobě. Jsi si jistá, že je děláš dobře, co se techniky týká? Osobně bych to viděla na přetíženou šlachu, která vede přes čéšku “jablíčko” a upíná se až k holenní kosti, tuším, že jsou to úpony kvadricepsu, však se podívej na obrázku, ale nejsem doktor, jen typuji. :D Pokud ti fyzio doporučoval nějaká cvičení na nohy, nezahazovala bych to za záda a cvičila bych to, slouží to jako “kompenzace a zpevňování svalstva”, není to úplně od věci a přes to, že výsledky nejsou lusknutím prstu, tak pokud máš fyzioterapeuta kvalitního za čas to začne pomáhat.

no to není tak že bych schválně pokoušela dřepy, jen jsem jich pár zkusila abych zjistila, zda to bolí nebo ne… ono totiž když jsi celý den v kanclu na zadku a pak jdeš domů tak to moc nepoznáš zda se to lepúší nebo ne… takže to není tak že bych dřepovala… od toho treningu kde mě to chytlo právě už nedřepuju, ale štve mě že nic krom jízdy na rotopedu atd nezvládnu a to mě nebaví… ataky to na moje hubnutí moc vliv nemá…

na fyzio mě nic neřekli a cvičili tak jak kdyby mě bolelo koleno jako takový, prostě tlustá ženská tak jí bolí koleno z nadváhy…to že cvičím a stalo se mě to při treningu tak to asi příčinu má nikdo neřeší…

taky si myslím že to bude šlacha páč to bolí pod kolenem, ale už se nikde na netu nepíše co s tím krom toho necvičit,… jenže to můžu taky necvičit třeba rok..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama