Bolest pod korunkou v pravo nahoře

6.10.19 09:48

Bolest pod korunkou v pravo nahoře

Ahoj maminky,
Mám, prosbu od mě bývalé zubarky, mám zhotovenou korunku, stim že my sice cistila kanalky ale nezaplnovala, mám ji pres rok a ted me to pod korunkou bolí pár dni, ne pri studeném ani teplem ale občas v něm tepe, když jsem v klidu, tak to cítím a hlavně když se to nad korunkou zmačkne. :,( teď jsem si zažila podobnou bolest jen na druhé straně, kde byl klasický zub a byl tam zanet, takže se cistili kanalky a zaplnovali je, to už dělal jinny zubař, který je moc šikovný a ta bývalá zubarka, nebyla vše co my opravila ona, musí oni znovu předělávat. Takže, se obávám že tam něco pokazila jako u ostatních zubu. K zubaři, mám jít za 14dni a chtěla bych se zeptat, jak asi bude zubar postupovat, když by to byli chycene kanalky, jako že si myslím, že jsou :-( jak, vynda zubar tu korunku? Pod korunkou je kovový cep a ten vyndat jak? Bude, to bolet? Je možné, že se ta původní korunka zachová, že vše vyčistí a zaplní a dá my ji tam zpátky nebo ta se nedá, pak použít a bude muset dělat úplně novou? Jde, my o to kolik to zas bude stát, nestalo to male peníze :-( fakt mě to vytaci, kvůli neodborne práci. Chápu, že se platí čištění a zaplnovani kanalku ale uctujou si i sundavani té korunku a nacementovani? Dekuji, vsem za jakoukoliv radu, at vim na co se mam za 14dni připravit.
Verca.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

624
6.10.19 10:27

To bych taky ráda věděla. Taky mě to bolí pod korunkou, měla jsem to pěkně oteklé, ale samo to splasklo. Teď to bolí jen když si to zmáčknu nad tím zubem.
Přesně před rokem mě to bolelo a oteklo, tak jsem s tím byla u zubařky, ta z toho byla docela špatná. Vůbec nevěděla, co s tím, říkala, že když vyndá čep a vyvrtá to, tak to může prasknout a bude to muset pryč celý. Dala mi ATB, ty zabraly, ale je vidět, že to není dobré, když se to vrátilo.
Vyndat čep s korukou a následně zase dát zpět asi jde, pokud se to povede a nepraskne nic. Taky jsem zvědavá, co na to bude říkat. Za týden jdu na prevenci, tak jí to řeknu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13040
6.10.19 10:47

Mě takto zlobily zuby pod korunkou. Měla jsem dva vedle sebe. Korunka šla dolů dobře, akorát po sundání šílený smrad :oops: jak tam byl zánět. Jeden zub už zachránit nešel, druhý ano. Ale při čištění mi dávala umrtvovací injekci přímo do kanálků, aby zabrala… No a pak samozřejmě bylo potřeba udělat úplně jiný druh korunky spojený s můstkem. No, byla to docela drahá sranda. Možná se ještě domluv s doktorem, zda tě nevezme dřív. Za 14 dní může ten zánět nadělat dost slušnou paseku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.10.19 12:40

Dělat korunku na nezaplněný zub je pěkná prasečina, to jsi vůbec neměla dopustit a vůbec za to platit, na jednu stranu, tvoje blbost
pravděpodobnost zánětu je, korunka se sundat dá, podle toho jak je nalepená a z jakého je materiálu, pokud to nejde, provrtá se a tím pádem zničí, s vyndáním čepu to je těžší, zase podle toho z jakého je matroše, musí se to odbrušovat velmi opatrně, může dojít k poškození kořene a ke ztrátě celého zubu, pokud vše dobře dopadne, tak rozhodně čep i korunka nové, plus ošetření kořenů, u nás je to částka 8 až 12 tisíc dle náročnosti odstranění a typu korunky
pokud tu korunku nemáš léta páně, šla bych i za bývalou zubařkou, že to zvorala, máš nějakou záruku, pokud je to čerstvější

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.10.19 21:11

@kačka39
No, taky si koukám užíváš, no tak pak napiš, co ti zubarka řekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.10.19 21:15

@nozu
A jak ti, ty korunky sundavali, klestema nějak si to nedokážu představit, když to tam drží na pevno? No, to verim ze to byla draha sranda, zkusím tam zítra zavolat, at není hůř. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.10.19 21:21

@evulinda79
Mě, když ten zub dělala, tak jsem nevěděla, že je důležité mít ty kanalky zaplněné a má zubarka mě na to ani neupozornila. No, teď už to vím ale pozdě. No, s cenou se mam na co těšit :zed: je to něco málo přes rok, co my to dělala, tak nevím jak dlouho bývají záruky na korunky 2roky? Hlavně, od ní bych si to, už nenechala dělat jen by tam sel nejspíš přítel a udělal by zle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13040
7.10.19 07:27

@VercaNela Doktorka za to vzala a díky tomu zánětu to šlo dost snadno. Pak je tam ještě po vyčištění zacementovala, abych do pořádného ošetření nechodila bez zubů. To už pak trochu páčila. Ale fakt netuším čím, já jí nástroje nekontroluju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
15.10.19 12:13

@VercaNela Už jsi byla u zubaře? Já včera a podle očekávání mi moc neřekla. Podle RTG je vše ok. Kanálky jsou prý moc úzké, tak jsou míň zaplněné, ale zánět nikde. Mám zánět moč. cest a beru ATB, tak se to přeléčí s tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.10.19 13:10

@kačka39
No, ja si fakt neuzivam.
Jak, to bolelo, tak bolest ustoupila, pár dní nic jenže, my to pak nateklo a udělala se tam boule, tak si říkám a je to jasný je tam zanet, takže jsem klusala na pohotovost, pac k zubaři jsem měla jít, až dnes, měl dovolenou, tak dřív nemohl. No, zubarka na pohotovosti dala injekci ta bolest je šílená. Pak, řízla a mackala ten hnis, no kdo si to zažil, tak ví o čem mluvím. Dala dren, napsala antibiotika a šla jsem domů m, trochu jsem měla matějka ret nmnic hrozného a říkám to je k te injekci, jenže rano jsem se vzbudila a ret 2× ne-li 3× nateklejsi, šla jsem ke svému zubaři, ten vyndal dren a čistil to 2× nejakymi injekcemi s vodu, opět se mačkalo a dával dren, zítra znovu. Stím, rtem říkal, že to může být spojené stim zánětem ale může to být i alergická reakce na ten dren co na to dávali, na pohotovosti, vždy se ten dren necim potira, tak my dali zirtex, měla jsem ho v 10hod a žádná změna, tak soudím že to alergie nebude. No, až se znáte záleci, tak se bude pokračovat dál bude to na déle, čištění a zaplnovani kanalku atd.. přikládám fotku, ať máš představu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
17.10.19 17:25

@VercaNela No to tě teda fakt lituju, to je hrozný. Ten ret ale fakt vypadá jako alergie, to má přesně moje dcera, když sní ananas. S tím zubem si to fakt teda užíváš. Tak hlavně když tě takhle týrají, tak ať ho zachrání. Aby ti ho nakonec nemuseli vytrhnout. Budu ti držet palce.
Mě ty ATB na ten močák zabrali i na ten zub a zatím se to lepší. Tak doufám, že to vydrží. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1740
17.10.19 18:12

Mě bolel zub pod korunkou, když byl špatně zaleceny. Zubařka mi to sundavala po týdnu, bylo to strašný. Korunka držela jak beton, nedala mi injekci a třikrát jsem tam omdlela jak to bolelo a to nejsem žádná posera. Už jsem neměla ani sílu si o tu injekcí říct. Bylo to jak zbijeckou. Takže určitě jen s injekcí. A to chtěla novou korunku znovu zaplatit a to jsem jí poslala do háje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.10.19 18:32

@kačka39
No, snad ano, ať už to mám za sebou. Já, si dala zirtex ale nezabral a můžu jen jeden denně, co dáváš malý na ten ret, taky zirtex?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.10.19 18:34

@nini77
No, to je taky pěkný. :pocitac: No jsem zvědavá, co mě čeká dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
18.10.19 19:46

@VercaNela Ona není už tak malá :mrgreen: ale dávám jí analergin. Ale to je asi podobný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama