Boleti v pravém podbřišku...

2633
17.6.21 15:10

Bolest pravého podbřišku, bez nálezu. Poraďte

Prosím o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2633
17.6.21 15:16

Omlouvám se, překlepem se už klikla na založení diskuze.
Mám problémy s pravým podbřiškem. Už dva roky chodim po lekarich, sono, odběry vše v pořádku. Nyní provedena kolonoskopie, tam nalezen nespecificky zánět v tenkém střevě. Mám se objednat na do vyšetření. Mám tedy problémy se zády, doktoři mi tvrdí, že to může být od nich. Gynekologie několikrát v pořádku, urologie též. Bolí mě v pravo skoro dole, občasné píchání. Slepak zatím mám, prý se tak neprojevuje. Máte prosím někdo zkušenosti, nebo radu co stim? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
943
17.6.21 15:31

Co všechno ti dělali na gyndě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2633
17.6.21 15:45
@meduzka23 píše:
Co všechno ti dělali na gyndě?

Několikrát ultrazvuk a asi 3× nějaké stěry o na chlamydie. Vše vždycky dobrý

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
943
17.6.21 15:48
@Liduš88 píše:
Několikrát ultrazvuk a asi 3× nějaké stěry o na chlamydie. Vše vždycky dobrý

No zkusila bych dožadovat více pozornosti na té gyndě. Přesně nevím, jak je to s těmi stěry ale těch breber, co způsobují tyto bolesti je mraky. Co ureaplasma třeba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2633
17.6.21 15:51
@meduzka23 píše:
No zkusila bych dožadovat více pozornosti na té gyndě. Přesně nevím, jak je to s těmi stěry ale těch breber, co způsobují tyto bolesti je mraky. Co ureaplasma třeba?

To mi dělal urolog a taky dobré. Ta boledt není každodenní, ale je to otravné. Nevím no, dr teď říkal, jestli to nebude od těch střev, mám tam napsáno podezření na cronovu nemoc. Sám neví už

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2992
17.6.21 16:10

@Liduš88 Na zaklade vlastni zkusenosti bych nevylucovala slepe strevo. Nemela jsem ho zanicene, ale po operaci mi bylo receno, ze bylo nejak zahnute (na sonu nic videt nebylo) a mohlo drazdit. Pak uz me bricho nebolelo, tak nevim. Asi to vazne bylo ono. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2633
17.6.21 16:18
@luci.no píše:
@Liduš88 Na zaklade vlastni zkusenosti bych nevylucovala slepe strevo. Nemela jsem ho zanicene, ale po operaci mi bylo receno, ze bylo nejak zahnute (na sonu nic videt nebylo) a mohlo drazdit. Pak uz me bricho nebolelo, tak nevim. Asi to vazne bylo ono. :nevim:

No a já už to tolikrát doktorovi říkala, pokaždé že to není, mě není ani na utz vidět slepé střevo, mám ho prý někde asi pod střevami :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20901
17.6.21 16:29

Může to být ten crohn

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
17.6.21 16:35

Mam to samý už několik let a nic nezjistili…jedna lymfodenipatie v té oblasti ale nikdo to víc neřešil…po kolonoskopii lehky náběh na Crohna…takže to bude asi ono…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
17.6.21 16:36

Taky bych to typla na toho crohna… Ono jak je to střevo vlastně tím crohnem zanícené tak se tam vytvářejí vazivové srůsty a ty mohou právě takto bolet… Chce to co nejdrive dovysetrit toho crohna a pak ho začít léčit…případně se dělá tzv pokusná operace kdy se zjistí zda tam ty srůsty jsou a pokud ano tak se uvolní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2633
17.6.21 16:39

U toho crohna prosim, kdyby to bylo nějak víc zanícené viděli by to u kolonoskopie? Po zákroku říkali, že je tam jen nějaká rez až po odebrání vzorků usoudili že by to mohlo být tohle… A že zánět je mezi tenkým a tlustým střevem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
17.6.21 16:55

Mohli a nemuseli…crohn postihuje jak tenké tak tlusté střevo ale může být klidně jen v tenkém střevě a kolonoskopie ukáže jen tlusté střevo… Tenké střevo se vyšetřuje kapslovou endoskopii, na tu by vás měli poslat a pak se dělají nějaké speciální odběry ale nepracuju na gastru tak přesně nevím. Ale Google určitě poradi. Jinak jestli je zánět právě v místě spojení tenkého a tlustého střeva tak to přesně odpovídá pravému podbrisku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2633
17.6.21 17:04
@Vladusxx píše:
Mohli a nemuseli…crohn postihuje jak tenké tak tlusté střevo ale může být klidně jen v tenkém střevě a kolonoskopie ukáže jen tlusté střevo… Tenké střevo se vyšetřuje kapslovou endoskopii, na tu by vás měli poslat a pak se dělají nějaké speciální odběry ale nepracuju na gastru tak přesně nevím. Ale Google určitě poradi. Jinak jestli je zánět právě v místě spojení tenkého a tlustého střeva tak to přesně odpovídá pravému podbrisku

Tak to bude asi ono, my tu nemoc máme i v rodině bohužel :( jenže do špitálu do poradny mi dali termin až na září, tak mi řekl obvodní že mi zitra udělá nějaké odběry radši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat