Bolest při sexu po porodu

35
16.12.10 12:23

Bolest při sexu po porodu

Dobrý den,je to hloupé, ale máme s manželem dvouměsíční mimčo. Narodila se přes kleště, hodně mě nastřihli a po porodu asi půl hodiny šili. Chtěli jsme se milovat, ale prostě to příšerně bolí. Pálivá bolest a to ani do mě jen lehce a opatrně vnikne. Stehy jsou už zahojené z venku, po šestinedělí jsem byla na gyndě a doktor říkal, že je vše v pořádku. I já se cítím dobře, jen nechápu, proč to tak bolí. Zlepší se to? Jsem z toho zoufalá,… Poraďte holky, jestli máte podobný problém, nebo co by na to zabralo.. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3141
16.12.10 12:31

Neboj, zlepší se to, já po prvním porodu nemohla bez bolesti souložit asi půl roku, pak se to výrazně zlepšilo, kamarádka si nemohla půl roku ani sednout na židli, natožpak, aby uvažovala o nějakém styku. U druhého dítěte mě naopak skoro nešili, takže jsme začli hned na konci šestinedělí a v pohodě.
Nevím jestli na to zabere něco jiného než čas, ale čas pomáhá určitě…a mezitím se dá obohacovat sexuální život o spoustu nekoitálních technik:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
96
16.12.10 12:33

Ahojky, Tak já jsem měla stejný problém po prvním porodu. Pořádně nám to šlo až když měl malý 10 měsíců. Ale spíš jsem si říkala jestli to u mě nebylo spíš psychické.Musela jsem pořád myslet na porod a vše potom. Šití mě bolelo víc jak porod, do teď když si na to vzpomenu tak je mi zle. Nemohla jsem se u sexu vůbec uvolnit. Po druhém porodu jsem si prostě řekla že to musí jít když jsem zahojená a šlo to hned po šestinedělí :-D
Ono to nebude bolet dlouho a ani věčně :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
16.12.10 12:37

Asi i v tom bych viděla problém, mám z porodu prostě příšerné vzpomínky, hrozný zážitek, uvažuju i o tom, jestli nenavštívit nějakého doktora… V noci se budím s noční můrou a můj porod bych nejraději vymazala z paměti! Jinak se kvůli sexu rozvádět snad nebudeme ;-) jen mě to fakt štve…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2474
16.12.10 12:40

chce to čas :wink: já s přítelem začla spát až nák po půl roce od porodu a pořád to nebylo úplně bez bolesti..čas a trpělivost :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
16.12.10 12:42

tak já myslim, že to chce čas…víc času…tohle je vcelku brzy, pokud byl porod tak „drsnej“, jak píšeš…

A spoustu trpělivosti, jak tu někdo psal, tak holt i jiné praktiky, netlačit na pilu (a mít po ruce nějaký lubrikant, nejlépe bez nějakých extra přísad)

Ono to půjde, jen to chce čas :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.10 12:44

Tak třeba mě to bolelo ještě rok a půl po porodu. A i teď, dva a půl roku po porodu, když nejsem nějak výrazně vzrušená, mě to bolí a musíme použít lubrikant.

• Citovat
  • Nahlásit
7631
16.12.10 12:44

Mne stehy bolely hodně dlouho…Trvalo to víc než rok…

Příspěvek upraven 16.12.10 v 12:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50730
16.12.10 12:48

Mě to taky bolelo dlouho - chce to mazat :mrgreen: Taky jsem byla po kleštích uvnitř celkem dost šitá a myslela jsem, že je to tím, ale spíš v kombinaci s tím suchem… U mě pomohlo přestat kojit (tedy po roce :roll: ). Ale zlepšovalo se to, hodně pomohlo, že jsem přestala brát HA a přešli jsme na kondom. Prostě to musí klouzat a bude to lepší - i když úplně dobré asi ne hned…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12332
16.12.10 12:50

ahoj, mě bylo řečeno, že je to hl. hormony, kdo kojí a má vyšší prolaktin a nemá MS a tím pádem neovuluje a tělo nemá na sex ani pomyšlení, protože ještě není připraveno znovu plodit, takže lubrikujeme a občas to je i příjemné :roll: si přijdu jako panna…takže mi manžel zakázal kojit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2047
16.12.10 13:18

Ahoj, mně trvalo skoro 9 měsíců po prvním porodu, než všechno začalo být ok, a to jsem ani moc šitá nebyla :roll: Kromě času ještě pomohly lubrikační gely a doktor mi doporučil na hráz měsíčkovou mast, ta mi připadala vážně docela dobrá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
283
16.12.10 13:21

Ahoj, mám ten samý problém a to jsem 5 a půl měsíce po porodu. Porod byl sice rychlý, trval ani ne půl hodiny, ale zato mě šili skoro hodinu, na to teda nebudu vzpomínat v dobrém. Byla jsem hodně šitá i uvnitř. Do teď ještě do mě partner nemůže úplně proniknout, bolí to šíleně :oops: Pořád kojím, tak si říkám, že snad až kojit přestanu, bude to lepší :-) DOUFÁM! Musím říct, že ani hoodně lubrikantu u nás nezabírá. Takže chce to asi jen čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
16.12.10 13:25

První sex po porodu po roce :roll: ,stejně to bolelo jak prase.Tři roky po porodu se najdou polohy při kterých to prostě pořád nejde a celkově to pořád není ono.Čekám na druhý porod,při kterém mi mají tu jizvu dát „do pořádku“,tak snad to tentokrát bude tak jak má být.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Marry11
16.12.10 13:38

vydržet my sme se smály že je to jak poprvý :mrgreen: pak to časem přejde a je to opravdu porod tomu věřím :wink:

• Citovat
  • Nahlásit
4509
16.12.10 13:43

tak jsem na tom stejne, jsem 3 mesice po porodu, nerekla bych, ze jsem byla nejako moc sita, ale pri styku to pekelne boli a akorat jsem z toho otravena a do niceho se mi nechce :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat