Bolest při sexu půl roku po porodu

Anonymní
23.8.20 21:58

Bolest při sexu půl roku po porodu

Jsem půl roku po porodu, šitá zevnitř i zvenku (ale žádná hrůza, poranění 1. stupně), nicméně i po takové době cítím při sexu hroznou bolest. Respektive k němu ani nedojde, protože hned v začátku musíme skrz velkou bolest přestat. Je to normální nebo si mám zajít k dr.? Zadny zánět nemám, když se dovnitř nic nestrka, je to ok. A docela se bojím, až dostanu menzes, jak tam dam treba blbej tampon 8o

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2189
23.8.20 22:04

No, mně byl sex nepříjemný a bolel právě kvůli tomu, že jsem neměla MS. MS to zlepší. Způsobuje to kojení a hormonální změny, které vysušují sliznici. Aspoň u mě to tak bylo a doktorka, co se zabývá i sexuologií, mi to tak vysvětlila. Konec kojení, přišla MS a sex byl zas fajn, takže měla pravdu.
Ale zas tak strašné, jak to popisuješ to nebylo. Je to blbý i s lubrikantem? Prohlídka u lékaře asi neuškodí, jestli to není jiný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.20 22:09

@Petra Star Byla jsem u dr. klasicky po sestinedeli a vše prý ok. Prave ani s tunou lubrikantu se to nedá vydržet. :roll: To ani v podstatně sex není, když jdeme jen kousek a musíme přestat. :?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.8.20 22:13

Mohu potvrdit to samé co Petra Star. Dokud se mi znovu nepustil cyklus, bylo to nepříjemné a bolelo to i s lubrikantem. Ona ani ta chuť vůbec nebyla. Dokonce jsem si říkala že mě asi sesili blbě a že s tím zajdu na kontrolu. Teď před pár týdny se cyklus vrátil a najednou, žádná bolest, vůbec žádná :) a sex i chuť je zase super :) neboj, zlepší se to. Ale pokud si nejsi opravdu jistá, kontrola nikdy neuškodí.
Omlouvám se za anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
541
23.8.20 22:32

Zajdi si k MUDr, já třeba byla spatne sesita, nebudu popisovat detaily, ale stačila jedna návštěva na gynekologii kdy to pani doktorka napravila + cca týden hojeni. Na kontrole po sestinedeli to nebylo poznat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 01:03

Zakladatelko, mam ctyri mesice po porodu a jsem na tom stejne jako ty. U me teda ruptura 3st. Tak doufam, ze se to casem zlepsi :) :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 19:47

Tak stejně mám jít na prevenci, tak tam asi zajdu. Ale už mě poliva horko při představě vnitřního ultrazvuku a steru :roll: Zakladatelka.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.8.20 07:03
@Anonymní píše:
Tak stejně mám jít na prevenci, tak tam asi zajdu. Ale už mě poliva horko při představě vnitřního ultrazvuku a steru :roll: Zakladatelka.

Ster a ultrazvuk na kontrole jsem cekala daleko horsi, bylo to jen trochu neprijemny, ale nebolelo to.

• Citovat
  • Nahlásit
109
30.8.20 09:38

Já jsem rarita, mě sex bolel i po CS, až teď po 11 měsících, to není až tak hrozné, ale Ze začátku to bylo šílené.. u MUDr všechno v pořádku, pravděpodobně jsem měla blok v hlavě, i přes porod cs. 😅

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.20 09:47

Ahoj, ja byla sesita skrz na skrz na sex nebyla ani nálada ani chuť, 9 tydnu po porodu jsem byla na kontrole- ta taky bolela, první sex skončil hned na začátku, protože to bolelo jak čert od te doby jsme to parkrat zkusili a našli polohu, kde to neni tak hrozny. Ted kdyz jsem to dostala bylo strašný tam dat tampon, ale moje averze vůči vlozkam byla silnější, tak sem to nějak přežila a ted po ms sem cítila jen tlak, ale uz to nebolelo. Jen psychicky mi to je nepříjemné, kdyz vim, ze sem tama rodila :D. Musíte zkoušet a zkoušet, ono to půjde :)

• Citovat
  • Nahlásit
2189
30.8.20 09:57

@Kvačka1012 Jaka taky cisarem. Na vine neni ani tak poraneni, jako sucho vlivem hormonalnich zmen. Jak jsem psala, zlepsilo se zasadne s prvni MS, jak predpovidala doktorka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
30.8.20 21:24

@Petra Star
Já dostala ms, ještě v sestinedeli, respektive 4 týdny po porodu, a to plné kojim do teď.. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2189
31.8.20 16:02

@Kvačka1012 Chudinko, ani tenhle luxus sis neuzila :D Mne to vydrzelo 10 mesicu, kdyz jsem prestala kojit :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
31.8.20 17:56

@Petra Star
Tak to jsi měla jackpot 😍 no já ne, ale zas musím říct, ze já druhy den po Cs normálně fungovala, a mesic po porodu jsem nevěděla o jizvě 😈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83
6.9.20 14:45

Holky mě sex po porodu taky bolel a co mi teda hooodne pomohlo byl mesickovy olej od dědka korenare. Před milovánim jsme vždycky pořádně promazali :mrgreen: a za pár milování bylo po bolesti. Krasne to zahoji ranu a opravi nějaké srusty

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama