Bolest při sexu rok po porodu

Anonymní
16.12.20 07:15

Bolest při sexu rok po porodu

Ahoj holky, předem se omlouvám za anonym. Měla jste některá bolest při sexu až rok po porodu a zlepšilo se to pak ještě? Za chvíli to bude rok, co jsem rodila, a každý sex je pro mě pořad jak poprvé… zpočátku to bolí, pak se to zlepší, ale pořad to proste cítím. přijde mi, jako by se to vevnitř vsechno zúžilo a upřímně mám docela strach, jestli i po tak dlouhé době je to normální a “nesrostlo” mi tam něco špatně… zároveň taky jsem snad úplně ztratila schopnost zvlhnout, ale to by mě tak netrapilo, to se dá vyřešit gelem… ale ta bolest mě trápí. Na gynekologii jsem objednána ale až dlouho po novém roce. Když to není akutní, kvůli koroně nedávají teď termíny :-/ a už mě to fakt štve, hlavně mám strach, jestli tam není něco špatně.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4835
16.12.20 07:34
@Anonymní píše:
Ahoj holky, předem se omlouvám za anonym. Měla jste některá bolest při sexu až rok po porodu a zlepšilo se to pak ještě? Za chvíli to bude rok, co jsem rodila, a každý sex je pro mě pořad jak poprvé… zpočátku to bolí, pak se to zlepší, ale pořad to proste cítím. přijde mi, jako by se to vevnitř vsechno zúžilo a upřímně mám docela strach, jestli i po tak dlouhé době je to normální a “nesrostlo” mi tam něco špatně… zároveň taky jsem snad úplně ztratila schopnost zvlhnout, ale to by mě tak netrapilo, to se dá vyřešit gelem… ale ta bolest mě trápí. Na gynekologii jsem objednána ale až dlouho po novém roce. Když to není akutní, kvůli koroně nedávají teď termíny :-/ a už mě to fakt štve, hlavně mám strach, jestli tam není něco špatně.
Špatná gynekologie, u nás jene gynda normálně..
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8342
16.12.20 07:34

To ti kromě doktora nikdo neřekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2744
16.12.20 07:36

No ale tvůj problém je akutní! Takže objednat se jako akutní případ. Jinak u nás gynda taky jede normálně. Jak dlouho se s tím hodlas ještě trápit?! Už jsi to měla řešit s gynekologem dávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63697
16.12.20 07:59

Změn dr.. Tohle chce řešit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16439
16.12.20 08:58

Určitě je potřeba aby to zkontroloval gynekolog a klidně bych se poptala po jiném.

Je možný, že se nic zdravotně významného nenajde, že to může být důsledek nějakých funkčních a psychických reakcí na porod (zejména pokud patřil k těm bolestivějším) a přežití s malým miminem.

než se dostaneš na gynekologii, tak bych se domluvila s manželem na takové sexuální hře - tedy že následujích 10 orgasmů pro každého z vás si zařídíte jakkoliv jinak, než přímýou penetrací - tedy že než ty přivedeš 10 k uspokojení jeho a on tebe, tak se prostě penis do vaginy zasouvat nebude a budete hledat jiné cesty, budete společně vymýšlet jak by to chtěl on a jak by si to chtěla ty. povoleno je cokoliv - ruce, pusa, hračky… Jen se o tom ideálně předem bavte a plánujte si to jako rande - s co nejdelší předehrou, tedy že ty se naladíš na to, že teď nemusíš mít roli matky a hospodyně a můžeš se na chvíli vrátit k rolím které fungovaly před porodem.

Kromě toho, že to případně zamezí dalšími možnénému znovu poškozování špatně zhojeného zranění z porodu, tak to oživí váš sexuální život a především trošku to přeprogramuje tvoje instiknty, které teď mají spojený sex s tvým mužem s bolestí a to vzrušení a užívání si sexu přidá jen málokomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 14:24

Mě to přestalo bolet až 18 měsíců po porodu a to jsem rodila cisarem!!! Vůbec jsem to nechapala a ptala jsem se na to na gynde a dr rekla, ze se to deje, byla jsem prohlédnuta a žádný problém, proto doporucila dlouhou predehru, popripade gel a jit na to opatrně. Opravdu to přešlo až skoro po roce a půl. Možná je to i dost v hlavě, protože představa, že se ti bude „dít“ něco, co te boli a není ti to příjemné, to je podle mě to, proč nevlhnes. Aspon ja si to myslela. Určitě se ale nech prohlédnout.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 20:45

Holky tak jsem dnes znovu volala na gynekologii, nenechala se odbyt a sestra mě objednala na pátek… tak jsem rada, snad to bude v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit
1341
16.12.20 21:28

Mně to bolí (spíš tak tlačí, pne) trochu i 20m po porodu, a to jsem měla jen mini nástřih. Gyndař zjistil, že zevnitř v místě nástřihu mám malý srůst, prostě to tam srostlo hůř, řešení je znovu nastřihnout a opravit a na to se můžu vykašlat, protože se mi to dost dlouho hojilo a i se mi rána asi 5 dnů po lehce natrhla, ale šití nebylo třeba. Dost se bojím, že po novém nástřihu by to bylo ještě horší, co se týká hojení, znova X týdenní bolest, tak leda počkat až na další porod, aby se to tam vyřešilo samo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.12.20 21:33

Já teda ještě nerodila, ale sex mě bolí i tak.

• Citovat
  • Nahlásit
176
19.12.20 02:52

Jsem dva roky po porodu. V těhotenství jsme sex měli snad jen jednou. Rodila jsem sice císařem, ale celý rok po narození syna mě to bolelo při jakékoliv poloze. Jakoby mi stihla za tu dobu zarust 😂 Na gynekologii doktor nenašel žádný zdravotní problém. Zlepšilo se to až častějším sexem a hlavně jsem si našla polohu, při které to nebolí.
Teď jsme zase jako králíci a jednou za čas mě tam jakoby bodne, ale to se dá přežít. :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat