Bolest při sexu, vaše zkušenosti?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

smutnábezejména
Povídálka 22 příspěvků 18.12.16 11:13
Bolest při sexu, vaše zkušenosti?

Zdravím všechny maminky i ostatní,

poslední dobou mě trápí určitý problém a ráda bych zjistila, jestli někdo nemá podobnou zkušenost, ať vím, co můžu čekat po návštěvě gynekologa.
Problém se poprvé objevil asi před třemi, čtyřmi měsíci, předtím byla v sexování pauza asi dva měsíce (před touto pauzou jsem musela vzít postinor, měsíc před tím jsem vysadila antikoncepci, možná hormonální změna?). Prostě mě to začalo bolet.
Sex se dá chvilku vydržet, i když to extra příjemné není, ale bolest se začne stupňovat a když jde přítel trošku „hlouběji“, většinou to uvnitř píchne tak ostře, že často nejde vůbec pokračovat. Někdy cítím i podivné tlaky na konečník.
Po sexu mě pár hodin bolí podbřišek, někdy víc, někdy míň. Občas se bolestí nemůžu ani pohnout, dokud se to nezlepší, občas to jde vydržet v pohodě.
Podivný výtok nemám ani žádné jiné příznaky, které by naznačovaly nějakou infekci nebo zánět. Nešpiním. Menstruace chodí tak, jak má, jen mi přijde trochu silnější než dřív a víc bolí.
Znepokojuje mě to, protože to asi není úplně v pořádku, obzvlášť, když jsem takové problémy před tím nikdy neměla. Na gynekologii jsem se nikdy s ničím neléčila. Proti rakovině děložního čípku jsem očkovaná. :( Vážně nevím, co by to mohlo být.
Budu ráda za jakoukoliv reakci.

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 11:30

Jak ti rozumim! U me je to cca od doby, co mam deti a platinum, ze vetsinou v done ovulace nesmime polohy zezadu,prop.ji­ne,kdy by se manzel dostal hluboko :? Bolesti jsou pak takove, ze si kolikrat rikam zlaty porod :,( Byla jsem s tim 3× na pohotovosti a se facto, co doktor, to jina diagnoza..drazdiva deloha, prilis stocene vajecniky, ktere pri ovulaci nalehaji na delohu apod..Jako reseni navrhovali neovulovat,tzn.brat HA, nebo mit jiny druh antiko, pri kterem nedochazi k ovu..

1Marci
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 18.12.16 12:31

@smutnábezejména Taky jsem jednou cítila podobne bolesti, sice ne tolik silne, ale bylo to včetně tlaku na konečník. Po styku jsem jednou nemohla ani stát, jak to bolelo. Na návštěvě u doktora jsem pak zjistila, že mám asi 8 cm cystu, příčinou byla endometrioza, o ktere jsem do te doby vůbec netušila. Po laparoskopii bylo zase vše bez problémů.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 12:59

Měla jsem přesně to samé, trvalo to přes rok, doktor mi dělal stěry a všechna potřebná vyšetření - zánět se našel jen jednou a ten se přeléčil, pak jsme zkoušeli oba s přítelem chvíli Canesten, bylo to trochu lepší ( tím chci říct, že problém může být v partnerovi ),nepomáhalo nic, chodila jsem s tím neustále ke gynekologovi a dokonce jsem ho za tu dobu i 3× změnila a 2× změnila antikoncepci, nezabralo to..Nakonec mi gyndař řekl, že se tohle zlepší až po porodu, že je to na jednom místě citlivější děloha, tak uvidíme..Trochu pomáhal lubrikant, mazat se bílým jogurtem jednou za čas, jíst Lactobacily ( to pomohlo asi nejvíc),Rosalgin, nepoužívat intimní mýdla, po a před každým stykem se jít hned umýt vodou a omezit styk..Bolelo mě to vždy u vchodu a pak to na jednom místě tak nepříjemně píchalo, bolest se s časem stupňovala, no a jednou mi i vyhrkly slzy bolestí, aby bylo druhé číslo ten den nebo druhý den nepřicházelo v úvahu.. a pak jsem šla na samoléčbu, snad ti něco z toho pomůže aspon trochu :-)

smutnábezejména
Povídálka 22 příspěvků 18.12.16 13:59

Anonymní 1 - no, vidím, že v tom nejsem sama. :? Ale já měla tento problém v různých částech cyklu, ne jen v období ovulace, tak těžko říct. Nicméně HA brát nechci a nějakých tělísek se bojím jak čert kříže. :,( A když to šlo bez HA předtím a bezbolestně, tak to snad musí jít zase.

1Marci - přesně endometrioza mě taky napadla. :,( snad ne…

Anonymní 2 - tvůj případ mi přijde hodně podobný, taky mě to bolí u vchodu (spíš nepříjemný pocit, přežít se to dá) a pak je jedno místo - hluboko, kde pociťuju tu ostrou bodavou bolest :( která je právě docela ochromující…
Canesten je na co? Na ten zánět? No, my se s chlapem chráníme kondomem takže mě nenapadá, jak by mohl být problémem on… :? A ke konci vztahu se mi to stalo i s bývalým.

Chumchalice
Kecalka 149 příspěvků 18.12.16 14:06

Me bolest pri sexu presla az po porodu. Taky pouzivame dost kokosovy olej jako lubrikant- desinfikuje. :palec:

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 14:06
@smutnábezejména píše:
Zdravím všechny maminky i ostatní,poslední dobou mě trápí určitý problém a ráda bych zjistila, jestli někdo nemá podobnou zkušenost, ať vím, co můžu čekat po návštěvě gynekologa.
Problém se poprvé objevil asi před třemi, čtyřmi měsíci, předtím byla v sexování pauza asi dva měsíce (před touto pauzou jsem musela vzít postinor, měsíc před tím jsem vysadila antikoncepci, možná hormonální změna?). Prostě mě to začalo bolet.
Sex se dá chvilku vydržet, i když to extra příjemné není, ale bolest se začne stupňovat a když jde přítel trošku „hlouběji“, většinou to uvnitř píchne tak ostře, že často nejde vůbec pokračovat. Někdy cítím i podivné tlaky na konečník.
Po sexu mě pár hodin bolí podbřišek, někdy víc, někdy míň. Občas se bolestí nemůžu ani pohnout, dokud se to nezlepší, občas to jde vydržet v pohodě.
Podivný výtok nemám ani žádné jiné příznaky, které by naznačovaly nějakou infekci nebo zánět. Nešpiním. Menstruace chodí tak, jak má, jen mi přijde trochu silnější než dřív a víc bolí.
Znepokojuje mě to, protože to asi není úplně v pořádku, obzvlášť, když jsem takové problémy před tím nikdy neměla. Na gynekologii jsem se nikdy s ničím neléčila. Proti rakovině děložního čípku jsem očkovaná. :( Vážně nevím, co by to mohlo být.
Budu ráda za jakoukoliv reakci.

zajit na gyndu a nechat nabrat stery jak tobe tak manzelovi poslat na kultivaci a dle vysledku dr nasadi medikaci muz to byt plisen kvasinka mykoza zacinajici zanet atd proste cokoliv takze radny utz a nabrani steru vas obou dvou je na miste ;) sousedka si s tim aky uzila nez ji prisli na to ze ona to chyta od pritele dokola a taky nemela zadny vytoky jen to co popisujes ty tak dle me sazim na toto ;) ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >