Bolest při skusu na nové korunce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katyca
Závislačka 3473 příspěvků 06.03.19 14:20
Bolest při skusu na nové korunce

Zdravím, dnes mi byla nasazena na mrtvý zub keramická korunka, ale při skusu mě to strašně bolí, mám již jednu korunku, ale nepamatuji si, že bych něco takového u ní pociťovala. Je normální cítit bolest u mrtvého zubu? Děkuji za vaše zkušenosti.

Reakce:
Marben
Ukecaná baba ;) 2103 příspěvků 06.03.19 14:24

Podle mě není. Já mám korunku cca měsíc a úplně v pohode - také nasazena na mrtvý zub.
Volej zubaře a informuj se u ni.

katyca
Závislačka 3473 příspěvků 06.03.19 14:28

@Marben Řešila jsem to hned v ordinaci, že mi přijde, že mám pocit, že mám zub výše a citlivější, bylo mi řečeno, že to do týdne odezní. Neměla jsem na něj dvě hoďky kousat, raději jsem nekousala 3 hodiny. Ale pak při kousnutí mě to bolelo, v klidu cítím pouze takový tlak. No zítra tam zavolám dnes už tam není. :?

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2407 příspěvků 06.03.19 14:33

Normální to bohužel je, já takhle trpěla (a to nejsem bolestínek) minule. Korunka byla hezky natěsno, aby to dobře vypadalo a zubař jí tam musel narvat… Takže jsem byla necelý týden na Ibalginu a pak to přešlo.

katyca
Závislačka 3473 příspěvků 06.03.19 14:37

@Janina81 Děkuji tak zkusím ibalgin.

inob73
Stálice 71 příspěvků 06.03.19 14:47

A máš ošetřené kořenové kanálky? Pokud je nečistil pod mikroskopem,nemusí to být dostačující a může to pěkne zlobit. To přikládám tomu tlaku,který cítíš. Rozhodně navštiv lékaře a trvej na rentgenu.Pokud se tam rozjíždí záněť, bude to na snímku vidět.

Mičule
Kelišová 5747 příspěvků 06.03.19 14:56

@katyca může být špatně přeléčený zub nebo vysoká korunka. Ať tak či tak je to průser a nečekej na nic. Zítra k zubaři a nenechat se odbýt.

Mičule
Kelišová 5747 příspěvků 06.03.19 14:58

@Janina81 do stran se zuby většinou přizpůsobí, když je to v nějakých mezích, ale do výšky ne. Tzn když bys kousala jen na jeden zub. Takhle se dá o zub i přijít.

katyca
Závislačka 3473 příspěvků 06.03.19 18:12

@inob73 @Mičule Kořenové kanálky mám udělané asi cca 5 let, celou dobu jsem byla bez korunky. Vše bylo okey, nikdy mě zub nebolel. Ale bohužel mi kousek zubu praskl, tak jsem řekla, aby mi udělala korunku. Na korunku jsem čekala asi 3 týdny, zubařka měla dovolenou a pak laborantka nemocná, tak jsem ani na tu stranu co mi ten zub obrousila nekousala.
@Mičule No právě, že mi přijde, že zub je velký i když ho předem zkoušela bez lepení.

Marben
Ukecaná baba ;) 2103 příspěvků 07.03.19 11:01

Jak to dopadlo? Byla si u zubaře?

Váš příspěvek
Reklama