Bolest při stimulaci vajíček na IVF

9
3.5.20 15:43

Bolest při stimulaci vajíček na IVF

Ahoj holky, prosím která z vás má zkušenosti se stimulaci vajíček a následný odběr. Jak moc to bolí? Doktorka mi tvrdila, že ta stimulace bolí jako při menstruaci a já mívám šílené bolesti, tak se docela bojím a ten samotný odběr, po probuzení bolí to hodně a další dny už v pohodě? Doktorka říkala, že pokud se moc nebudu hýbat, tak to bude dobré, ale už vidím jak se v práci nebudu vůbec hýbat… Děkuji za jakoukoliv odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4031
3.5.20 16:05

@Lucci88 Mně během stimulace kromě nafoukleho břicha nic strašného nebylo. Po 2 OPU jsem šla druhý den do práce, po 3.OPU mi bylo teda dva dny blbe a bolelo mě břicho dost (ale to jsem měla 16 folikulů, což bylo u mě hodne). Po dvou dnech to odeznělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3293
3.5.20 16:08

Zalezi, kolik vajicek se ti tou stimulaci bude tvorit a kazda mame ten prah bolesti taky jinde.. Pokud roste vetsi pocet vajicek ve vaječníku, tak tim samozrejme tlaci na nervove zakonceni v panvi a bricho se zvetsuje a muze byt citlive, asi jako pri ms, ale urcite nic, co by se nedalo zvladnout. Pri odberu opet zalezi, kolik bylo vajicek odebranych. A pokud te po probuzeni bude neco bolet, tak ti hned daji neco proti bolesti, to se zase neboj, ze te tomu nechaji napospas. Mivam normalne bolestivou ms, kdy jsem dva dny mimo provoz. Pri ivf jsem mela dvakrat hodne vajicek, stimulace me nebolela temer vubec, probuzeni po odberu bolestive bylo, ale hned mi pichli něco na bolest, pocem to za par minut preslo. Nasledujici dva dny jsem mela treba trochu potiz vstat z gauce, chodila jsem trosku v preklonu, ale nic, co by nevyresil jeden ibalgin a byla jsem normálně schopna fungovat a postarat se o starsi dite. Z prace bych si dva tri dny vzala dovolenou nebo neschopenku, ale rozhodne to neni nic, kvuli cemu by ses mela nervovat a hroutit predem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
3.5.20 16:28

Stimulace mě nebolela vůbec, ani jsem nepoznala, že mám něco navíc. Po odběru mě břicho bolelo ten den, ale druhý den už jsem celý den pracovala, pobíhala, nezastavila jsem se a úplně v pohodě. Sice jsem břicho malinko cítila, ale bylo to spíš jak zaražené větry, takže nic strašlivého. Léky na bolest jsem si nebrala. Menstruace pro mě tedy bývá mnohem horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
482
3.5.20 16:45

Také mívám silné bolesti při MS a stimulace byla oproti tomu v pohodě, neboj :kytka:
Jen jeden den si pamatuji, že mě vyloženě bolelo břicho, že jsem si vzala prášek, ale to spíš bylo z nervů a od střev - něco jsem špatného snědla.
Těsně před odběrem to byl spíš takový nepříjemný tlak (měla jsem 25 folikulů), rozhodně ne silná menstruační bolest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
4.5.20 23:53

Stimulace bolestivá neni, u mne se objevily sem tam křeče jako u MS, nafouklé břicho, citlivá prsa. Zato po OPU bolest u mne šílená. Ale každá to máme asi trošku jinak. První den odeznívá ještě narkóza, tak to jsem byla OK, ale druhý - třetí den jsem jen ležela, nemohla jsem chodit ani sedět, a to si myslím, že vydržím hodně. Tehda mne to celkem vyděsilo, ale sestřičky mne ujistili, že je to možný stav po OPU.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
38
5.5.20 21:15

Ahoj, tak já mám za sebou 3 stimulace a ani jedna nebyla bezbolestná, vždy tlak a bolest v podbřišku, nafoukle břicho, ale dá se to zvládnout. Zrovna dnes jsem byla na OPU, odebrali mi 36 vajíček, po OPU nepříjemná bolest, tak mi sestřička dala do kapačky něco proti bolesti a hodně se mi ulevilo. Teď když jsem v klidu, tak to nebolí, ale při pohybu ano. Po předchozích OPU mě bolelo břicho tak 3-4dny. To je moje zkušenost, každý to má jinak. Hlavně záleží na tom kolik bude těch folikulu, jak porostou:) Po první stimulaci jsem si řekla, že už do toho víckrát nejdu a nyní jsem dokončila 3.stimulaci :lol: Takže to tak hrozné neni :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama