Bolest při stříhání nehtů na nohách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 10.03.18 19:16
Bolest při stříhání nehtů na nohách

Ahoj holky,
malé byly 3 roky. Už od mala jí rostou nehty na nohách podél prstu, jak to popsat :lol: jak roste nehet do dálky, tak ten její se zatáčí s kůží. Nikdy nenaroste nad prst. Snad je to k pochopení :roll: Do prstu ji nezarůstá, ale při stříhání malá řve (teď už s předstihem), že to bolí. Máte někdo taky doma? Víte někdo co s tím? Dá se ten nehet nějak přinutit, aby rostl rovně? (Všech deset teda :roll: ) Stříhat častěji nebo co nejmíň? U nás je jedno jestli střihám za týden nebo za dva…pokaždé cirkus na celý barák…jo a má to po tatínkovi, jen toho to stříhání nebolí :D
Děkuji za tipy :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anny2148
Kecalka 257 příspěvků 10.03.18 19:20

Naše děti mají nehty „normální“ a kdykoliv jdeme stříhat, tak je to scéna jak vrata. Taky jsou schopni tvrdit, že to hrozně bolí, ale myslím že je to jen nepříjemné, stejně jako mytí vlasů. Takže jsi si jistá že jí to opravdu bolí???

radkka
Generální žvanilka 20805 příspěvků 10.03.18 19:24

A nemůže to být opravdu nepříjemné? Ne bolestivé, ale netlačí jí to když se tam dostáváš?

Synovec u stříhání nehtů řve jako siréna ještě teď, já si pamatuji, jak jsem brečela v kadeřnictví, že se nechci nechat ostříhat, protože to bolí… :roll: :oops: děti jsou divný :nevim:

Katuskaa
Ukecaná baba ;) 1903 příspěvků 10.03.18 19:27

Naše mají taky takové nehty, a taky je u stříhání většinou cirkus. Ale nemyslím si že by to doopravdy bolelo, když to totiž zrovna nesledují, a zaměstnají se u toho jinak, tak si ani nevšimnou že stříhám :lol:

Blanka S
Kelišová 5045 příspěvků 10.03.18 19:28

Dcera 5 let a řve taky hlavně nééééééééé ty malinký.
Obě hlohy měly nehty na nohou co se stáčely dovnitř. Teď 9 + 5 let to už nemají. Stíhala jsem častěji starší neměla problém nikdy a mladší řvě od mala, jsem si na 100% jistá, že jim to nebolí jen je to říkala starší "mami je to blbí ;)

lucenka
Hvězda diskuse 35627 příspěvků 10.03.18 19:29

Kluk má také takové nehty. Stíhám je kleštičkami a nikdy u toho nebrecel.

Lekninka91
Extra třída :D 10562 příspěvků 10.03.18 19:32

Co zkusit stříhat po koupání? Synovi tak taky zatím rostou kromě palce, ale zatím ho přeperu a nějak moc nevyvádí :-D je ještě skoro mimino :-D

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 10.03.18 19:33

Nevím právě, proto hledám někoho se stejným prožitkem jednou do týdne :lol: stěžuje si na to už od mala a snažím se to brát tak, že když neostříhám, bude to horší. Tak to říkám i jí. Tečou jí slzy a normálně brečí. Říká že bolí nehty, ne kůže…taky jsem myslela, že ji to jen dělá zle a nechce prostě stříhat, ale dnes zas tak plakala, že jsem si řekla, že teda zkusím zjistit jestli to někdo nezná taky…

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 10.03.18 19:35

@Paní Colombová Náš syn má podobné nehtíky. Jakoby měkké, jemné a jakoby rostly sice rovně, ale do kůže. Myslím, že to chce čas a věkem se to změní. Také u toho řve jako tur. A musím tedy říct, že já mám podobné nehty jako on, akorát že já je takové mám jen na malíčkách na nohou, a to mě děsně bolí stříhat, takže piluju. Syn zatím pilování odmítá, tak prostě stříháme (vždycky po dlouhé vaně, ať to má co nejměkčí) a nějak to s tím křikem dáváme, ale věřím, že mu to příjemné není.

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 10.03.18 19:36
@Katuskaa píše:
Naše mají taky takové nehty, a taky je u stříhání většinou cirkus. Ale nemyslím si že by to doopravdy bolelo, když to totiž zrovna nesledují, a zaměstnají se u toho jinak, tak si ani nevšimnou že stříhám :lol:

Když byla menší, tak jsme to taky zvládli u pohádky. Nebrečela, jen občas cukla a postěžovala si, že bolí. Teď nezabírá nic…

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 10.03.18 19:38
@lucenka píše:
Kluk má také takové nehty. Stíhám je kleštičkami a nikdy u toho nebrecel.

Ty kleštičky jsem zkoušela, když byla menší a jsou strašně tlustý. Jak jí to roste s tím prstem, tak je tam nenacpu…

Nevím jestli ji bolí ten nehet jak cpu nůžky pod něj a vlastně ho rovnám…

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 10.03.18 19:40
@Lekninka91 píše:
Co zkusit stříhat po koupání? Synovi tak taky zatím rostou kromě palce, ale zatím ho přeperu a nějak moc nevyvádí :-D je ještě skoro mimino :-D

Malá se nekoupe-je atopik, takže jen rychlá sprcha, ale zkusit rozmočit bych mohla…jestli mi teda vydrží stát chvilu v klidu v kyblíku :P

Paní Colombová
Kecalka 199 příspěvků 10.03.18 19:43
@Pucalkovic Amina píše:
@Paní Colombová Náš syn má podobné nehtíky. Jakoby měkké, jemné a jakoby rostly sice rovně, ale do kůže. Myslím, že to chce čas a věkem se to změní. Také u toho řve jako tur. A musím tedy říct, že já mám podobné nehty jako on, akorát že já je takové mám jen na malíčkách na nohou, a to mě děsně bolí stříhat, takže piluju. Syn zatím pilování odmítá, tak prostě stříháme (vždycky po dlouhé vaně, ať to má co nejměkčí) a nějak to s tím křikem dáváme, ale věřím, že mu to příjemné není.

Takže to asi může bolet, že? Jak se ten nehet rovná jakoby…já to taky jednou do týdne zvládnu, jen ji nechci trápit, jestli ji to vážně tak bolí..
Edit: A ty to máš od malička a nezbavila ses toho? No jestli ji to zůstane :zed:

Hobitka
Závislačka 4992 příspěvků 10.03.18 19:48

Syn 3,5r, nemel strihani nehtu zrovna rad nikdy, ale posledni dobou jeci fakt silene, slzy jako hrachy. Striham po koupani, stejne to nepomaha. Rika, ze to boli, i mu verim, protoze obvykle si fakt na nic nestezuje, na rukou proti strihani neprotestuje. Co s tim nevim. :hug:

Příspěvek upraven 10.03.18 v 19:50

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 890 příspěvků 10.03.18 19:49

@Paní Colombová Ty malíčky mám od malička, ale jestli jsem takový měla všechny nehty, to už si nepamatuju. Já teda věřím, že se to zlepší, protože kdyby měl mít takový nehty celej život, tak to je za trest. Asi se na to zeptám obvoďačky, až tam půjdeme na prevenci.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama