Bolest při vyndavání menstruačního kalíšku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 17:09
Bolest při vyndavání menstruačního kalíšku

Dobrý den,
Je mi 15 a nově jsem začala používat menstruační kalíšek Ladycup velikosti S. První zavedení šlo úplně hladce, až jsem byla překvapená. Přes den jsem ho v sobě vůbec necítila a jelikož mám menstruaci docela slabou, pro výměnu jsem se rozhodla až večer. Postupovala jsem podle návodu. Zatlačila jsem na pánevní dno, aby šel kalíšek vzít za šťopku, trochu ho povytáhla, prsty ho dole zmáčkla a vyndala ven. Vyjmutí by ale, podle všeho, nemělo bolet, a já si při vyjmutí prošla peklem. Musela jsem si i trochu zařvat, abych tu bolest ustála. Pořád mě to trochu bolí, ale i přesto dál používám kalíšek, protože mi vložky ani tampony nevyhovovaly kvůli opakovaným mykózám. Moc bych si přála, aby se to vyřešilo a já si při vyndavání nic neudělala. Nenapadá vás, kde bych mohla dělat chybu? Předem děkuju za všechny odpovědi. :srdce:

Reakce:

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19866 příspěvků 05.09.18 17:13

Málo si kalíšek zmáčkla a tím pádem si neuvolnila ten podtlak, proto to tak bolelo.
Takže příště víc zmáčknout, třeba i naklonit na stranu, až uslyšíš a nejspíš i ucítíš uvnitř, jak to povolilo a dostal se dovnitř vzduch.
Pokud ti to pořád nepůjde, tak to nemačkej dole, ale výš - ve střední části kalíšku. Ono to zní komplikovaně, ale až se to jednou povede, tak už budeš vědět kudy do toho.

Afrikana
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 05.09.18 17:25

Ahoj, pri vyndavani kalisku pouzivam obe ruce, jednou chytnu stopku a a pak prstem druhe ruky uvolnim podtlak a kalisek pridrzuju, aby se zase neroztahl, a vytahnu za stopku ven. Podle standardniho postupu mi to neslo.

Korculalala
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 05.09.18 19:25

Ahoj, musíš ho zmáčknout aby se ,,odcucnul,, :)

Káťa19
Kelišová 7364 příspěvků 20 inzerátů 05.09.18 19:49

Presne tak, musis uvolnit podtlak, jak pisi holky, chce to jen cvik ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 21:48

Všem moc děkuji za rady. Kalíšek mi šel nakonec krásně vytáhnout :srdce:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >