Bolest při zavinování po prvním porodu

Anonymní
4.8.20 15:08

Bolest při zavinování po prvním porodu

Zdravím :mavam:
Porod se blíží a já začínám mít obavy co přijde :mrgreen: První porod jsem si idealizovala, jak to zvládnu, přivádim přece miminko na svět a po porodu už přijde ráj, ale byla jsem horce překvapena. Zavinování dělohy bolelo jak porodní kontrakce, při kojení jsem se svíjela na posteli a doufala, ať už to skončí. A tak mě zajímá, pokud vás to bolelo už při prvním, bylo to při druhém ještě horší? :mrgreen: Všude totiž čtu, jak u prvního nic a pak s dalšími porody se to zhoršovalo, ale když to bolelo už poprvé? :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6972
4.8.20 15:17
@Anonymní píše:
Zdravím :mavam:
Porod se blíží a já začínám mít obavy co přijde :mrgreen: První porod jsem si idealizovala, jak to zvládnu, přivádim přece miminko na svět a po porodu už přijde ráj, ale byla jsem horce překvapena. Zavinování dělohy bolelo jak porodní kontrakce, při kojení jsem se svíjela na posteli a doufala, ať už to skončí. A tak mě zajímá, pokud vás to bolelo už při prvním, bylo to při druhém ještě horší? :mrgreen: Všude totiž čtu, jak u prvního nic a pak s dalšími porody se to zhoršovalo, ale když to bolelo už poprvé? :mavam:
Bolelo to úplně stejně..
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2552
4.8.20 15:24

Po druhé to bolelo stejně, jen už jsem byla připravená a lépe to snášela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1928
4.8.20 15:38

Mam pocit ze snad i min, pri druhem jsem celkove lip a rychleji zregenerovala, urcite i diky tomu, ze uz trochu vic vis, co a jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
221
4.8.20 15:54

To slyším poprvé 8o. Mě nebolelo nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
580
4.8.20 16:03

Doporučuji si každopádně lehat na bříško, kdykoliv to jde, co nejdřív po porodu, než se nalijí prsa, využij tu krátkou pauzu k této poloze, co máš k dispozici. Jinak u mě se nejdříve potvrzovalo to, že co porod, to děsnější stahování dělohy, s tím, že po prvním jsem tedy nic necítila, po 3. to trvalo už několik dnů, hlavně se to rozjíždělo vždy během a po kojení, ale opravdu pomohlo rychle lehnout na bříško, v tom případě jsem sice cítila, jak se děloha vyloženě „roluje“, ale žádnou bolest…No, a po 4.porodu jsem zase vůbec žádné stahování necítila, i když jsem vyloženě čekala kdy to začne, popravdě jsem čekala už vše, i totální masakr, ale ne to, že vůbec nic…No, ale to přeci znamená, že ani v tomto nejde nic předpokládat, tzn. můžeš i doufat, ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5755
4.8.20 16:04

Dva porody a ani po jednom jsem nemela popisovane bolesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
343
4.8.20 16:07

Po prvním porodu jsem měla podobné bolesti jako Ty, u kojení to byla hrůza. Po druhém bolest ještě větší, až mi sestřička na šestinedělí nabídla kapky a bylo to dobré, po třetím to nebolelo skoro vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2612
4.8.20 19:18

Sem po 2 SC ( první akutní, druhý plánovaný ) a poprvé mně to bolelo při kojení jako silná MS a teď podruhé jen ze začátku trošku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18237
4.8.20 20:08

Ano, bylo to horsi, doporučuji vzit si ibuprofeny s sebou ;) nebo rekni sestram

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
4.8.20 20:54

Po druhém porodu výrazně horší bolesti, typicky pri kojení. Ale za pár dní klid. Nestresuj se zbytečne dopředu. Ať vše dobře dopadne :).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 20:56

@eryby
To jsem lehala, než se prsa nalila. Je to moje nejoblíbenější poloha(teda spíš jediná v který dobře spím) a upřímně jsem se strašně těšila až se po porodu pořádně vyspím (to jsem ještě netušila, že miminka opravdu jenom nespí) :mrgreen: A při kojení na břicho samozřejmě nešlo a pak po kojení už to myslím nebolelo.

@Káťa19
Děkuju, mám v plánu si něco vzít. Sestram se mi moc říkat nechce, nechci být za hysterku co nic nevydrží. Hlavně když slyším kolik mamin to sotva cítí :lol: A neni lepší paralen? Přeci jen ibuprofen myslím nedoporučují při kojení ne?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.8.20 20:59

@Mishii
No stresuji, upřímně mám ze všeho vítr. Od porodu po šestinedělí…Druhé dítě bylo chtěné, ale hooodně jsem se musela přemlouvat.. protože zkušenosti z prvního ve mě vyvolalo nějaký blok a upřímně čučím jak to ženy rychle zapomenou a po půl roce už jdou třeba do druhého. Já mám 5 let po prvním a pořád to mám živě v paměti..

• Citovat
  • Nahlásit
226
4.8.20 21:36

Po druhém porodu to bylo trochu horší. Nicméně sestřička na šestinedělí mi sama od sebe řekla, že pokud mě to bude bolet, mám si přijít pro něco na bolest. Naštěstí jsem nic nepotřebovala, ale nestyděla bych se o něco si říct ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18237
5.8.20 08:40
@Anonymní píše:
@eryby
To jsem lehala, než se prsa nalila. Je to moje nejoblíbenější poloha(teda spíš jediná v který dobře spím) a upřímně jsem se strašně těšila až se po porodu pořádně vyspím (to jsem ještě netušila, že miminka opravdu jenom nespí) :mrgreen: A při kojení na břicho samozřejmě nešlo a pak po kojení už to myslím nebolelo.@Káťa19
Děkuju, mám v plánu si něco vzít. Sestram se mi moc říkat nechce, nechci být za hysterku co nic nevydrží. Hlavně když slyším kolik mamin to sotva cítí :lol: A neni lepší paralen? Přeci jen ibuprofen myslím nedoporučují při kojení ne?

Neni lepsi paralen a pri kojeni se muze oboji ;) pletes si to s tehotenstvim. Ja u tretiho nemohla bolesti spat. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama