Bolest ramene batole-zvednutí za jednu ruku

Anonymní
24.10.20 01:23

Bolest ramene batole-zvednuti za jednu ruku

Ahoj holky. Hned v úvodu, pls, negativní komentáře si nechte, už tak jsem vyřízena:(
Holčička 15m, začíná venku chodit, asi týden botičky, ale pořád dost padá. Šly jsme odpo z hřiště za ruku, ale jak padala, snažila jsem se ji za ruku chytit, ale padala a ji za tu ruku zvedla z5. V jedné ruce kočár a druhou jsem ji vytáhla nahoru. Od té doby plac plac plac..asi hodinu v kuse, s rukou nehla. Pak s ní trochu začala hýbat, ale jak ji třeba zvedla nb se o ní opřela nb chtěla lézt, plac.. byloe vidět že ji rucka asi v rameni bolí. Vyhozený to snad neměla, otekly ani modřiny taky ne.
Na noc jsem ji na radu kamarádky lékařky ( mě ale pediatra) dala nurofen čipek na bolest. Spí a v poho, nevypadá že by ji to bolelo.
Pokud bude zítra zase plakat asi pojedem na rtg. Ale otázka zní, stalo se to někdy nějakému vašemu dítěti, přešlo to, kdy, příp nějaký rady co s tím? Bojím se, že jsem ji ublížila, dala bych si facku, celou noc nespím. Do nemocnice se mi teď na rtg taky moc nechce ale. kdyby nebylo na výběr… díky za precteni.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21
24.10.20 01:45

Ahoj. Neboj, nesoudím. Malou ručička dlouho bolela. Pokud klidně spí, tak snad bude všechno v pořádku. Ráno jí zkus jemně promasírovat. Kdyby plakala a nemohla ručičkou hýbat šla bych k doktorovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 01:53

@Aidara děkuju
No já nvm zda není to klidne spaní tím čípkem nurofenu.ale měla ho v půl 8 tak snad už tolik neučinkuje :nevim:
Tobě se stalo něco podobného?
Jsem si nemyslela že z toho nebudu celou noc spát :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
7082
24.10.20 02:55

Jj nejmladsi to mel, vykloubenej loket. Koukni rano, jestli nema loket nebo zapesti otekly, syn mel loket, oteklo mu zapesti. Nevim proc to tak bylo ale bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6349
24.10.20 03:05

Pravděpodobně jste jí to rameno vykloubila. Ono u malých dětí se většinou první úraz hned vrátí zpět a nejsou vidět žádné fyzické známky že bylo vykloubeno. Doporučuji teď ruku hodně šetřit, třeba na chození venku pořídit i postroj (takové kšíry s rukojetí, používal to hodně švagr, protože jako dvoumetrový chlap měl problém dceru vést tak, aby jí nekřivil záda), protože vykloubené rameno má tendence se snáz vykloubit znovu a kolikrát se to už bez lékařského zásahu neobejde. Ruka po vykloubení bolí docela dlouho, protože se natáhnou svaly a dělají se v nich mikrokřeče. Občas může být dočasně skřípnutý nerv, takže je negativně ovlivněna motorka prstů ruky, poznáte to podle výrazně slabšího stisku. Hlavní je ruku nerozcvičovat a nemasirovat, pokud se vám podaří v příštích 6-8 týdnech se vyhnout podobným úrazům je vysoce pravděpodobné že se rameno plně zregeneruje a bude OK. Pokud to malá vydrží, možná by nebylo od věci pár týdnů ruku fixovat před tělo třícípým šátkem. Bohužel mám s opakovaně vykloubeným ramenem mnoho zkušeností, po třístém vykloubení jsem už přestala počítat, kolikrát bylo venku. Lékařský zásah jsem ale potřebovala zatím jen 5×, protože většinou se mi podaří rameno vrátit vlastními silami, před třicítkou stačilo pár minut počkat a rameno se vrátilo na místo samovolně, to byla doba, kdy jsem si ho jen při chůzi byla schopna vyhodit třeba 4× do hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13678
24.10.20 06:35

Asi to měla opravdu vyhozené, některé malé děti na to trpí a častěji prý holčičky, protože mají klouby volnější. Moje děti s rameny problém neměly, ale 3 ze 4 měly alespoň jednou vyhozený loket. Přitom je za ruce nijak netaháme. Prostě se stane, třeba i při hře. Ať to malou brzo nebolí :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1508
24.10.20 06:53

Ahoj, mela jsem to sama jako dite nekolikrat. Vykloubene rameno. Nekdo na to holt trpi. Na nase uz se pak pry divali na pohotovosti divne. Ja si jen pomatuju, ze jsem pak dostala obrazek :lol:. Dulezite je se vyvarovat tahani za jednu ruku, takze zadne vodeni za rucicku, ale nejake ksiry. Reknete to i ostatnim pribuznym, aby vedeli a nezkouseli delat treba letadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13678
24.10.20 07:05
@Oriseka píše: … Reknete to i ostatnim pribuznym, aby vedeli a nezkouseli delat treba letadlo.

A já přeju takové příbuzné, kteří to vezmou vážně, ne jako moje tchýně, kterou jsem prosila, ať děti netahá za ruce, že jim to vyhazuje lokty a co myslíte? Přece mě nebude respektovat, však ona vychovala 3 syny a nikdy se jí to nestalo :zed: Takže samozřejmě dítěti ten loket vyhodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65319
24.10.20 07:22

Tipuju vykloubene rameno.
Uz tou rukou normalne hybe do vsech stran a zatezuje ji? Pokud ne, na pohotovost!
Dcera si takto vykloubila loket (ne rameno) a rukou nemohla hybat vubec. V nemocnici ji pak doktor nalakal na cokoladu, zvedla pro ni ruku a sup, loket byl zpatky kde mel byt, nebolelo ji pak uz nic, to bylo vse.

Příspěvek upraven 24.10.20 v 07:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65319
24.10.20 07:24
@Anonymní píše:
@Aidara děkuju
No já nvm zda není to klidne spaní tím čípkem nurofenu.ale měla ho v půl 8 tak snad už tolik neučinkuje :nevim:
Tobě se stalo něco podobného?
Jsem si nemyslela že z toho nebudu celou noc spát :zed:

Na chire mi rekli, ze se to stava casto. Nesmis tahat za rucicku. U dcery se to pak uz nikdy neopakovalo. Ale my si pak uz davali pozor a pribuzne vidame malo, navic jsou rozumni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.10.20 08:47

Holky, děkuju. Po vyspani je úplně v pohodě a s rukou normálně hýbe i leze. Jen doufám že na ni holt třeba špatně nespadne.
Moc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
22886
24.10.20 08:59

Ja bych teda s ditetem, co nechce hybat rukou jela na pohotovost hned. Nemusi to byt uplne vyhozene, jen posunute. To dite klidne rukou hybe, ale boli ho to. Mam celkem bohate zkusenosti s mladsim ditetem. Jelikoz tohle doma sama nezvladnu, jezdime s tim na pohotovost. Doktor klouby vrati do spravne pozice a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32190
24.10.20 09:05

Taky se mi to stává od dětství, většinou se mi to spontánně vrátilo, to ale neznamená, že je vše v pořádku. Měl by to zkontrolovat rtg. Do správné pozice mi to vraceli na chirurgii až teď v dospělosti. Příčinou mohou být mělké jamky, případně slabé vazy, u dospělých. Na chirurgii je to častý problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22886
24.10.20 09:12

A teda infi z kurzu prvni pomoci od zacgranare bylo, ze vykloubeni je casteji bolestivejsi nez zlomenina, a pokud nedojde k vcasnemu navraceni do normalu, je tam riziko nedokrveni koncetiny se vsemi dusledky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65319
24.10.20 09:24

@Pears206 rentgen u tak malych deti nebi potreba, pokud po repozici rukou normalne hybe, to pak zhodnoti chirurg…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama