Bolest ruky po vyndání kanyly

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucalucia15
Nováček 7 příspěvků 20.11.18 10:12
Bolest ruky po vyndání kanyly

Zdravím, minulé pondělí jsem byla na operaci zlomené čelisti a toto pondělí mne propouštěli domů. Poučení jak se doma chovat, neschopenka na dobu neurčitou a samožrejmě vyndání kanyly.. s tou jsem neměla sebemenší problém když jsem ji měla, ale jakmile mi ji sestřička sundala tak mi prostě ukápla neposlušná slza.. řekla jsem že mne bolí celá ruka a ona, že je to normální a přejde to. (Vpich sem samozřejmě neviděla, byl pod náplastí) Ta ruka mě přes den bolela víc a víc a doma jsem odlepila náplast a z pichu tekl hnis… místo kolem zarudlé bylo jen lehce.( Jinak kanylu jsem měla v ohybu levé ruky ) mám nad vpichem nateklou ruku a je to tvrdší. Je prostě vidět jak je levá ruka v tomto místě větší než na druhé ruce, ale jde o to že ruku nemůžu absolutně narovnat, když s ní hýbu tak se můžu po#### bolestí a v ruce neudržím skoro ani hrnek s čajem. Samozřejmě kdybych mohla tak si s tím někam zajdu ale jsem ještě docela slabá a už jen jedno patro schodů je mi na omdlení. Proto vás prosím o radu. Měl jste někdo něco podobného? Co s tím? :,(

Reakce:
Aduš8
Ukecaná baba ;) 2263 příspěvků 20.11.18 10:14

@Lucalucia15 okamžitě k doktorovi, máš zánět a to přímo v žilním oběhu. Můžeš dostat otravu krve. Jak dlouho jsi kanylu měla bez výměny zavedenou?

alisekR
Kelišová 5259 příspěvků 20.11.18 10:16

To je špatně. Z vpichu po kanyle nesmí téct hnis. Je to vstup do žilního systému. Zavolej na odd. kde si byla hospitalizována a řekni jim to.

Tichošlápek
Extra třída :D 10888 příspěvků 20.11.18 10:16

Musíš na pohotovost. Stalo se mi to po porodu, když mi nechali jednu kanylu čtyři dny a po vyndani jsem na tom byla jako ty, jen na hřbetu ruky. Vycistili to a nasadili antibiotika. A bez hned bude se to horsit

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 20.11.18 10:20

Mazej k doktorovi, tohle je špatně! A utíkala bych co nejrychleji, není to sranda…

Kriss Tina
Kelišová 5962 příspěvků 20.11.18 10:40

Hned utikej k doktoru, zánět v krevním oběhu není sranda. Můžeš si to na cestu chladit, ale vyrazila bych hned ať ti to vyčistí a dají antibiotika. Jestli je ti už teď na omdlení bude ti hůř, pokud si doma sama a máš strach klidně si zavolej převozovou sanitku nebo aspoň taxík ať tě hodí až před vchod nemocnice…

sediza
Ukecaná baba ;) 1645 příspěvků 20.11.18 10:50

Jak dlouho jste měla kanylu napíchnutou? Jsou tam na to standardy. Maximum je myslim 3 dny, jinak je tam riziko zánětu. Jinak okamžitě naklusat na pohotovost do nemocnice.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 20.11.18 13:51

Kanyla se vymenuje sedmy den. Jinak namazat heparoidem, analgetika, treba ibalgin a ledovat. Nic lepsiho nikdo nevymyslel. Na pohotovost to neni. Kdyz chces mermomoci k nejakymu doktorovi, zajdi rano k praktikovi.

Lucalucia15
Nováček 7 příspěvků 22.11.18 11:48
Moc děkuji za rady!

Byla jsem poslána na chirurgii, kde zjistili, že jsem kanylu měla celou dobu úplně mimo žílu..tak se mi tam udělal takový větší zánět. Ovšem k panu doktorovi jsem posílána teď každý den a maže mi to višňovkou. Musím zaklepat, že se to lepší a jsem ráda, že to nebylo něco horšího. :*
Přeji hezký zbytek dnešního dne :mavam:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 22.11.18 12:39
@Lucalucia15 píše:
Byla jsem poslána na chirurgii, kde zjistili, že jsem kanylu měla celou dobu úplně mimo žílu..tak se mi tam udělal takový větší zánět. Ovšem k panu doktorovi jsem posílána teď každý den a maže mi to višňovkou. Musím zaklepat, že se to lepší a jsem ráda, že to nebylo něco horšího. :*
Přeji hezký zbytek dnešního dne :mavam:

To by me zajimalo, jak mohli zjistit, ze jsi mela kanylu celou dobu mimo zilu. :think: Ty jsi do ni v nemocnici nic nedostavala ? To jsi ji tam mela celou dobu jen tak ?

Lucalucia15
Nováček 7 příspěvků 22.11.18 18:50
@srpen89 píše:
To by me zajimalo, jak mohli zjistit, ze jsi mela kanylu celou dobu mimo zilu. :think: Ty jsi do ni v nemocnici nic nedostavala ? To jsi ji tam mela celou dobu jen tak ?

Hele nevím já se v tomhle absolutně nevyznám, nejsem lékař. Jen píšu co mi řekl chirurg :nevim:

srpen89
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 23.11.18 08:07
@Lucalucia15 píše:
Hele nevím já se v tomhle absolutně nevyznám, nejsem lékař. Jen píšu co mi řekl chirurg :nevim:

Ale tak snad víš, jestli jsi do te kanyly v nemocnici neco dostavala.

Tichošlápek
Extra třída :D 10888 příspěvků 23.11.18 08:13

@srpen89 synovi zavedli kanylu, dalo se krytí a dávali mu do ni antibiotika. Vždy strasně plakal, ale prý v normě. Az když to začal mít hodně otekle, jsem odmítla dalsi podání a trvala na vyndani kanyly. Ukázalo se, ze byla zavedena špatně a ten otok byl od tekutiny, která mu z kanyly pod tlakem šla do podkozi. Nikdo to předtim nechtěl řešit, ze mam precitlivele dítě. Neskutečné. Nicméně - to se klidně mohlo stát i tady. I když dospěla žena by to snad hned po první takové aplikaci zatrhnula, protože by cítila, ze je neco špatně.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1914 příspěvků 23.11.18 08:25
@Tichošlápek píše:
@srpen89 synovi zavedli kanylu, dalo se krytí a dávali mu do ni antibiotika. Vždy strasně plakal, ale prý v normě. Az když to začal mít hodně otekle, jsem odmítla dalsi podání a trvala na vyndani kanyly. Ukázalo se, ze byla zavedena špatně a ten otok byl od tekutiny, která mu z kanyly pod tlakem šla do podkozi. Nikdo to předtim nechtěl řešit, ze mam precitlivele dítě. Neskutečné. Nicméně - to se klidně mohlo stát i tady. I když dospěla žena by to snad hned po první takové aplikaci zatrhnula, protože by cítila, ze je neco špatně.

Napsala jsi to presne. Proto se ptam, jestli do ni neco dostavala. Protoze nekolik dni do ni bez potizi neco dostavat, jak dotycna uvadi, ze kdyz ji mela zavedenou, tak s ni nemela zadny problem, tak je nesmysl, aby ji mela celou dobu mimo zilu, jak tvrdi chirurg. Pokud je kanyla tzv. para, pacient to 100% ihned po aplikaci cehokoliv pozna. V takovem pripade se kanyla proste prepichne. Stava se to dnes a denne, neni to nic vyjimecneho. Nekomu kanyla vydrzi celych 6 dni, nekomu se musi prepichnout treba uz 3 den.

-Evka-
Závislačka 3728 příspěvků 23.11.18 08:40

Nemám zkušenost s kanylou, ale s běžnou jehlou a musím říci, že když mi kapačka tekla mimo, tak jsem to nepoznala. Po ruce jsem se nedívala a bolest jsem nepociťovala. Až když přišla na kontrolu sestra, tak zjistila, že mám na ruce bouli.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >