Bolest svalů rukou i nohou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
freeport
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 10.12.18 09:31
Bolest svalů rukou i nohou

Prosím, neřádí teď nějaká viroza, při níž bolí svaly na rukou a nohou, zváště po ránu? Čtvrtým dnem se ráno cítím, jako bych celou noc pobyla ve fitku. Sotva slezu ze schodů, ale během dne to tak nějak rozhýbu, dám si paralen. Svěřila jsem se své známé a ta tvrdí, že mám uričtě revma. Tak mi dala brouka do hlavy, přichází revma takto akutně?

Reakce:
Ou
Kelišová 5816 příspěvků 10.12.18 09:33

4 dny máte zdravotní obtíže, nelepší se. Radíte se se známou, radíte se s internetem.

Co se bude muset stát, abyste zašla za lékařem?

smudlinky
Závislačka 2599 příspěvků 344 inzerátů 10.12.18 09:38

nemusí to být revma, pokud je to 4 den, už bych seděla v čekárně praktického lékaře. Určitě to chce prohlídku !-)

freeport
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 10.12.18 09:43

Protože během dne je to potom už docela v pohodě, fakt všichni letíte hned druhý den k lékaři, nečekáte třeba, že to přejde?

Ou
Kelišová 5816 příspěvků 10.12.18 09:50
@freeport píše:
Protože během dne je to potom už docela v pohodě, fakt všichni letíte hned druhý den k lékaři, nečekáte třeba, že to přejde?

Čtvrtý den obtíží, kdy si tělo neumí poradit samo? To je přesně ta hranice, kdy je dobré jít k praktickému lékaři.

Ti příčetní z nás řeší zdravotní problémy včas, kdy to bývá snadno uchopitelné.

A nenechají to přejít do chronické fáze, kdy se pak už člověk musí s bolestí smířit, zejména v oblasti pohybového ústrojí, protože si svým pseudohrdinstvím způsobil trvalé poškození tkání, které vyžaduje daleko více péče, léků a připadně operací, než kdyby nebyl idiot a řešil to včas.

Ale klidně skuhrejte a panikařte z diagnoz, co si najdete na internetu a nebo vám to poradí jedna paní odvedle.

freeport
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 10.12.18 10:04

@Ou abslotuně nepanikařím a nezkuhrám. jen jsem se zeptala. nesnáším hypochondry co s každým prdem otravují doktora. vzhledem k tomu, že sportuji, přičítám to únavě i ze sportu, z manuální práce atd. koho nebolely svaly čtyři dny?

honzek86
Kecalka 291 příspěvků 10.12.18 11:43

Taky by to mohla být borelióza nebo encefalitida, kterou jsi chytla na konci léta. Rozhodně bych to řešil s dokotorkou, příp. schopným neurologem. Přechodit něco takového, nebo jakoukoliv jinou virózu, je cesta do pekel.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34418 příspěvků 10.12.18 12:11

U lékaře dostane pochvalu za paralen a pošlou ji do postele.

baimoli
Kecalka 438 příspěvků 10.12.18 12:25

To je jen nějaká viróza, já bych s tím k doktorovi nešla. Možná, kdyby to trvalo víc jak týden, 10 dní.. :nevim:

Lenka_Hal
Kelišová 6224 příspěvků 10.12.18 12:53

Pokud to jsou vazne jen svaly a cvicis denne, spis me napada, jestli blbe nespis, nemas v loznici moc zimu, pak se muzes rano budit zlamana a svaly muzou i bolet (vic nez normalne). Ale to si uz musis sama vyhodnotit, jestli ta bolest odpovida necemu takovemu nebo nejake nemoci, bolest a nepohodli se vzdy spatne popisuje :nevim:
Taky neutikam hned se vsim k doktorovi :mavam:
Edit: Mne tedy pri viroze jde bolest do kosti. Neboli mne jen svaly. :nevim:

freeport
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 10.12.18 14:20
@Lenka_Hal píše:
Pokud to jsou vazne jen svaly a cvicis denne, spis me napada, jestli blbe nespis, nemas v loznici moc zimu, pak se muzes rano budit zlamana a svaly muzou i bolet (vic nez normalne). Ale to si uz musis sama vyhodnotit, jestli ta bolest odpovida necemu takovemu nebo nejake nemoci, bolest a nepohodli se vzdy spatne popisuje :nevim:
Taky neutikam hned se vsim k doktorovi :mavam:
Edit: Mne tedy pri viroze jde bolest do kosti. Neboli mne jen svaly. :nevim:

necvičím denně, ale byla jsem min týden na tabatě, kde jsem dostala dost zabrat a pak jsem ještě myla osm oken na baráku :-). bolest absolutně stejná, jako když cvičím. fakt jen svaly, klouby ne. ale je fakt, že jsem taková přešlá a měla jsem i zvýšenou teplotu, možná je to jedno k druhýmu. já moc k doktorům nechodím, jen na preventivky, a nějaké ty virozy si léčím sama, naštěstí jen max jednou do roka. díky za normální názor :mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Co vám je do toho?! Kopřivová podrážděně reaguje na dotazy ohledně Jágra

Veronika Kopřivová (27) tak trochu začíná nezvládat sociální sítě. Od... číst dále >

Z horníka vohráblem: Po Dukle 61 Mikluš boduje jako strážmistr Topinka

Ostravský rodák Robert Mikluš (36) se sice z regionu příliš nevzdaloval, jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >