Bolest ucha po nastřelení

andrisek12
15.7.15 21:29

Bolest ucha po nastřelení

Ahojte, mám problém, před třemi týdny jsem si nechala nastřelit uši, všechno bylo v pohodě, ale 14dní po té, mě dírky začali bolet, ale neteče žádný hnis, nemám to červené ani oteklé, zkoušela jsem alpu, framikoyn, slivovicu, ale nic mě nepomáhá, nemáte někdo zkušenost? nebo nějakou radu? budu moc ráda za všechno

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13537
15.7.15 21:44

@andrisek12 co mate za nausnice? ja mela stribrny, bolelo, to jak cert nahradila jsem ocelovejma a v pohode, nakonec sem zjistila ze jsem alergicka na stribro :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andrisek12
15.7.15 21:52

@Kriss Tina já jsem si právě kvůli tomu, že jsem měla strach koupila chirurgickou ocel.
Už jednou jsem je měla nastřelené od malinka, akorát mě naši koupili zlaté naušnice v itálii, které byli dost drahé, ale došlo se na to, že to není pravé zlato, tak mě s toho otekla půlka obličeje, po sundání naušnic bylo vše v pohodě, až na to, že dírky zarostly. Potom mě propichávala doktorka jehlou uši, a to byla tak strašná bolest, a stejně i potom mě z uší tekl hnis.
Teť sem si je nechala prostřelit, nic z toho neteče, jenom prostě bolí tak dirka

• Nahlásit
  • Citovat
13537
15.7.15 21:55

@andrisek12 tak to tezko rict, treba se napich nejakej nerv a proto to boli. Nekdo treba nesnese nausnice vubec a nic nenadela, ja bych zvazila jestli mi to za tu bolest a neustaly trapeni stoji… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1524
15.7.15 22:39

@andrisek12 Co zkusit náušnice z lékařského plastu? Včera jsem je nechala dceři nastřelit. Paní mi právě doporučila bioplast, který je nejlepší na hojení, jelikož neobsahuje nikl jako ostatní náušnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14654
16.7.15 08:39

Vyndala bych ji a nahradila naušnicí z jiného kovu. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andrisek12
16.7.15 08:57

@Claire00 měla jsem ho, problém byl, že se v uchu neotáčel, a tekl mě z ucha hnis

• Nahlásit
  • Citovat
1524
16.7.15 22:07

@andrisek12 bylo mi řečeno, že nemám s náušnicemi točit. Dnes mi byly poslány instrukce. Přeposílám.

"…Dírku ničím nemažeme, neaplikujeme žádný framykoin a podobné masti. Framykoin je mast s antibiotiky, na zánětlivá onemocnění kůže, zbytečnou aplikací antibiotik, si můžeme zvyšovat rezistenci (odolnost) vůči antibiotikům a až je budeme potřebovat, tak nám nezaberou. Jakékoliv přípravky nebo léčiva tedy aplikujeme pouze na indikaci lékaře, který ji předepsal z důvodu zánětlivého procesu. Pokud máme pocit suchosti v oblasti dírky, můžeme okolí dírky (nikoli dírku) namazat mastmi podporujícími epitelizaci (hojení), jako je
Infadolan nebo masti s panthenolem. Mast nikdy nedáváme do dírky, ale do jeho okolí. Účinné látky mají schopnost se vstřebat pokožkou, tak kde jich je třeba. Ucpáním dírky mastí hrozí mokvání. Nikdy neošetřujeme dírky přípravky obsahujícími alkohol či líh. Tyto těkavé přísady mohou pokožku vysušit, ta začne šupinatět a vytvořit ragády (praskliny). Takovéto ragády jsou pak
ideálním místem vstupu infekce. U vchodu dírky nebo na předních a zadních okrajích dírky můžeme nalézt vytékající tkáňový mok, který je známkou hojení rány. Jeho barva je vždy čirá(někdy mírně matná) v odstínech růžové, žluté až nahnědlé barvy. Usychá v krystalkách. S náušničkami v žádném případě netočíme. Tkáň neumí k ničemu přirůst, navíc náušnice jsou inertní (nepřilnavé), z tohoto důvodu není tedy točení třeba. Hrozí zavlečení infekce z nečistot, které se běžně vyskytují na dříku náušnice. Točením můžeme vtočit tyto nečistoty
do čerstvé rány a navíc trháme přední a zadní stroupek, pod kterým je nový epitel (kůže),který se snaží růst do dírky a potáhnout jí.

Zánět. Po nastřelení náušnic, lze říci, že k hnisání uší dochází velmi sporadicky. Díky tomu, že se náušnička nastřeluje sterilní a dírka po nástřelu je v přesné velikosti náušničky, je vstup infekce podél náušničky značně omezen. Většina infekcí se zavleče po pár týdnech po nastřelení nebo po výměně za trvalé náušnice. Zánět povětšinou začíná zarudnutím lalůčku a především kolem dírky, nastupuje bolest a teprve po pár dnes se objevuje exsudát. Pokud se
ale objeví výtok z dírky, který je hustý, lepkavý a rozhodně není průsvitný a je vazký, jedná se o hnis (barvy neprůsvitné žluté, bílé, zelené. Došlo zřejmě ke vniku infekce. U zánětu můžeme také sledovat výrazné zarudnutí, citlivost až bolestivost někdy otok. V případě zánětu je nutné vždy vyhledat lékaře, který napíše vhodnou mast s ATB. Při zánětu se náušničky nevytahují, zánět se léčí s nimi. Zarudnutí lalůčku je v prvních dnech po nastřelení běžné a může se v průběhu prvního roku občas objevit. Toto zarudnutí (podráždění) ještě nemusí nutně značit pro zánět! Ale zpozorníme, a pokud se zarudnutí zintenzivní a přidá se bolest či otok, tak již dochází ke vzniku zánětlivého procesu. Ovšem s drobnými záněty se naše imunita vypořádá sama. Kojenci mají vlastní imunitu cca od půl roku věku a před tím dostávají imunoglobuliny v mateřském mléce. Můžeme použít i alternativní metody, jako je homeopatie, bylinné protizánětlivé obklady a masti, naředěný olej čajovníku australského(tea tree oil), který nejprve zkusíme na předloktí, zda není na něj přecitlivělost. Babské rady
hovoří o výborných zkušenostech s mateřským mlékem, zanícenou dírku pokapat pár
kapkami mm. Má to i svou logiku, mléko je sterilní, není na něj žádná přecitlivělost a jak již bylo řečeno, obsahuje imunoglobuliny…"

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andrisek12
16.7.15 22:27

@Claire00 přesně toto jsem četla na nějaké stránce lékaře.
Ale na každý tvrdit opak, já sem dostala pokyn si to za dva dny po nastřelení potřít alkoholem, a kdyby mě to bolelo, tak si dávat na náušnici a tím ju zavést do dírky natřeným framikoynem, také si mám točit a hýbat s náušnicou, tak jak to čtu tady, tak jsem dělala všechno co jsem neměla

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama