Bolest uší při růstu zoubků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
slunickop
Stálice 94 příspěvků 18.06.11 22:21
Bolest uši při růstu zoubků

Ahoj holky, chci se jen zeptat, zda máte zkušenosti s růstem zoubků a bolesti oušek. Je nám skoro 2 roky, nikdy jsme neměli problémy s růstem jiných zoubků, ted mu chybí vzadu stoličky, ale nevidím náznak růstu. Ve středu měl 38,5 teplotu,chytal si za tvářičky a ouška, poplakával, měl řídkou stolici, ale jen 1× denně, další den už v normálu,v noci trochu pokašlával,i po podávání Panadolu po 6 hodinách měl 38,5 teplotku,vi­děla jsem ho jak je mu nějak na zvracení a pak zase spinkal…ve čvrtek ráno a pak už v pátek v poho, bez teploty, bez stěžování si na cokoli..byli jsme u doktorky / to se zas poptat, jestli by ty teploty nemohli souviset s klíštětem a malým vodnatým pupínkem v místě kousnutí…prý ne, ale ty teploty máme sledovat/,no a dnes si strkal takový masážní kartáček do pusinky, už delší dobu rád kouše do patek rohlíku../ to mi v tu chvíli nedocházelo..proč jen tu patku..ted si to dávám do souvislostí/ a opět se držel za ouško, plakal, točil hlavou..asi chudáček neví, jak se zbavit tý bolesti, opět jsem mu dala Panadol, alespon na ztišení bolesti a šla si ke kamarádce půjčit kapičky do uší OTIPAX, kdyby to náhodou byl začínající zánět ucha..uvidím co v noci a kdyžtak mu do ouška kápnu a půjdeme k dokt.Člověk si fakt není nikdy jistej jestli to může být jen k zoubkům,nebo chytil průvan..nebo to pitomý klíště…omlouvám se za tak dlouhý článek..ale třeba máte s těma zoubkama a ouškama některá zkušenost..díky :-)

Reakce:
cherubínek
Kelišová 7257 příspěvků 18.06.11 22:27

Ahoj, zadní zoubky prckovi zatím nerostou,ale myslim si, že ouška u toho můžou klíďo bolet. Prcek má při růstu zoubku i zvětšený uzliny na krku. Ono asi spíš než bolavý má ty ouška hodně citlivý. Já si pamatuju, když se mi prořezával moudrák tak mě v tom uchu strašně lochtalo a nepřestalo to dokud nebyl zub vyrostlej :nevim: . Maj to holt chudinky citlivý.

jjanekk
Závislačka 2586 příspěvků 18.06.11 23:10

Zajdi na ORL, jestli je to k zubum, tak pochybuju, ze to bude zanet. Je mozny, ze ho fakt boli nejaky uzlinky, ktery by k zubum klidne mohly byt, zanet jako takovy si myslim, ze nee…
 j

pavučina
Kecalka 462 příspěvků 18.06.11 23:45

Stoličky můžou vystřelovat do uší,ale ta teplota mi na zuby přijde dost.Možná se přidala i nějaká viróza.Toho klíštěte bych se tak nebála,jedině kdyby se kolem ukázal červený flek.Ale na ORL bych taky jela.

SandraM
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.11 07:43

podle mě to je určitě od zubů, ale na orl bych jela určitě.

slunickop
Stálice 94 příspěvků 20.06.11 10:43

Ahoooj, díky za napsání…tak nakonec jsem kapičky ani nepoužila, celou noc sponkal a pak si nijak nestěžoval…dnes zas zničehonic otevírá pusinku a říká „auví“, tak jsme mu dala kartáček a on si tam tu stranu vzadu drbe, tak to vidím na tu stoličku, jinak je v pohodě, krom toho, že pokašlává / a to jen po ránu/.No každopádně asi zítra zajdu k doktorce, aby nám něco nakašel a ouško napsala, neboť za 14 máme jet na dovču,tak at se pro případ raději zásobíme..Z toho letadla mám trochu strach, ještě jsme s ním neletěli a bojím se, aby ho z něj nebolely ouška, tak jako mě při přistání..uvi­díme.Vám díky za rady a hezký den :lol:

SandraM
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.11 15:32

to jsem ráda, že je mu už líp, asi to byly opravdu ty zoubky. Mně když rostla jedna osmička, měla jsem krk jak při těžký angíně :-/ Snad další zoubky nebudou už tak trápit ;)

Elis22
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 05.09.14 08:30

Malá má prořízlé zatím jen dva dolní zoubky, ale lezou i obě jedničky horní a pořád něco kouše a cpe si to úplně dozadu do pusinky, tak nevím jestli nelezou i tam zoubky :nevim: a hlavně si pořád tahala za ouška, tak jsem to říkala doktorce, jestli s nimi něco nemá a prý je naprosto v pořádku, že tam má jen ten maz a malé děti cítí jak jim vytéká a tak je to může svědit, to je prý vše…jenže mě se to pořád nezdá a poslední dobou si začala do oušek strkat i prstík a vlastně se tam snaží nacpat vše co má tvar tyčinky, tak nevím jeslti jí ouška bolí nebo jen okoukala to když jí čistím ouška a snaží se to napodobovat :nevim: co myslíte vy? nebo myslíte že to souvisí s růstem zoubků?
A ještě bych se chtěla zeptat co na bolest - máme chamomilla vulg.9CH ale mám pocit že to moc nepomáhá, vyzkoušeli jsme i různé gely a NIC! jediné u čeho jsem si všimla že zabírá je Nurofen, jenže nevím zda ho můžu dávat „dlouhodobě“ známá ho dávala když jejímu dítěti rostli zoubky každých 6 hodin, já zatím jen na noc, ale přes den mám dávat co?

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >