Bolest v dolní části zad a bolest nohou u tříletého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zajicovic
Kecalka 214 příspěvků 03.12.14 21:27
Bolest v dolní části zad a bolest nohou u tříletého

Dobrý večer, prosím o radu, už jste se s tím někdy setkaly? Tříletého syna po předchozím virovém onemocnění (horečka, kašel rýma) začalo pobolívat v zádech - asi před týdnem. Nejprve se zmínil jednou až dvakrát za den, postupně se přidaly nožičky. Občas ho to probudilo v noci, dneska večer už řval, nemohl moc chodit a lehnout si mohl jen na záda. Jinak dnes přes den byl normáně veselý, ještě kolem šesté večer běhal s kamarádem, smál se, jen jsem si všimla, že nepatrně kulhal. Co by to mohlo být? Nejprve sem si říkala ledviny, ale čůrá v pohodě, teplota žádná, pak zas že roste - to by byly ty nožičky. Zítra ráno běžíme k doktorce, ale přesto bych ráda věděla, co by to mohlo být. Teď jsem mu dala nurofen a za pul hodiny už byl „dobrý“, ale v pořádku se mi to nezdá.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.14 21:33
@zajicovic píše:
Dobrý večer, prosím o radu, už jste se s tím někdy setkaly? Tříletého syna po předchozím virovém onemocnění (horečka, kašel rýma) začalo pobolívat v zádech - asi před týdnem. Nejprve se zmínil jednou až dvakrát za den, postupně se přidaly nožičky. Občas ho to probudilo v noci, dneska večer už řval, nemohl moc chodit a lehnout si mohl jen na záda. Jinak dnes přes den byl normáně veselý, ještě kolem šesté večer běhal s kamarádem, smál se, jen jsem si všimla, že nepatrně kulhal. Co by to mohlo být? Nejprve sem si říkala ledviny, ale čůrá v pohodě, teplota žádná, pak zas že roste - to by byly ty nožičky. Zítra ráno běžíme k doktorce, ale přesto bych ráda věděla, co by to mohlo být. Teď jsem mu dala nurofen a za pul hodiny už byl „dobrý“, ale v pořádku se mi to nezdá.

tohle mela jedna maminka od nas ze skolky a bylo to tim jak ji moc rostl taky z toho byla hin a chvili trvalo nez se na to prislo ale resila to i přes DR pak uz jen :kytka: on je tedka desne moc dlouhej oproti jinym ;) moc rychle vyrostl ;)

zajicovic
Kecalka 214 příspěvků 03.12.14 21:37

@JayLee Tak to bys mě hrozně potěšila, on je ten náš brouček totiž „podměrečnej“ :mrgreen: :srdce:, má v třech letech a třech měsících jen 92 cm, takže slavíme každý centimetr. Ale nevím, jak k tomu patří ty záda… Jinak manžel míval taky silné růstové bolesti jako dítě.

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.14 21:41
@zajicovic píše:
@JayLee Tak to bys mě hrozně potěšila, on je ten náš brouček totiž „podměrečnej“ :mrgreen: :srdce:, má v třech letech a třech měsících jen 92 cm, takže slavíme každý centimetr. Ale nevím, jak k tomu patří ty záda… Jinak manžel míval taky silné růstové bolesti jako dítě.
:think: :think: no ji se prave vytahl az ve skolce co byl 1 rokem takze v tech 3 letech no jako tezko rict zda je to presne to co mas tvůj prcek ale to jedine me napadlo dkyz jsem to cetla :nevim:
No on si taky vytrpel dost jak ho bolely svaly i s tim dost marodil :nevim: oba dva jsou maly jeho rodice teda normalni nikdo dlouhej no ale on je čahoun tedka ale nebejval :kytka: ja bych se poradila s Dr neb nejakym neurologem abyna nej cihnul :roll:
LennaZS
Závislačka 2527 příspěvků 03.12.14 21:42

Přikláním se k růstu. Urcite ale k dr. a nenechat se odbyt. Takoveto příznaky ma i vaznejsi onemocnění, ale tam je tech symptomu uz víc, nebojte. Kupte kolagen v takových malych kosteckach a do par dni je po bolesti,,

Cattus
Neúnavná pisatelka 17215 příspěvků 03.12.14 21:44

Já bych to teda nepodceňovala. Takhle to bylo se synovcem. Když se večer nepostavil na nohy, jeli na pohotovost, kde se okamžitě rozjelo kolečko vyšetření. Podezření na zánět mozkových blan po viroze. Naštěstí se neprokázalo, údajně revmatická viróza, takže dostal velkou dávku nurofenu a musel mít klidový režim.
Je to asi 2 měsíce co se to stalo.

vykladzkaret
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.14 21:53

@zajicovic bezte urcite k DR. Rustove bolesti nevedou ke kulhani, a uz vubec ne nemoznosti chodit. Muze to byt virova meningitida, Guillain-Barre syndrom, nebo nic vazneho, ale mne se to teda vubec nelibi. Jestli se v noci probudi s bolestmi, jedte do spitalu na detskou pohotovost, at to prosetri.

zajicovic
Kecalka 214 příspěvků 03.12.14 21:56

@Catus To by klidně mohlo být, co nastoupil do školky, tak byl nemocný už mockrát. Mohlo se to „vrazit“ do kloubů.

zajicovic
Kecalka 214 příspěvků 03.12.14 21:57

@vykladzkaret Ale nebyla by u toho alespoň zvýšená teplota?

vykladzkaret
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.14 22:11

@zajicovic horecka je u meningitidy vetsinou, ale ne nezbytne. Muj pocit je, ze to virova meningitis nebude, ale to kulhani se mi hodne nelibi. Guillain-Barre syndrom je autoimunitni onemocneni, tam teplota vubec byt nemusi. Urcite by mu meli udelat CRP, jestli nema zanet, podle me tam neco bude…

zajicovic
Kecalka 214 příspěvků 03.12.14 22:13

@vykladzkaret No bohužel naše dr. CRP nemá, snad ji podsunu nějak, aby mu udělala sedimentaci…

vykladzkaret
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.14 22:14

@zajicovic sedimentace trva… CRP maji na pohotovsti pripadne. Kdy mu to zacalo? Mel jine priznaky? Nekdo v rodine nemocny?

vykladzkaret
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.14 22:15
@zajicovic píše:
@vykladzkaret No bohužel naše dr. CRP nemá, snad ji podsunu nějak, aby mu udělala sedimentaci…

nezkousela jste mu prohmatat uzliny v tele? Jinak at DR udela kompletni krevni obraz i s diferencialem.

zajicovic
Kecalka 214 příspěvků 03.12.14 22:29

@vyakladzkaret Já se bohužel na pohotovost nedostanu - jsem teď bez auta - což se dá samozřejmě vyřešit taxíkem v případě nutnosti. U nás ve městě dětská pohotovost není. Uzlinky má malinko zvětšené, protože je těsně po viróze a už je to několikátá v pořadí. V rodině jsme zdraví. Řeknu si o ten krevní obraz, v životě mu ho nedělala a docela by mě zajímalo, jak na tom celkově je, protože je opravdu malého vzrůstu.

zajicovic
Kecalka 214 příspěvků 03.12.14 22:42

@vykladzkaret Zacalo to tak před týdnem, ale když tak na d tim přemýšlím, tak občas ty zádíčka zmínil i dřív, tak asi začátkem listopadu a pak byl zas v pohodě.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama