Bolest v krku a vyrážka (nemoc ruka-noha-ústa)

3.12.19 10:37

Bolest v krku a vyrážka (nemoc ruka-noha-ústa)

Píši pro všechny, co si nebudou vědět rady, když se objeví příznaky jako při chřipce či angíně a do toho vyskáče vyrážka kolem úst, na dlaních a ploskách nohou. Můj syn 3 roky si stěžoval na bolest krku bez teplot, tak jsme šli k dr. (v čekárně se mu začali objevovat první pupínky). Dr. nasadil penicilin, že se jedná o angínu. Večer měl syn teplotu 38 a v noci moc nespal. Ráno měl osypanou pusinku, uši, ruce, stěžoval si na svědění nožiček, teplotu už neměl. Volala jsem k dr., ten nám dal dithiaden, aby ho to nesvědilo a vyspal se. Puchýřky jsem potírala heřmánkem a třetí den se to začala hojit. Čtvrtý den jsem já měla velkou zimnici, druhý den horečky a třetí den mě začali brnět ruce a nohy, začaly se objevovat první puchýřky u úst a jazyk byl plný aftů. Moje dr. mě ujistila, že to od syna nemám a nasadila antibiotika. Doma mi to stále vrtalo hlavou, jelikož je divné, abych měla téměř podobný průběh jako u syna a totožnou vyrážku, i když v mém případě o dost větší bolest, špatně se mi chodí. Po telefonátu s ředitelkou školky jsem si potvrdila nemoc ruce-nohy-ústa.
Takže v našem případě špatná diagnóza od dvou doktorů a zbytečně nasazeny antibiotika. Přikládám fota, jak to u nás vypadalo. A přeji, ať doktoři nezamění angínu s touto nemocí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Na tento dotaz zatím nikdo nereagoval, buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama