Bolest v krku v prvním trimestru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tereza... 222
Povídálka 47 příspěvků 16.05.19 19:03
Bolest v krku v prvním trimestru

Dobrý den, mám dotaz. Jsem v prvním trimestru 8tt a od rána mám bolest v krku a nemůžu se dokašlat. Moje otázka zní je ohrožený plod? Jsem prvorodička a co mi na to pomůže? Co můžu si vzít za lék?. Děkuji moc za odpověď :andel:

Přečtěte si článek: Jak probíhá 8. týden těhotenství?

Reakce:
t-jani
Neúnavná pisatelka 15990 příspěvků 16.05.19 19:07

Můžeš kloktat vodu se solí.. pomůže od bolesti. Hodně pít. Mně pomáhá sypaný heřmánkový čaj. Fajn je na popíjení také Vincentka. Pokud nemáš vysoké horečky.. tak plod ohroženy není. Pokud se to nebude lepšit..tak lékař.

Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 11659 příspěvků 16.05.19 19:14

Taky mě to potkalo když jsem byla těhotná. Léky bych nebrala, zalez do postele, na krk si dávej obklady (mě tehdy pomohly, celou noc jsem ledovala a ráno to bylo o. k.) kloktej, můžeš inhalovat vincentku, dej si čaj s citronem a medem, vitamíny a kdyby se to nelepšilo, tak k doktorovi.

Daenerys91
Kecalka 486 příspěvků 6 inzerátů 16.05.19 19:16

Mně pomáhá čaj se zázvorem, medem a citronem (i v těhotenství). Můžeš si koupit ještě sirup Stop Kašel od dr. Weisse, ten je čistě bylinný a dali mi ho v lékárně, když jsem byla ve 3. trimestru, je jak na kašel, tak i na bolest v krku. A plod ohrožený určitě není, jen si hlídej, abys neměla horečku.

Aduš8
Závislačka 4935 příspěvků 16.05.19 19:54

Kdybys měla horečku, tak Paralen a jinak jen přírodní a babské rady. V prvním trimestru je 99% léků stejně zakázaná, nebo nedoporučená. Inhaluj vodu se solí, kup si cucací bonbóny, je úplně jedno jaké, při cucání hodně sliníš a tím se krk zvlhčuje. Udělej si priznic a zalez do postele. Miminko v ohrožení není, kdyby se to nelepšilo, tak k doktorovi, kdyby to byl zánět, jsou potřeba antibiotika a jsou taková, která se mohou i v těhotenství

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10369 příspěvků 16.05.19 20:00

Na bolest v krku v těhotenství jedině Septilen :)

Tereza... 222
Povídálka 47 příspěvků 16.05.19 20:01

Všem děkuji za skvělé rady :srdce:

Zuzkazbrna
Stálice 55 příspěvků 16.05.19 20:42

Ja prodelala chripku, navic v cizine, takze bez leku a bez jakekoli dalsi pomoci..kloktala jsem akorat vodu se soli, nez jsem ji omylem nespolkla a nevyblila :mrgreen: :mrgreen:
Takze staci vylezet, miminko by to ohrozit nemelo :kytka:

Elessa
Kecalka 225 příspěvků 3 inzeráty 16.05.19 21:31

Mela jsem dost prisernou virozu ve druhem trimestru. Pomohl mi vyluh z cibule a medu (nadrobno nakrajena cibule, smicha se s medem, pocka se, az pusti stavu, stavu vypijete). Pomohlo to i na kasel. Pak byval na bolest v krku uplne perfektni hummer akutni bolest hrdla - faryngitida. Ale zmenilo se slozeni a nevim, zda je jeste pro tehotne, pro kojici uz bohuzel ne :-/

Kajka9
Závislačka 4613 příspěvků 16.05.19 22:28

Ne nemůže to ohrozit plod… až vysoké teploty můžou.-..já od 5-12tt 3× ATB jednou normální 2× do nosu…horečky jeden den dokonce 39..mám zdravou dceru
na horečku paralen…a jít k dr at se to kdyžtak chytí včas

Váš příspěvek
Reklama