Bolest v levém podžebří, těhotná nejsem

419
16.10.13 13:08

Bolest v levém podžebří NE v těhu

Ahoj holky, nevím kam se obrátit, tak se obracím na Vás…
již 3 měsíce mě bolí v levém podžebří, není to strašné, ale bolí to pořád, sem tam bolí i pravá strana, záda, břicho…jsem po operaci pupeční kýly, ale bolesti jsem měla už před operací, kvůli těm jsem šla k lékaři, mám po sonu, brali mi krev, moč, byla jsem na hadici do žaludku, mám chronický zánět žaludku, pak mě poslali za ortopedem, od zad to není prý… gynekologa jsem byla taky…a nic…chci mimčo, ale chci si vyřešit zdarv. stav a pak můžu otěhotnět…střeva to prý nejsoui, a slinivka…tak co to může být…mám strach…jsme totiž strašný posera..jo a mimo jiné jsem loni potratila…
Doktoři se ke mě chovají jako k simulantovi..PORAĎTE CO MÁM DĚLAT…??? :roll: :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5225
16.10.13 17:14

Zaznamenala jste nějaký váhový úbytek / přírůstek za posledních 6 měsíců? Co spouští bolesti? Jaká je úlevová poloha? Intenzita bolesti je stejná, nebo dochází ke kolísání (v závislosti na čem)? Jaké byly výsledky krve? S pankreatem to uzavřeli jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
17.10.13 06:21

Jo mám dole cca 3 kg..ale to jsem měla hned po operaci kýly, jelikož jsem omezila dost jídlo..jinak bolí to pořád stejně..a zaznamenala jsem, že mi není dobře po mastném…včera jsem si dala osmažené brambory..a nebylo mi vůbec dobře…celý den jsem byla v pořádku nic mne nebolelo a večer to byl děs, většinou když si lehnu tak se mi uleví…a s tou slinivkou to neuzavřeli nijak..řekli že kdyby to byla slinivka tak vypadám jinak…že to se pozná..a při pohmatu břicha mě nebolí nic..a to mi rvali prsty pod žebra a nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
17.10.13 06:29

A co se týká té bolesti, je to více méně stejné…možná o krapet horší..jak kdy…včera jsem byla celý den v pohodě..a pak jsem se tak rozhodila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
3.10.14 15:43

Ahoj Elinisko, můžu se zeptat, jak jsi dopadla s těmi bolestmi v levé straně? Mám podobný problém a přijde mi, že mě doktoři berou na lehkou váhu. Jsem z toho nešťastná a bojím se, aby se něco nezanedbalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
5.10.14 08:12

@radanan ahoj..
dopadla jsem tak, že mi to přestalo…rozhodla jsem se to řešit nějak sama..měl ajsme za sebou vše možná vyšetření, ct, kolono, hadice do žaludku, sono atd..atd..a nic…začala jsem se více sledovat..a zjistil ajsem, že je to asi nadýmavýma potravinama..každopádně se musím hýbat..a to i teď kdy jsem týden přesně před termínem porodu..lítám jak šus..protože kdybych si asi lehla n acelý den, tak se mi ucpou střeva…takže pohyb, a zkusit vypozorovat jestli to není po nějaké potravině, a hlavně se nenechat u doktorů odbýt..vím dobře se to kecá..ale mě už tak vytáčeli, že jsem se nenechala a všechna vyšetření jsme si vydupala…co se týče té levé strany mám docela klid…ale sem tam mívám záchvaty jakoby v žaludku..nebo nevím zda to není od žlučníku…ale mám to po hořké čokoládě, sem tam po jablku..a mák mi to taky dělá…takže jako úplně fit nejsem…zajímalo by mě co ti řekli ti doktoři…držím pěsti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
6.10.14 21:31

No mě ty bolesti začali v době, kdy jsem byla půl roku po porodu hospitalizovaná v nemocnici s ucpanými žlučovody, pomocí ERCP (hadice přes žaludek až do žlučovodu) mi to uvolnili, ale měla jsem ještě šílený žlučníkový záchvat znova v nemocnici a od té doby mám ty bolesti (bolesti v levém někdy i pravém podžebří, bolesti žaludku, pocity plného žaludku, pocity na zvracení) půl roku po tom zákroku mi vyndali žlučník, že mi nejspíš způsobuje ty bolesti, ale nic se nezměnilo, jen mě méně často bolí v tom pravém podžebří. O pár měsíců později jsem si sama zažádala o hadici do žaludku, že ty bolesti nejsou normální a nakonec mi zjistili duodenogastrický reflux (návrat žluče s tenkého střeva do žaludku) prý to má hodně žlučníkářů, ale v rodině jich máme několik a ani jeden to nemá. Chápu tedy že mě bolívá žaludek, ale nechápu to levé podžebří, mám právě strach o slinivku, ale doktor jeden mě odbyl tím, že to nejspíš vystřeluje od toho žaludku a druhý, mi řekl, že to je nejspíš od střev (trpím teď zácpou, ale tu jsem měla i v pubertě a takové bolesti jsem nikdy neměla) prostě každý dr má jen domněnky, ale žádný mě nechce poslat na nějaké vyšetření, maximálně sono a to stejně nic na slinivce nepozná. Dietu držím, vždycky jsem byla hubená a teď jsem skoro podvyživená. Chtěla bych druhé miminko, ale mám strach v tomhle stavu, říkali mi, že se nemám bát, ale že mi určitě bude hůř než zdravé těhulce (od žaludku). Jak Ty jsi zvládala těhotenství, když máš ten chronický zánět žaludku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
7.10.14 09:46

@radanan no měla jsem na začátku těhu záchvat…nevím zda od žaludku nebo žlučníku…trvá to tak 2 - hodiny..co asi 5 minut..začne mi tlak jakoby mě někdo mačkal podžebří…je to nesnesitelné..pak jsem měla dkoro 5 měsíců pokoj a pak zase 2 x po sobě..po jablku…a teď zae po čokoládě…takže tak..jinak se nemůžu pořádně najíst…musím si dávat pozor na jisté potraviny..česnek miluju..a nemůžu ho jíst…nebo cibule na večer neexistuje…dřív jsem jedla páté přes deváté..teď ne…v těhu jsem teď přibrala asi 8kg…nenajím se zkrátka pořádně..uvidím co bude po těhu…
mě doktor řekl, že kdybych měla něoc se slinivkou tak to jsou prý takové bolesti že bych se z toho zbláznila…ale ty to klidně můžeš mít od toho žlučníku…každopádně, nenechávej se odbýt…běž k dalšímu doktorovi..nebj dřív nebo později se najde někdo kdo ti pomůže..hlavně se nesmíš nechat…já jsem si třeba na netu našla v ostravě a olomouci doktory a napsala jsem jim zd amůžu přijet..a co mi je…napsali že klidně..jenže než jsem se tam dostala tak mě to přešloa byla jsem těhotná..teda no až na ty záchvaty…které nevím z čeho jsou :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
7.10.14 22:06

@Elinisko A bereš na ty bolesti něco v těhotenství? Nebo čekáš až to přejde? A můžu se zeptat, jaké doktory jsi kontaktovala v té Ostravě? Já jsem totiž z Ostravy.

No budu se snažit se sebou něco udělat, ale je to těžké, taky mám pocit, že na mě doktoři čumí jak na hypochondra :-) každopádně Ti moc děkuju, že reaguješ na mé komentáře :-) Je fajn se o tom alespoň s někým pobavit, kdo je na tom podobně a nemá ze mě pocit, že jsem hypochondr :-)

Jinak Ti přeju pokud možno rychlý a lehký porod a hodně zdraví Tobě i miminku :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
8.10.14 09:04

@radanan Není zač…když jsem psala já někde tak na mne skoro nikdo nereagoval…bylo to naprd..a děkuji ti za přání:-)
jinak když jsi z ostravy můžu ti doporučit i z krnova pana doktora Zoubka..je to taky lékař v oboru gastra zoubek@tiscali.cz…a v ostravě jsme psala
doc. MUDr. Arnošt Martínek, CSc.
přednosta Interní kliniky
Fakultní nemocnice Ostrava
email: arnost. martinek@fno.cz
Každopádně si nemyslím, že si hypochondr..na mě se taky tak dívali..ale ty to máš závažnější..co se týče té bolesti čekám až přejde…nemůžu si nic vzít věhu..a ani tak jsmej nebrala…prostě jsem čekala..jo a strašně mě ta bolest a ty tlaky nutí k říhání..musím pořád říhat..tím se mi jakoby ulevuje…ono to je těžko to posoudit jelikož ty trávící orgány jsou tam propojeny..a žaludek, žlučník a slinivka tam pracují pospolu..na CT si byla??jak jsme již psala několikrát..nesmíš se nechat…a i kdyby to znamelo že pojedeš nevím kam a z ajakým doktorem..si mladá…a chceš ještě děti..musíš být fit…jak doktoři vidí, že se necháš odbijí tě a pošlou domů..jakmile člověk ukáže že si nenechá nic líbit tak se chovají úplně jinka..teda alespoň tady to tak funguje…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
8.10.14 15:00

@Elinisko taky mě to někdy nutí říhat a pak se mi trochu uleví, někdy i v noci, když se vzbudím a cítím větší napětí v břiše tak si musím sednout a většinou si říhnu a je mi lépe.

Na CT jsem nebyla, jen sono, gastro a krev. Teď jsem si nechala dělat znovu kompletní jaterní testy a mám je úplně v pořádku. Mám období, kdy je mi lépe, problémy jsou jen minimální, takže se s tím dá žít, ale pak z ničeho nic se mi udělá zase zle a zase to trvá nějakou dobu, než je mi lépe. Nechápu to, přitom dělám pořád to samé, jím to samé, jo někdy mi příjde, že se mi udělá hůř po nějaké stresové zátěži.

Děkuju za kontakty :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
9.10.14 08:16

@radanan NO TO MI TAKY PŘÍJDE KDYŽ JSEM V NERVECH TAK SE MI UDĚLÁ HŮŘ…JE TO DĚS..MLADÉ HOLKY A TAKOVÉ PROBLÉMY..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
9.10.14 22:17

@Elinisko teď jak pořád vyhledávám na internetu o zažívacích problémech, tak zjišťuju, že hrozně moc mladých lidí má takové šílené problémy s trávením a trávicím ústrojím a to mladí lidi od 20 let, to je fakt mazec, to nechápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
10.10.14 07:49

Jo jo to je tím vším čím nás krmí markety atd…snažím se jíst zdravě..někdy zhřeším to jo..ale pěstovat si zeleniku na zahradě…ovoce taky převážně ze zahrady…atd…ale co naděláme. pomalu ale jistě nás tráví těma svinstvama co nám dávají do jídel..pak se není čemu divit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
11.10.14 10:58

@Elinisko to je pravda, taky si to myslím, už si taky dávám bacha na to co kupuju, čtu si etikety a tak, ale zeleninu a ovoce musím kupovat. Jen trochu ovoce mám taky od bráchy ze zahrádky, ale jinak nemám odkud. Ale když už tak raději kupuju ovoce a zeleninu na trhu. Hlavně mému dvouletému synovy hodně vybírám co mu dám, i třeba pribiňáčka mu dělám domácího, jogurty mu kupuju čisté (Holandyi) a dávám mu tam ovoce, med, kakao atd. Třeba tchyně to nechápe a už několikrát jsme se kvůli toho chytly, hlavně když mi těma svinstvama chce malého cpát. Uzeniny mu zatím nedávám žádné, maximálně hodně kvalitní šunku.

Kromě zažívacích onemocnění se hodně taky rozmáhá Cronova choroba, různé alergie atd. tak čím to asi bude, že, jo hodně dělá i stres, ale s nekvalitní stravou to pak způsobí tyhle hnusné nemoce. Třeba sestřenka měla šílené alergie, pak se začala stravovat zdravě a vybírat si kvalitní potraviny a má po alergiích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat