Bolest v podbřišku a tvrdnutí břicha v 20tt

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
36
27.6.22 23:21

Bolest v podbřišku a tvrdnutí břicha v 20tt

Ahoj holky jsem v 20tt a už před 14 dnama mě tvrdne bricho dr mě předepsal magnosolv beru ráno jeden pytlík do toho ještě betu femibion který má taky trošku hořčíku do dneška se mě to hodně zlepšilo ale dnes tozacalo nanovo nevím kolikrat za den to nepočítám ale jde o to že mě boly v podbřišku spíše po stranách a bolest jejakoby při menstruaci dnes jsem zrovna hodně odpočívadla protože bylo strašný vedro a nedalo se nic dělat ještě se dnes přidali bolesti zad před pár dnama jsem byla na kontrole a vše bylo v pořádku čípek 48mm uzavřený mimčo dnes taky kopalo jako o závod myslíte že může jít o předčasný porod mám z toho velký strach, mohlo by to být z toho celodenního ležení?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
672
28.6.22 03:56

@Eliska1994 Celodenní ležení porod opravdu nevyvolá, naopak klidový režim se nařizuje právě v případě hrozících předčasných porodů.
Nicméně, pokud máš kontrakce, tj. křeče, tak bych jela přímo do nemocnice, ne za svým gynekologem, ať se na mě pořádně podívají a případně pomohou. Raději plašit zbytečně, než si později něco vyčítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1693
28.6.22 07:14

Říkáš, že před pár dny na kontrole, čípek 48mm, uzavřený, mimčo OK, :think: Nebudou to spíš vazy či roztahovani dělohy. To umí též pěkně potrápit.
Nejsem gynekolog, ale s tak ukázkovým cipkem v 20tt předčasný porod? To není moc pravděpodobné. Ale jak říkám, nejsem gynekolog, jen ženská, co má za sebou 3× komplikace s přesčas. porody

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1791
28.6.22 07:41

Spis roztahovani dělohy. Trpela jsem na to taky ted u třetího, snad do 4 mesice a bolest jako pri ms mam taky ještě občas. A to jsem uz skoro na konci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
28.6.22 09:23

Když ležím je to ohodne lepší ale jakmile vztanu a chodím boly mě hodně postranach v podbřišku a jak si lehnu bolest ustane no navíc tam mám jizvu po slepaku ještě když se to dělalo po staru a myslím že tam budou i srusty protože před těhotenstvím mě ta jizva někdy bolivala při větší fyzické námaze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
28.6.22 09:29

@Eliska1994 jestli tě bolí po stranách a v podbřišku při pohybu a v leze to ustane, pak jsou to vazy. Tvrdnuti je úplně jiný pocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.22 09:38

@Eliska1994 neboj,mam uplne to same.jsem take ve 20tt. Po stranach me taha a boda, to budou ty vazy. Pokud te boli bricho, ztvrdne a deloha se jakoby obepne, tak to je citliva deloha. Zlobi me to uz asi od 15tt. Mela jsem to i pri prvnim tehotenstvi, mela jsem take strach, ze to jsou kontrankce a nebyly. Mimco se narodilo v terminu. Pry ma nekdo pouze citlivejsi delohu a ta reaguje na vse stazenim

• Citovat
  • Nahlásit
36
28.6.22 10:12

Břicho mě tvrdne i v když jsem v klidu cítím takový jako stažení a po několika sekundách to opět povolí ale ta bolest v podbřišku je tet jen při chůzi nebo když se v posteli otočím no snad to budou jen ty vazy s tím tvrdnutím to budu mít po mamce ona když čekala ségru tak mě říkala že ji taky pořád tvrdlo břicho měla ho třeba půl dne úplně tvrdý jako prkno nic na to nebrala ani moc neodpocivala a porodila v termínu jenže ona to moc neřešila protože neměla žádný potraty ale já jsem po 3 a tak se pořád sleduji a jsem z toho vystresla, ona nechápe proč si to těhotenství neužívám pořád mě říká že to rychle uteče ať si užívám jo to když jsem byla poprvé těhotná tak jsem si to užívala to jsem ani nepomyslela že mě něco takového může potkat, dívala jsem se už po vecickach na miminko a těšila se a ejhle v prvním trimestru jsem potratila. A tet jsem tak opatrná že si říkám nic nechci zakriknout mamce jsem taky zakázala cokoliv kupovat že je na to ještě čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.22 10:25

Měla jsem bolesti břicha a dělala mi problém chůze. Během 3 dnů zhoršení. Jela jsem na pohotovost a tam si že mě dělali pomalé srandu, že jsem jen vyplašená prvorodička. Copak asi 2 cm a otevírala jsem se zevnitř. Takže hned kapačky. Nepomohly a nakonec převoz na jiné pracoviště, kde se specializují na porody i v 28. týdnu.

Takže spousta ti poví, že to bylo v pohodě, ale má zkušenost je bohužel opačná… Dej na svou intuici a radši jeď na kontrolu do špitálu, protože nemusí platit to, co se dělo před pár dny a stav se mohl změnit.

• Citovat
  • Nahlásit
36
28.6.22 10:52

To mě zase problém chůze nedělá jen se to při chůzi ozve a boly ale ne určitě tak že bych to nemohla vydržet chodit můžu i stou bolesti ale když jsem v klidu bolest úplně zmizí já byla zrovna na pohotovosti v sobotu a jak jsem říkala naměřili čípek 48mm a vše bylo ok tak se spíš přikláním k těm vazum uvidíme jak to bude jestli se to bude horšit určitě tam pojedu znovu nebudu nic podceňovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.22 13:59

@Eliska1994 me bricho tvrdne i kdyz lezim v klidu. Je tvrde treba 15 vterin a pak zacne povolovat. Jsou dny, kdy je to lepsi a dny, kdy mam fakt strach, jelikoz mam pocit, ze je tvrde snad cely den :roll: chapu jak ti je, tim, ze jsem mela to tvdrnuti takto brzy i v prvnim tehotenstvi, tak jsem v tomto smeru trochu klidnejsi. Bohuzel mam k tomu ted spoustu dalsich jinych komplikace, ze tato mi ted prijde temer nepodstatna :,(

• Citovat
  • Nahlásit
93
28.6.22 16:27

@Eliska1994 mám pocit ze jsem to snad napsala já…mám úplně do puntiku to samé - už druhy den mě vlevo při chůzi bolí jakoby bych to měla “natahle” … podle mě to je vaz nebo skriple střevo.. Tvrdnu taky, vylozene cítím tlak, a břicho se mi vždy “vyboulí” po par secundach to přejde, predevcirem to bylo cele ráno, teď třeba už dva dny ani jednou…Mala kope…Myslím, nebo spis doufám, ze je to běžný jev, ale jsem rada, ze nejsem sama :* Taky hned plasim z každého pichnutí… Ta bolest vlevo po straně je nepříjemná…bodava…v leze ji necítím..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat