Bolest v podbřišku - porod nebo ne?

Anonymní
5.7.21 08:14

Bolest v podbrisku - porod nebo ne?

Ahoj, mám na vás dotaz - když mě bolí v podbrisku, mám pravidelnějsi stahy dělohy, je tohle na porod? Nebo když jsou kontrakce, tak proste musí tvrdnout i cele bricho? Jde mi o to, kdy jet potom do porodnice. Zda proste stahy v podbrisku jsou proste poslicci a nebo to muže být i začátek porodu, otevírání a tak?? Jak jste to prosím měly vy?
Ja mám vcelku pravidelný silný bolesti v podbrisku, ale jen v podbrisku, bricho mi vůbec netvrdne…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7334
5.7.21 08:17

Tvrdnul mi podbřišek. Ale bolest to byla taková, že bych si to s obyč poslíčkama fakt nespletla. Kontrakce by mely být minimalne dvě hodiny po 5-10ti minutach na do porodnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.7.21 08:21

@mackA159 díky za odpověď… ja jsme v noci měla bolesti podbrisku cca 4 hodiny po cca 9-7 minutach a pak to přestalo 🤷‍♀️ Tak to byly asi poslicci, ale jako docela to bolelo… ja prave vůbec nepoznám rozdíl mezi poslicky a kontrakcemi. Už teď mě přišlo, ze to bolí… ale asi to bude ještě jiná bolest teda.. a už vůbec nevím kdy do porodnice, abych neměla zbytečně… V noci už jsem chtěla jet, ale než jsem se vypravila, tak to zeslablo…

• Citovat
  • Nahlásit
3523
5.7.21 08:44

Mě bolel podbřišek v prvním těhotenství celou dobu, i mi tvrdlo břicho cca od půlky. Když to byl fakt porod, neměla jsem nejmenší pochybnosti, to prostě bolí jak prase a nezmizí to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
498
5.7.21 08:47

Teoreticky by se poslíčci měli dát rozehnat teplou vanou nebo sprchou co tu tak děvčata píšou. Kdy jet do porodnice taky hodně záleží na tom jak to máš daleko, jestli budeš shánět někoho kdo tě poveze nebo ho máš doma apod. Za mě radsi vyrazit dřív než pak rodit po cestě :lol: Sestřenku jako prvorodičku poslali s kontrakcemi po 10 minutách domu že to bude ještě trvat (samozřejmě na ni i koukali s tím že se to rozjíždí)..neujeli ani půlku cesty a už se otáčeli a stihli to tak tak protože cestou začaly být kontrakce po 2 minutach :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7334
5.7.21 08:49
@Anonymní píše:
@mackA159 díky za odpověď… ja jsme v noci měla bolesti podbrisku cca 4 hodiny po cca 9-7 minutach a pak to přestalo 🤷‍♀️ Tak to byly asi poslicci, ale jako docela to bolelo… ja prave vůbec nepoznám rozdíl mezi poslicky a kontrakcemi. Už teď mě přišlo, ze to bolí… ale asi to bude ještě jiná bolest teda.. a už vůbec nevím kdy do porodnice, abych neměla zbytečně… V noci už jsem chtěla jet, ale než jsem se vypravila, tak to zeslablo…

Při prvním porodu mi tvrdl jenom podbřišek bez bolesti. To tvrdnutí bylo brutálně silné, že to si člověk nesplete. Druhý porod mi tvrdlo břicho + taková zvláštní hodně silná bolest. To se nedá s ničím srovnat. Žádná menstruační bolest jak se uvádí to nebyla. Podle mě to snad ženská musí poznat, už jen z nějaké intuice.. do porodnice vyrazit až když se nebudeš doma cítit bezpečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
242
7.7.21 13:21

Asi nejspis by ti mela odejit hlenova zatka.Ja mela pravidelne poslicky uz 6 dni pred porodem. Zaclo to kreči a spinenim.Ve vaně uleva, preslo to a zaclo zas treba po 2 h znova.Jela jsem na monitor s obratem domu ze se otviram. Posledni dva dny posličkove stahy po 10minutach i v noci a dvakrat denne monitor.Den pred porodem, rano monitor,5 minut interval a uz zaznamenany kontrakce. Odpoledne si me tam uz nechali.Na hekarne neslo odpocivat. K moji smule jsem se otevrela na 7 cm az v 11 hodin vecer kdy se jelo na sal. V pul druhe rano byla dcera na svete…Pet dni jsem docela trpela bolestmi ve dne v noci. Poslicci poznas ze to prichazi narazove a je to spis boleni. Kontrakce poznas podle jak by se ti neco natahovalo v brise. Rozhodne si sjed na monitor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.21 13:13

Dobrý den, chtěla bych se zeptat má zkušenosti.. jsem druhorodicka nyní 34+5 trpěla jsem nespavosti, kontrolu jsem měla ve 32 tt CS2 (což nevím co znamená )to vše odeznělo od te kontroli a spím jak zabita spis je teď problém se od te doby udržet vzhůru i přes den, dost mě od te doby silně bolelo břicho a hlavně zadá nemohla jsem se ani pohnout,(myslela jsem ze snad rodim :D ) po2 dnech to ustálo a po těch 2 dnech chodím třeba 4-5× na velkou (kolikrát pocit ze mám zacpu ale přitom mám průjem a u toho ms bolesti a hlavně furt curat, občas mi jakoby projedou takový tlaky do spodku a kolikrát do konecniku ze se bolesti musím zastavit a včera se mi objevilo poprvy takový divny tlak jakoby na,,čípku,, a takové pichani tam, myslíte ze to je normální? Předem děkuji :) u první dcery jsem tohle neměla tak se raději zeptám :)

• Citovat
  • Nahlásit
11577
16.7.21 13:25
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat má zkušenosti.. jsem druhorodicka nyní 34+5 trpěla jsem nespavosti, kontrolu jsem měla ve 32 tt CS2 (což nevím co znamená )to vše odeznělo od te kontroli a spím jak zabita spis je teď problém se od te doby udržet vzhůru i přes den, dost mě od te doby silně bolelo břicho a hlavně zadá nemohla jsem se ani pohnout,(myslela jsem ze snad rodim :D ) po2 dnech to ustálo a po těch 2 dnech chodím třeba 4-5× na velkou (kolikrát pocit ze mám zacpu ale přitom mám průjem a u toho ms bolesti a hlavně furt curat, občas mi jakoby projedou takový tlaky do spodku a kolikrát do konecniku ze se bolesti musím zastavit a včera se mi objevilo poprvy takový divny tlak jakoby na,,čípku,, a takové pichani tam, myslíte ze to je normální? Předem děkuji :) u první dcery jsem tohle neměla tak se raději zeptám :)
Řekla bych že máš poslicky
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.21 13:28

@Kajka9 a přejde to nějak? Musím být funkční kvůli dceri když kolikrát ani sprcha nepomůže :/

• Citovat
  • Nahlásit
11577
16.7.21 13:35
@Anonymní píše:
@Kajka9 a přejde to nějak? Musím být funkční kvůli dceri když kolikrát ani sprcha nepomůže :/

Já měla poslicky od 28tt.. prostě já to dělala tak že jsem pořád něco dělala..prosge se musíte rozhýbat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.7.21 14:45
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat má zkušenosti.. jsem druhorodicka nyní 34+5 trpěla jsem nespavosti, kontrolu jsem měla ve 32 tt CS2 (což nevím co znamená )to vše odeznělo od te kontroli a spím jak zabita spis je teď problém se od te doby udržet vzhůru i přes den, dost mě od te doby silně bolelo břicho a hlavně zadá nemohla jsem se ani pohnout,(myslela jsem ze snad rodim :D ) po2 dnech to ustálo a po těch 2 dnech chodím třeba 4-5× na velkou (kolikrát pocit ze mám zacpu ale přitom mám průjem a u toho ms bolesti a hlavně furt curat, občas mi jakoby projedou takový tlaky do spodku a kolikrát do konecniku ze se bolesti musím zastavit a včera se mi objevilo poprvy takový divny tlak jakoby na,,čípku,, a takové pichani tam, myslíte ze to je normální? Předem děkuji :) u první dcery jsem tohle neměla tak se raději zeptám :)

Tak dnes jsem 35+3 a průjem stále trvá, už jsem měla predevcirem pocit ze sebou svihnu jak mi bylo zle, zkusila jsem nasadit dietu ta nepomohla jdu i po suchým rohlíku, projíždí mi takový divny tlaky do spodku, budí mě to i v noci, včera mi mamka chtěla volat sanitku mysli si ze to není normální, kdybych měla střevní chřipku či tak tak by mě bolelo břicho ne? Mě bolí jen když malá se mele v brisku a to bolí jak čert jinak mě to boli jako ty ms bolesti z těmi zády a dnes se přidali jakoby bolesti vystrelujici do nohy, ještě v neděli se hybala hodně teď je to jednou za čas a takový,,tlumený bolestivý pohyby,, nevím jak to popsat, k tomu se opět vrátili ms bolesti a občas křeče v Podbrisku přesně tam kde je malička začala jsem ji cítit i níže než v tu neděli, opravdu to jsou poslicci nebo mám raději plasit a jet k doktorovi? Předem děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Nahlásit
10626
22.7.21 14:59
@Anonymní píše:
Tak dnes jsem 35+3 a průjem stále trvá, už jsem měla predevcirem pocit ze sebou svihnu jak mi bylo zle, zkusila jsem nasadit dietu ta nepomohla jdu i po suchým rohlíku, projíždí mi takový divny tlaky do spodku, budí mě to i v noci, včera mi mamka chtěla volat sanitku mysli si ze to není normální, kdybych měla střevní chřipku či tak tak by mě bolelo břicho ne? Mě bolí jen když malá se mele v brisku a to bolí jak čert jinak mě to boli jako ty ms bolesti z těmi zády a dnes se přidali jakoby bolesti vystrelujici do nohy, ještě v neděli se hybala hodně teď je to jednou za čas a takový,,tlumený bolestivý pohyby,, nevím jak to popsat, k tomu se opět vrátili ms bolesti a občas křeče v Podbrisku přesně tam kde je malička začala jsem ji cítit i níže než v tu neděli, opravdu to jsou poslicci nebo mám raději plasit a jet k doktorovi? Předem děkuji za odpovědi

zajela bych raději k Dr. nebo na pohotovost ať se na tebe podívají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat