Bolest varlete

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
Betty03
23.1.13 21:38

Hele, neděs se hned rakoviny. Můj manžel měl taky křeč, že mu to vystřelovalo do nohy - tak šel na urologii a diagnóza zněla: varikokéla, neboli křečová žíla na varleti. Způsobuje to např. sedavé zaměstnání, dlouhé jízdy autem apod. Myslím, že co do frekvence častější než rakovina. Dostal léky na posílení cévní stěny, bral je, nenosí těsné slipy ani kalhoty a srovnalo se to. Nevím, jak dlouho to měl, může to mít negativní dopad na plodnost, ale jsou různé stupně, on měl ten nejnižší, nicméně počali jsme dvojčata i posledního potomka, tak už je asi vyléčenej. :lol: (Resp. určitě, na UZ už bez nálezu). Ono není od věci po třicítce, když chlapa občas ten urolog vidí, nejen varlata, ale i prostatu. Je to neinvazivní, nebolestivé vyšetření - akorát trochu trapný, když je urolog doktorka a provádí „pindíkem“ takové legrační manévry :mrgreen:, to jsme se nasmáli, když mi to doma popisoval. No ale co, my taky musíme hodit nohy na kozu na gyndě aspoň jednou ročně, ať se chlapi otužujou, že? :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Betty03
23.1.13 21:41

Ještě jak jsem znovu četla tvůj úvodní příspěvek, tak to vidím na tu varikokélu jasně: vystřelující bolest, zduřelý varle. Nádor myslím nebolí.

• Citovat
  • Nahlásit
30814
23.1.13 21:49
@Betty03 píše:
Ještě jak jsem znovu četla tvůj úvodní příspěvek, tak to vidím na tu varikokélu jasně: vystřelující bolest, zduřelý varle. Nádor myslím nebolí.

Proc by melo byt u varikokely zdurely varle? Nador neboli do te doby, nez doroste k obalu… Muze to byt oboji, ale i neco jineho, bez dr. se z mista nepohne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
23.1.13 22:00

Manžel je také po chemoterapii a nádoru varlete. A bolelo ho to přesně jak popisuje zakladatelka. Dotáhni ho tam co nejdříve.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.1.13 22:05

@Betty03 Nádor bolí a varle je nateklé a je to jedna z nejčastějších věcí u chlapů 20 - 40 let.

• Citovat
  • Nahlásit
Betty03
24.1.13 08:03

No to jsem špatně napsala, to zduření není to varle, ale ta žíla na něm, manžel to tak popisoval, že jako „něco cítí“ a byla to ta žíla.
Rakovina je sice nejčastější v té skupině, co píšete, ale nikoli z hlediska frekvence coby nejčastější choroba, ale z hlediska toho, že v jiných věkových skupinách to klesá. Z hlediska četnosti výskytu to tak častá rakovina není, varikokélu si ale špatným životním stylem, který dneska má kdekdo /sedavá práce, rifle/ užene poměrně kdekdo. Samozřejmě je zásadní jít k doktorovi, jen jsem chtěla zakladatelku uklidnit, že ta nejhorší varianta rozhodně není ta nejpravděpodobnější. On to může být i nádor benigní /čili nezhoubný/, což se taky vyskytuje dost, taky znám případ.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.13 08:04

Pracuji na onkologii a pro mladé muže je typický nádor varlete, takže ať nedělá hrdinu a OKAMŽITĚ s tím maže k lékaři. Když se to chytí zavčas, dá se to dobře léčit. Bolestivost varlete, popř. zvětšení je typickým příznakem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.13 08:07
@Betty03 píše:

To se velice mýlíš! Vidím to dnes a denně, při nádorovém onemocnění to varle právě bolí a bývá zvětšené.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.1.13 17:25

@Betty03 většina nádorů varlat je právě zhoubných.

• Citovat
  • Nahlásit
30814
24.1.13 17:35
@Betty03 píše:On to může být i nádor benigní /čili nezhoubný/, což se taky vyskytuje dost, taky znám případ.

Skutecne? Ja varlata zevnitr vidam dost casto a benigni nador jsem nevidela nikdy. Zato malignich vic nez dost.
Odkud cerpas svoje informace?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8071
24.1.13 17:38

Každopádně, doufám, že už zakladatelka nahnala manžela k doktorovi. Zatím se mi vždycky podařilo manžela k doktorovi nahnat, když bylo třeba, není to lehké, ale jde to.
Z toho dvakrát šlo víceméně o život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.13 17:03

Tak jsem ho tam donutila si zavolat a volno mají až 31.1. Takže tak… Snad to bude dobré :/

• Citovat
  • Nahlásit
8071
25.1.13 18:27
@Anonymní píše:
Tak jsem ho tam donutila si zavolat a volno mají až 31.1. Takže tak… Snad to bude dobré :/

Tak držím palce, je dobře, že tam jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30814
25.1.13 19:28

U vas se v nemocnici na urologii objednava? :nevim:
Ma ten urolog, ke kteremu jdete UZ? Aby se to zbytecne neprodluzovalo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Betty03
25.1.13 21:29
@mroe píše:
Skutecne? Ja varlata zevnitr vidam dost casto a benigni nador jsem nevidela nikdy. Zato malignich vic nez dost.
Odkud cerpas svoje informace?

Tak sorry, kamarád to měl a bylo to benigní (netvrdím, jestli uvnitř varlete, nebo vně, tak detailně to nelíčil). Já jsem nikdy netvrdila, že to nemůže být rakovina, jen jsem chtěla zakladatelku potěšit, že nemusí, a co manželovi, který prokazatelně varikokélu měl, řekla uroložka- toť můj zdroj informací. Možná mylný, omlouvám se, že se tu tolik lidí rozčílilo. Já jsem shodně říkala, že to má urgentně vidět urolog.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat