Bolest za uchem a podél krku

Anonymní
11.10.17 19:35

Bolest za uchem a podél krku

Dobrý večer.
Anonym proto, že zdravotni obtize jsou podle mě velmi osobna téma.

Od včerejška me bolí celá prava vnější část krku. Od čelistí a zausi az pod klíční kost. Včera jsem se vyděsila, jestli me nebolí krkavice a nemám třeba nějakou ucpanou nebo zuzenou cevu, ale to snad není ten případ. Desim se, ze bych mohla dostat mrtvici ve 40, ikdyz i to se zel stava.
Bolí to na dotek. Jakoby bolela kuze, ale za tím uchem to občas boda.
Je pravda, ze i krční páteř na tom není nejlíp. Měla jsem poslední měsíc dost fyzické námahy, o stresu nemluvě. Tak si říkám, ze to je možná od toho.
Ale zase jsem četla, ze taková bolest může predznamenavat problémy se srdcem.
Nechci být za hysterku nebo hypochondra. U doktora jsem byla na celkove (resp. Kompletni KO) prohlídce před 2 lety. Od te doby vůbec. Nebyla jsem nijak nemocná. Jen klasika nachlazení(většinou bohužel prechozene).
Neměly jste něco podobného nebo někdo kolem? Mám se hnát k doktorovi? A praktikovi?
Udělají mi někde i preventivní vyšetření cév a srdce? Mám hrůzu, ze by se mi něco stalo (zivotosprava nic moc, samy cukr a tuk).
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3154
11.10.17 19:45

Nejhorsi je smrt z vyděšení, nemaluj si cerne scenare a jdi v klidu k doktorovi.

Ja se takhle jednou stresovala, brala jsem pri nemoci nad povolene mnozstvi brufenu, pak me zacal casto bolet a pichat zaludek, nekolik mesicu jsem se bala, ze jsem si zadelala na vredy a kupodivu - nic, stacilo se objednat na gastro a podstoupit vysetreni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
11.10.17 19:54

To může být ta krční páteř :nevim:, ale v takovém věku je opotřebování normální. Chce to cvičit, sportovat, chodit na masáže, dodržovat erg. polohu při sezení u PC atd. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.17 20:00

No jo. Ten věk, to je pravda, ze tělo chradne :)
Zajdu si k doktorovi a musím se sobě víc věnovat. Litam jen prace, děti. Pořádný oběd si nedám, sama čokoláda.
A na tu krční páteř se chodí na masáže někam na fyzio nebo normální maser/ka?
Byla jsem jednou na celkove a me to prostě lechta. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
11.10.17 20:00

Běžte na ORL, může to být zanícená uzlina nebo zánět vnitřního ucha, aterom či cokoliv jiného, nikdo vám to neřekne, ani lékař, dokud to nevyšetří. Kdyby to bylo nesnesitelné, na ORL v nemocnici bývá obvykle i pohotovost, takže v krajním případě a při akutním stavu můžete i v noci, jinak přes den mají samozřejmě ambulanci, podívejte se na stránky daného nemocničního odd. a pokud máte na vybranou, jděte přímo na kliniku, pokud kliniku ve městě nemáte, pak do nemocnice na odd. ORL.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1382
11.10.17 20:30

Mam uplne to stejne. Boli me to uz dyl… nekdy skoro vubec a nekdy hodne. Dejte pak prosim vedet, co vam dr rekl…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26511
11.10.17 20:34

Ja bych tipovala krcni pater a namozeny sval- m. sternocleidomastoideus.
Ucpana krkavice se fakt neprojevi bolesti krku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
175
11.10.17 20:35
@Anonymní píše:
No jo. Ten věk, to je pravda, ze tělo chradne :)
Zajdu si k doktorovi a musím se sobě víc věnovat. Litam jen prace, děti. Pořádný oběd si nedám, sama čokoláda.
A na tu krční páteř se chodí na masáže někam na fyzio nebo normální maser/ka?
Byla jsem jednou na celkove a me to prostě lechta. :mrgreen:

Tak samozřejmě je potřeba se nechat vyšetřit, ale sázím na tu páteř, protože to mám taky :lol:. Cvičit, protahovat, nesedet dlouho v jedné poloze a nějaké zlepšení nastane. I když bude nějaká RHB, tak to slouží spíše na nácvik… Je potřeba se tomu věnovat dlouhodobě. Masáž jednou za život asi nepomůže- to chce chodit častěji, ale každý si musí zvolit podle sebe, jaký typ mu vyhovuje. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1123
11.10.17 20:38

100% krční páteř, chodim kvuli podobnému problému k fyzioterapeutce, a pomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.10.17 20:48

Taky se priklanim k te krcni pateri.
Na krční páteř jsem trpěla uz kdysi. Chodila jsem i na elektrolecbu, ale tehdy kvůli pískání v uších. Což me vlastně nikdy nepreslo.
A jinak, byl jste někdo z vlastní iniciativy na vyšetření cév a srdce?
Nebo musi být doporučení?

• Citovat
  • Nahlásit
26511
11.10.17 20:54

A jake vysetreni srdce a cev by sis jako prevenci predstavovala? Mne to tedy jasne neni. Ve 40, pokud mas normalni cholesterol a ostatni laborator, nemas nejakou vaznou rodinnou zatez nebo jinou vaznejsi pridruzenou chorobu, nebo neberes trvale nejake leky, ktere zvysuji riziko, je mrtvice velmi nepravdepodobna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26511
11.10.17 20:54

Ja bych jako prevenci doporucila necist internet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1382
11.10.17 20:55
@mroe píše:
Ja bych tipovala krcni pater a namozeny sval- m. sternocleidomastoideus.
Ucpana krkavice se fakt neprojevi bolesti krku.

To je docela zajimave, ze se to neprojevi bolesti krku. A jak se projevi ucpana krkavice? Nebo zuzena. Nebo proste neco s krkavici. Jako bolest svalu mi to neprijde… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1382
11.10.17 20:57

Uprimne taky me jako prvni napadla ta krkavice… mam to i horke na dotek a citim tam tepani. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
11.10.17 20:58

Nechci strašit, ale ta bolest za uchem, to může být i obrna lícního nervu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat