Bolest zad - bedra poraďte pls

17
10.6.20 22:16

bolest zad - bedra poraďte pls

Ahoj, včera mě dost chytly záda. Nojo, vypěstovala jsem si to nošením dětí, ale co teď. Máte nějaký tip, když je to akutní? Klid na lůžku moc nehrozí, takže brufenová náplast, z homeopatie hyperricum a až to odezní, tak asi cvičení. Nějaký tip co teď a co potom? Nosit ještě budu muset, malá 3m 7,5kg. Dík!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8857
10.6.20 22:32

Ten klid na lůžku je zásadní. Bolest oblbnes léky, ale jestli tam máš něco hnuteho, tak je to blbý. Mám za sebou bohaté zkušenosti se zády a ve finále plotýnka a operace. Po všech těch peripetiích bych začala obehavat Dr a ten ti může napsat rhb na záda a třeba to dobře rozhybes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5290
10.6.20 22:50
@Pisni6ka píše:
Ahoj, včera mě dost chytly záda. Nojo, vypěstovala jsem si to nošením dětí, ale co teď. Máte nějaký tip, když je to akutní? Klid na lůžku moc nehrozí, takže brufenová náplast, z homeopatie hyperricum a až to odezní, tak asi cvičení. Nějaký tip co teď a co potom? Nosit ještě budu muset, malá 3m 7,5kg. Dík!

jako urgentní řešení můžeš zkusit tohle cvičení https://www.youtube.com/watch?… docela to zabírá. Ale je potřeba cvičit pravidelně. No a pak určitě zajít k ortopedovi a nebo rovnou na fyzio k lékaři. Mohli by Ti napsat rehabilitace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9103
10.6.20 23:29

https://www.youtube.com/watch?… Ja nedam dopustit na tuto sestavu, jak me zacina nekde neco chytat, honem cvicim, pomohla mi zatim na bolesti v libovolne casti zad od beder po krcni pater. :hug: Pokud Te trapi bedra, tak se naucit stat se vtazenym brichem a podsazenym zadkem. Nemas i rozestup brisniho svalstva? Muze byt od toho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.6.20 23:46

Pokud jsou to jen namožené svaly, tak klid a teplo. Ideálně nahřát rašelinový polštářek a dát si ho na záda. A pak neprochladnout!!! Nechat záda v teple a pomalounku vychladnout. Lepší je suché teplo než mokré, ale nemáš-li suché, zkus se naložit do vany. V akutní fázi necvičit a počkat, až největší bolest odezní. Potom cvičit svaly na posílení hlubokého vnitřního svalstva, posilovat šikmé břišní svaly (ne přímé). Ale správné cviky by ti měl doporučit fyzioterapeut přesně tobě na míru. Obecně platí, že nejprve by ses měla poctivě protáhnout, všechny svaly „aktivovat“, a až po protažení začít posilovat. Dobré je pořídit si balanční plošinu (stačí i levná z Lidlu), protože jak se na ní snažíš udržet a nespadnout, tak posiluješ přesně ty svaly, které potřebuješ. A denně cvičit. Dřív nebo později záda doženou snad každého, cvičením to můžeš na hodně dlouho oddálit. Vzhledem k tomu, že už teď máš problém, tak nebudeš patřit mezi šťastlivce, kteří se s bolestí zad poprvé potkají div ne v důchodovém věku. Takže pokud nechceš skončit s trvalými bolestmi, poškozeným ploténkami a podobnými hrůzami (vím, o čem mluvím, bohužel), domluv si fyzioterapii a cvič. Denně!

prosím anonym nebo smazat, mám k tomu osobní důvody, děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
43
11.6.20 00:14

Po bolestne zkusenosti s vyhrezlou plotenkou doporucuju neztracet cas, vynechat obvodni a jit rovnou k dobremu fyzioterapeutovi (pokud jsi z Prahy, muzu doporučit), odborne te posoudi a případně nasměruje dal. Ja se zbytečně mesic trapila s bolesti, ma obvodni to chtela resit jen prášky a “cviky z internetu”.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
788
11.6.20 03:07

@Mauv souhlas!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
11.6.20 06:17

@Mauv Ahoj, jsem z Prahy, tak pls pošli doporučení. No já jsem před dětmi cvičila kettlebellem, což dalo dobrý základ - ale to už je bohužel dlouho, tak mě to dohnalo :( A fyzioterapie si pak mám nechat „napsat“ nebo to prostě půjde vše z vlastní kapsy? Kolik třeba návštěv? Díky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
11.6.20 06:19

@janickaIII @Hobitka Díky za tipy na cvičení! Určitě na to kouknu, až to nejhorší přejde. Dnes si bere muž volno, tak to snad do víkendu nějak doklepu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8978
11.6.20 07:16

V akutní fázi mi nejvíc pomáhá Breussova masáž, pokud máš nějakého schopného maséra. To mne fakt uleví nejvíc. Doporučuji.

Taky pomůže i Priessnitz.

Jinak držet záda v teple. Stačí zavázat mikinu kolem pasu.

Až odezní bolest, tak cvičit. Já cvičím podle Ludmily Mojžíšové. Ale mrknu i na videa, co dávaly holky nade mnou.

A hlavně ne horká vana, to je to nejhorší, co můžeš udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
11.6.20 20:56

@Nairol Proč ne teplá koupel? Ne že bych se tím chtěla léčit, ale mám to ráda i normálně? A co Dornova metoda? Ještě jsem na tom nebyla, mohlo by to pomoct?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
441
11.6.20 21:05

Pokud půjdeš k fyzioterapeutovi, určitě ti dá papír na sérii cvičení doma. Ale pozor na čekací lhůty. Mně obvodní taky napsala poukaz k fyzioterapeutce. Dnes jsem skončila. A donutilo mě to něco dělat i poté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.6.20 21:11

Holky, věděly jste, ze nam skodi hodne treba matrace? to mě tak napadlo v souvislosti s tematem :-) vic tady https://protvojezdravi.cz/…bolesti-zad/

• Nahlásit
  • Citovat
788
12.6.20 20:54

@Pisni6ka teplo je vhodne, ale suche teplo, ne prave ta voda… proc taky nevim, ale fyzio me na to tez upozornovala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8978
15.6.20 10:58
@Pisni6ka píše:
@Nairol Proč ne teplá koupel? Ne že bych se tím chtěla léčit, ale mám to ráda i normálně? A co Dornova metoda? Ještě jsem na tom nebyla, mohlo by to pomoct?

To suche teplo ty svaly uvolnuje pomaleji a delsi dobu = zlepsuje se to.

Kdezto ta horka voda ten zanet, ktery v tech zadech je, jeste vic rozjede/podpori = je to horsi a bolestivejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama