Bolest zad - hrbení, cvičení

1688
21.6.21 07:49

Bolest zad - hrbení - cvičení

Ahoj, je tu někdo, kdo řešil kulatá záda a úspěšně to vyřešil?
Holky fyzioterapeutky, jaký máte názor na posilovač zad? Myslím tím, takovou tu „osmičku“, motýlka… Neochabnou ty svaly ještě více, když bude někdo dělat práci za ně?
A co nějaké účinné cviky, které lze dělat bez dohledu?
Díky za rady a ať všichni máme rovná záda :palec: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8039
21.6.21 07:56

Po fure let potizi tohodle druhu jsem dostala od pritele behaci pas a musim rict, ze to pomohlo. Slapu cca pul h denne,5× tydne, max 6km/h. Utahl se mi ten svalovej korzet na trupu asi a od ty doby co mam pas me nechytly zada. Taky najednou vydrzim sedet bez opory pro zada, coz nikdy neslo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2080
21.6.21 08:34
@Magical-eyes píše:
Ahoj, je tu někdo, kdo řešil kulatá záda a úspěšně to vyřešil?
Holky fyzioterapeutky, jaký máte názor na posilovač zad? Myslím tím, takovou tu „osmičku“, motýlka… Neochabnou ty svaly ještě více, když bude někdo dělat práci za ně?
A co nějaké účinné cviky, které lze dělat bez dohledu?
Díky za rady a ať všichni máme rovná záda :palec: :D

Verim, ze vsechno souvisi se vsim. Stejne jako se zatahne vystouplne bricho nikoli sedama-lehama, ale posilenim zad, tak i zada jsou komplexne propojena se zbytkem tela.

Nejvetsi vahu bych dala rehabilitaci a doporuceni rhb lekare a sestry.

Ale jinak to bude chtit asi komplexni pohyb -chuze, technicky spravne provedeny beh, tanec, dobry trener v posilovne.

Mne osobne zabira tezka fyzicka prace celeho tela. Nikdy jsem nemela lepsi drzeni tela, nez kdyz jsem tahala desetilitrove konve na zalevani, hrabala zahrady, tahala drevo do kopce a vyklizela tuny bordelu z baraku. Ted mi pomaha temperamentni pes.

Nebo si porid spravny batoh a chod po horach, ale ne v poze oslicka, ale hezky vedome rovne, mozna (nemam vyzkouseno) by pomohly trekingove hole.

A ten komplexni tezky pohyb teprve prokladat nejakymi balancnimi cviky specialne na zada.

Kdyz nebudes mit posileny stred tela, stehna, zadek, ramena, tak to vsechno potahnes prave tema zadama a budes je mit pretizena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1688
21.6.21 08:41

@Tarjei @FlorenceF Jenkins díky.
To já se snažím hýbat, posilovat a tak… akorát když na to vědomě nemyslím, tak mám tendence dát hlavu dolů a hned tam vyskočí hrboušek :mrgreen:
Souhlasím, že je to komplexní záležitost, ale určitě se to dá naučit ( baletky, vojáci…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4208
21.6.21 08:46

Jenže to není o tom vědomém nošení těla rovně, to strašně přetěžuje a problém prohlubuje.
Nejlepší držení těla jsem měla, když jsem cvičila komplet celé tělo. Vůbec jsem nad tím držením těla nepřemýšlela, jen jsem si najednou všimla, že se nehrbím.
A ano, existují pohyby, tahy, které normálně dělá třeba hýžďový sval, ale když je oslabený, táhneš ho zády nebo otřesy přetěžuješ páteř.

Mrzí mne, že nemám celkově zdravý těžký pohyb, ten je totiž úplně nejlepší.
Kompenzovat všechno cvičením dá zabrat. A určitě je fajn mít k ruce fyzioterapeutku na chvíle, kdy se někde něco blokne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2080
21.6.21 10:46
@Magical-eyes píše:
@Tarjei @FlorenceF Jenkins díky.
To já se snažím hýbat, posilovat a tak… akorát když na to vědomě nemyslím, tak mám tendence dát hlavu dolů a hned tam vyskočí hrboušek :mrgreen:
Souhlasím, že je to komplexní záležitost, ale určitě se to dá naučit ( baletky, vojáci…)

Da. Bojujeme s tim vsichni, co mame sedave zamestnani :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
22.6.21 20:25

Https://www. youtube. com/…S6s

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...