Bolest zad jako překážka v zaměstnání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 16:10
Bolest zad jako překážka

Ahoj, omlouvám se za anonym. Jdu si sem pro radu ohledně práce.
Před rokem jsem začala pracovat v lidlu jako pokladní. Teď po roce mám totálně zničená záda, nejsem schopná fungovat ani na krámu ani na kase. Žádná ohleduplnost od vedení, když jsem s chlapama na směně, oni si vezmou elektrický paleťák a já musím tahat vše ručně. Teď už ale k věci. Našla jsem si zaměstnání, které není tak fyzicky náročné a šla v lidlu podat výpověď. Měla to být výpověď na dohodu, jenže dnes mi bylo řečeno že mě pustí až na konci listopadu. To moje záda už nedají. Vzhledem k tomu že je málo lidí tak jsem pořád v práci a nemám skoro čas na rehabilitace. Můj doktor řekl že při dodržování rehabilitací a pozdějšího cvičení nebudu mít problém, ale práce kde tahám dvoumetrové palety není dobrá. Mohl by mi napsat doporučení o ukončení pracovního poměru ze zdravotních důvodů. Jenže já se bojím že mě pak ne vezmou do té nové práce, nebo to s tím nesouvisí?
Chápu jestli vám to připadá trochu zmatené, ale já v tom mám taky bordel. Proto prosím o radu.
Když ukončí pracovní poměr ze zdravotních důvodů, budu pak mít problém najít jinou práci?
Děkuji za rady

Reakce:
Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8489 příspěvků 04.09.19 17:03

Odkdy je ta práce nová a co je to zač? Můžeš tam třeba nastoupit s paragrafem od minulého zaměstnavatele a jim to vadit nebude :nevim:

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8489 příspěvků 04.09.19 17:04

Jo a kdybych dělala tam kde ty a měla jistou novou práci nebo chtěla skončit, tak by mě po týdnu ještě prosili a nabízeli dohody :mrgreen:

Kresatkovi
Povídálka 37 příspěvků 04.09.19 17:34

Jestli máš tu novou praci už jistou, tak v Lidlu řekni, že budeš chodit do konce měsíce nebo jak chceš a pak pá pá. Novým zamestnavatelum to vetsinou nevadí, že máš paragraf. Spíš preferují brzky nástup.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.09.19 19:32

Ještě mě napadlo že bych prostě nechodila do práce a měla A. Když mi ne vyjdou vstříc, ale připadá mi to jako svinstvo a nevím co by na to řekl nový zaměstnavatele

sediza
Závislačka 2804 příspěvků 04.09.19 20:27

Řekla bych jim, že si muzou vybrat. Buď přistoupí na dohodu, nebo tam zustanes az do toho listopadu, ale budeš v pracovni neschopnosti.. :D

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 08:00

Já se bojím, jestli mi dr napíše zákaz této práce, jestli to v budoucnu neovlivní jinou práci. Moje nová práce je sice taky prodejce, ale nebudu nic tahat, žádné sezení na pokladně. Budu se pohybovat na prodejně a dělat papíry

kačka39
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 05.09.19 11:05
@Anonymní píše:
Ještě mě napadlo že bych prostě nechodila do práce a měla A. Když mi ne vyjdou vstříc, ale připadá mi to jako svinstvo a nevím co by na to řekl nový zaměstnavatele

Tohle bych nezkoušela, můžou tě zažalovat o prachy za ty neodchozený směny, budeš se pak divit. Máš posudek od lékaře, že nemůžeš tu práci vykonávat? Pak by ti měli dát dohodu. Pokud jsi jim to řekla jen ústně, tak to není pro ně závazný a platí 2 měsíční výpovědní lhůta.
A na pokladně by ti to snad vadit nemělo, to není taková dřina.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 18:57
@kačka39 píše:
Tohle bych nezkoušela, můžou tě zažalovat o prachy za ty neodchozený směny, budeš se pak divit. Máš posudek od lékaře, že nemůžeš tu práci vykonávat? Pak by ti měli dát dohodu. Pokud jsi jim to řekla jen ústně, tak to není pro ně závazný a platí 2 měsíční výpovědní lhůta.
A na pokladně by ti to snad vadit nemělo, to není taková dřina.

Mám skoliózau páteře, takže i na kase kde sedím 8 hodin v kuse a dělám pořád stejný pohyb to bolí. Zvlášť když musíte tahat přes skenr balíky vody a melouny které mají občas i 10 kg. Papír od doktora mám, ale ještě jsem ho nedala do práce. Mám právě strach aby to ne ovlivnilo budoucí zaměstnání

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.19 19:00
@kačka39 píše:
A na pokladně by ti to snad vadit nemělo, to není taková dřina.

A hlavně práce v lidlu neobsahuje jen kasu. Než se otevře tak se vybaluje a po zavření se zaváží pivo, vody atd.

kačka39
Zasloužilá kecalka 563 příspěvků 05.09.19 19:38
@Anonymní píše:
A hlavně práce v lidlu neobsahuje jen kasu. Než se otevře tak se vybaluje a po zavření se zaváží pivo, vody atd.

Co práce v lidlu obsahuje mi nemusíš říkat, já tam pracovala 10 let. A když mně bolela záda, tak jsem šla dělat právě ty piva, abych si je rozhýbala.
Ale tebe bolí z jiného důvodu než mně. A ten papír ukaž co nejdřív, proto by ti měli dát výpověď dohodou. Když ho nemají, tak si mohou myslet, že je to jen výmluva.
A skončit bez výpovědi není fakt sranda. Dcery přítel teď platil ve fabrice za 3× A skoro 10tisíc pokutu.

Váš příspěvek
Reklama