Bolest zad v bederní oblasti po noci - je to na obstřik?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
1.11.21 07:51

Bolest zad v bederní oblasti po noci - je to na obstřik?

Dobrý den, po včerejší noci mám silné bolesti zad v oblasti beder. Nejvíc při předklonu/ohybu. Musím uznat, že mám celý život špatné držení těla, hrbím se, spím různě pokroucená. Mám malé miminko a potřebuji fungovat. Co s tím? Zajít na fyzioterapii? Obstřik k lékaři? Kam přesně se chodí? Děkuji…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8094
1.11.21 07:58

Pomalé protažení a cviky pomáhají lépe než nějaký obstřik… Svaly podél páteře jsou uskřinuté, proto ta bolest. Nemusí to být nutně ploténka a pod..
https://www.youtube.com/watch?…
https://www.fyzioklinika.cz/…teri-a-krizi

Mě osobně to pomáhá..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18732
1.11.21 08:15

Najít si fyzioterapii v okolí a začít pravidelně pod vedením fyzioterapeuta cvičit. To je dlouhodobé řešení. @pannda

Teď aktuálně - na bolavé místo suchý teplá oblkad, mazat nějakou protizánětlivou mastí, tak třikrát denně a případně paralen na bolest.

A opatrně protahovat.

poslal*a moc fajn odkazy, osobně bych začala tímhle - to je úlevové.

https://www.fyzioklinika.cz/…eder-a-krize

Nechoď při cviku přes bolest přes bolest. Dojít s protahováním do místa, kdy to začíná táhnout, ale ještě nebolí, a vydržet v tom na pět nádechů a pak povolit. A teda pokud budeš dělat ten cvik, ve kterém se budeš vztyčovat z polohy na břiše, tak po tom dělej ten cvik kdy jsi v klubíčku. Tak jak jdou ty cviky po sobě na té stránce je to nejlepší.

A minimalizovat to, že se budeš několikl následujících dní ohýbat, to znamená, že dítě nezdviháš zádama, ale přidřepneš si a zdvihneš ho stehny. Ostatně tak se mají věci zdvihat, aby z toho pak nebolela záda - mrkni na video.

https://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54030
1.11.21 09:03
@Anonymní píše:
Dobrý den, po včerejší noci mám silné bolesti zad v oblasti beder. Nejvíc při předklonu/ohybu. Musím uznat, že mám celý život špatné držení těla, hrbím se, spím různě pokroucená. Mám malé miminko a potřebuji fungovat. Co s tím? Zajít na fyzioterapii? Obstřik k lékaři? Kam přesně se chodí? Děkuji…

Nikam. Suche teplo, klid a Paraleny.

Az odezni akutni potize, tak nejlip fyzioterapeut a cviceni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.11.21 10:05

Moc všem děkuji, aktuálně jsem ve fázi, kdy zkouším výše doporučené cviky, avšak většinu nejsem ani schopna udělat. :oops:
Snad to brzy bude lepší….

• Citovat
  • Nahlásit
397
1.11.21 10:21

Tohle řeším už v podstatě 3/4 roku, někdy je to tak zlé, že se v podstatě nevyspím, protože mne chytají křeče do zad při převalení z boku na bok a při cestě z postele na záchod a zpět. Ráno trvá nejmíň hodinu, než se hýbu spíše bez bolesti. Řešila jsem se svým fyzioterapeutem, ten už neví co s tím, na neurologii jsem dostala rehabilitace, ale na MRI mne poslat nemůže, protože se neví, z čeho je kov, kterým mám stabilizovanou skoliózu. Minulý týden jsem byla v Motole, kde mne jako dítě operovali a dostala jsem další rehabilitace a radu „cvičit, cvičit, cvičit“.
Cvičit se musí hned, tohle jen tak samo nepřejde. Zajít na neurologii, požádat o rehabilitace a cvičit. A pokud to nepřejde a jde to, chce to MRI nebo aspoň CT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54030
1.11.21 10:25
@annlady píše:
Tohle řeším už v podstatě 3/4 roku, někdy je to tak zlé, že se v podstatě nevyspím, protože mne chytají křeče do zad při převalení z boku na bok a při cestě z postele na záchod a zpět. Ráno trvá nejmíň hodinu, než se hýbu spíše bez bolesti. Řešila jsem se svým fyzioterapeutem, ten už neví co s tím, na neurologii jsem dostala rehabilitace, ale na MRI mne poslat nemůže, protože se neví, z čeho je kov, kterým mám stabilizovanou skoliózu. Minulý týden jsem byla v Motole, kde mne jako dítě operovali a dostala jsem další rehabilitace a radu „cvičit, cvičit, cvičit“.
Cvičit se musí hned, tohle jen tak samo nepřejde. Zajít na neurologii, požádat o rehabilitace a cvičit. A pokud to nepřejde a jde to, chce to MRI nebo aspoň CT.

Zadne zobrazovaci vysetreni to zatim nechce. Az kdyby potize pretrvavaly dele. Nema korenovy nalez.

A kdy Te operovali? Radiologove mi tvrdili, ze posledni kovive materialy, co nesmely do MR, byly tepky z Poldi Kladno :mrgreen:
Ve zpravach budes mit napsany, co konkretne tam mas. Tvoje neurolozka je bud neschopna nebo lina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
1.11.21 10:36
@Baba píše:
Zadne zobrazovaci vysetreni to zatim nechce. Az kdyby potize pretrvavaly dele. Nema korenovy nalez.A kdy Te operovali? Radiologove mi tvrdili, ze posledni kovive materialy, co nesmely do MR, byly tepky z Poldi Kladno :mrgreen:
Ve zpravach budes mit napsany, co konkretne tam mas. Tvoje neurolozka je bud neschopna nebo lina.

Však píšu, že kdyby potíže přetrvávaly, tak pak zobrazovací metody

Neuroložku jsem si našla podle recenzí, holt jsem se netrefila a nechtělo se mi čekat půl roku na objednání jinde, když jsem se v té době už měsíc nevyspala a v podstatě jsem se ani netěšila večer do postele, protože to znamenalo bolest.

Operovali mne před 30 lety a před 15 lety mi v Motole odmítli MRI udělat, protože neví, z čeho to je

Ve zprávě nic o materiálu není, mám propouštěcí zprávu z nemocnice po operaci, ve středu jsem byla u doktora, ke kterému jsem chodila jako dítě po operaci a ten taky nic neříkal…

Je způsob, jak to zjistit? Tak abych měla papír v ruce - je to tak a tak (ne)magnetické a lze/nelze udělat MRI? Protože doktor vyhrožuje, že když se to cvičením nezlepší, tak mi to železářství vyndají, ale to je krapet problém, protože se o mne po operaci nemá kdo postarat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54030
1.11.21 10:43
@annlady píše:
Však píšu, že kdyby potíže přetrvávaly, tak pak zobrazovací metody

Operovali mne před 30 lety a před 15 lety mi v Motole odmítli MRI udělat, protože neví, z čeho to je

Ve zprávě nic o materiálu není, mám propouštěcí zprávu z nemocnice po operaci, ve středu jsem byla u doktora, ke kterému jsem chodila jako dítě po operaci a ten taky nic neříkal…

Je způsob, jak to zjistit? Tak abych měla papír v ruce - je to tak a tak (ne)magnetické a lze/nelze udělat MRI? Protože doktor vyhrožuje, že když se to cvičením nezlepší, tak mi to železářství vyndají, ale to je krapet problém, protože se o mne po operaci nemá kdo postarat.

30let? To uz s MR kompatibilni bude. Ve zprave z neurochiry/ortopedie by melo byt napsane, co pouzili. Ne treba material, ale nazev te fixace.
Spis to muze delat artefakty. Ale sem neurolog, ne radiolog :jazyk:

MR obecne neni na zacatek dobry start, staci RTG. Nas radiolog vzdycky nadaval, kdyz nekdo svym probuznym rovnou sjel MR :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
1.11.21 10:50

@Baba prostě prodávám, jak jsem koupila, těžko s tím můžu něco dělat

RTG mám teď čerstvé, z ortopedie

já jsem už dost nešťastná, cca 3/4 roku žiju s denodenní bolestí, která je někdy horší, někdy lepší, ale úplně dobré to bylo už si ani nepamatuju kdy…fyzioterapeut (Mgr.) mi říkal, že by to chtělo víc, než RTG, jak píšu, prodávám, jak jsem koupila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat