Reklama

Bolest zad v kříži po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

viky23
Neúnavná pisatelka 16241 příspěvků 30.11.17 06:02
Bolest zad v krizi po porodu

Zdravim zeny :mavam: Asi dva mesice po porodu mi zacala bolest zad. Naprave strane v krizi. Boli to tak, ze se v noci nemohu ani otocit poradne. Jsem ted skoro pet mesicu po porodu. Jakmile vstanu, tak bolest postupne vymizi a boli me jen krcni pater nebo u lopatky, prpste normalni bolest zda kterou mivam. Tohle ale bolidole v krizi, jakoby se ta bolest tahne na te prave strane az nahoru.
Rano nemuzu vstat z postele normalne 8o Otravuje mi to zivot a skoro nespim, matraci by to byt nemelo, bolelo to jak na stare, tak ted na nove. Byla js u dr a ten me poslal na rtg a tam nic nenasli, pak me poslal na masaze a tam ted chodim zrikrat tydne. Byla jsem 4krat ale ena zadna. 15min masaz a 15min nejaky zabal. Ja uz jsem normalne zoufala :( Leky nesmim, kojim. Prosim nesetkala jste se nektera s necim podobnym, bolesti dolnich zad a jen v noci? Kam se mam ted vrtnout? Kde mi pomuzou? Od ledna jdu na cviceni zen po porodu, ale leden je daleko a ja uz nemuzu :nevim: :,( Budu si vazit vsech vasich rad. Dekuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Petája
Kecalka 436 příspěvků 30.11.17 06:19

Moc zdravim,
ja mela po porodu presne to same, zacalo to v krizi a skoncilo strilenim pod pravou lopatku a bolesti za krkem. Mela jsem problem zvednout treba maleho z postylky, otocit se v posteli a kdyz na me nekdo zavolal, musela jsem se otacet celym telem ( presne jako v tom filmu). U doktora jsem nebyla, ale pouzivala jsem myslim trochu konske masti, pomalu doma cvicila ( ale ne nejak moc) a do pul roku mi to samo postupne odeznelo. Ale je pravda, ze nekdy to trochu zacitim dodnes ( malemu jsou 4 roky).
Myslim si, ze to je jednostrannym pohybem, jak litas okolo mimca a kazdy den se deje vlastne skoro to same - stejne hybani, stejna cinnost. Problemy jsem mela po prvnim prirozenem porodu i po druhem cisari. Bolesti v krizi, mezi lopatkama, za krkem.
Masaze atd…urcite nejsou na skodu, naopak. Preji at vas to co nejdrive prejde…

viky23
Neúnavná pisatelka 16241 příspěvků 30.11.17 06:23

@Petája moc dekuji, no kez by :( dosti mi to ztrpcuje zivot a uz nevim kudy kam :?

Šmoulice
Kelišová 6697 příspěvků 30.11.17 06:24

Já jsem po porodu rok a mám to pořád. Nezabírá nic :roll:

Agrion
Závislačka 2782 příspěvků 30.11.17 06:49

@viky23 A boli te to hlavne v noci v klidu? Pokud se projdes, tak to trosku polevi? To je typicky pro axialni spondylartritidu… coz je revmaticky onem… i vekem by to vicemene odpovidalo. Pokud jo, tak nejdriv obvodak na odbery: zanetlivy parametry, sedimentace a HLA-B27… pripadne zadanku na revmatologii.. rtg nemusi nic ukazat. Jedine MR.

viky23
Neúnavná pisatelka 16241 příspěvků 30.11.17 06:53

@Agrion ano na ty odbery na revma chtela, ale.on ze to urcite nemam a bla bla bla. Uz jako dite, jsem mela tenkrat asi z krve revma v pocatecnim stadiu, od ty doby to nikdo nikdy nekontroloval. Muj doktor nad vsim mavne rukou, to urcite nic neni a tak. Na utz jsem se div neposlala sama a totez na ty masaze :roll: Ted ma dovolenou tak tam pak nabehnu. Ano boli to v tom krizi je v noci v klidu, uplne uz se desim jit vecer do postele, zacne to po par hodinach spanku

halflive
Stálice 66 příspěvků 5 inzerátů 30.11.17 07:02

Zkusit fyzioterapeuta a třeba tejpy

Verun83
Echt Kelišová 8692 příspěvků 33 inzerátů 30.11.17 07:05

Dojdi si k fyzioterapeutovi. Narovna te. Muzes mit hnuta zebra, rotaci panve, cokoli. Na to ti masaze nepomuzou. Narovnat a cvicit na posileni vnitrnich svalu.

viky23
Neúnavná pisatelka 16241 příspěvků 30.11.17 07:28

Ja doufam, ze to jeste nekdy bude v pohode, pres den juhu juhu pohoda, ale ze spanku uz mam trauma :,(

Verun83
Echt Kelišová 8692 příspěvků 33 inzerátů 30.11.17 08:05
@viky23 píše:
Ja doufam, ze to jeste nekdy bude v pohode, pres den juhu juhu pohoda, ale ze spanku uz mam trauma :,(

Kdyz s tim budes neco delat a udrzovat to. Tak jo. Samo to neprejde.
Chodim k fyzio zhruba 1× za 2 mesice. Vzdycky velka uleva. Narovna, rozmasiruje, protahne.

Hadumi
Extra třída :D 13413 příspěvků 30.11.17 08:52

Já tohle mám už od porodu, tedy 10m., v noci se nemůžu přetočit, ráno nemůžu vstát z postele. Jednou jsem měla krizi, kdy jsem byla sama doma jen s malým, ten se v noci vzbudil a já se nedokázala zvednout z postele…chystám se k nějakému lékaři - fyzio.

Desgreze
Povídálka 48 příspěvků 30.11.17 12:22

Mne bolelo v krizi od porodu 2,5 roku (nejhorsi po ranu nebo kdyz clovek sedel a vstal),mozna to bylo tak dlouho proto, ze jak dite roste a tedy je tezsi a tezsi a stale se chova a nosi, tak to zatezuje zada fest. Nyni to prestalo asi mozna proto, ze uz mala beha sama a mozna tomu pomohla i lepsi matrace v posteli.

Hadumi
Extra třída :D 13413 příspěvků 30.11.17 12:43

Jo a ještě jsem na sobě vypozorovala, že mám dost prohlou bederní páteř, měla jsem jí tedy vždy víc, ale teď je fest.

Verun83
Echt Kelišová 8692 příspěvků 33 inzerátů 30.11.17 13:09
@Hadumi píše:
Jo a ještě jsem na sobě vypozorovala, že mám dost prohlou bederní páteř, měla jsem jí tedy vždy víc, ale teď je fest.

Mas povolene brisni svaly, ktere to drzi

Hadumi
Extra třída :D 13413 příspěvků 30.11.17 13:53

@Verun83 to si taky říkám, ale přitom mám břicho pevné jako dřív, asi to budou nějaké víc hluboko, v po jdu na rhb se synem, tak se tam musím poptat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >