Bolest zad v oblasti lopatky

102
17.5.16 09:22

Bolest zad v oblasti lopatky

Ahojky, potrebuji radu jestli nemate nekdo zkusenost s timhle : uz delsi dobu me boli zada jakoby v oblasti lopatky ja to misto nedokazu poradne popsat :( boli me to hlavne pri nadechu a kdyz lezim na zadech, nebo pri nejakem jinem pohybu. Jakmile stojim narovnana tak je to lepsi. Pracuji v cukrarne tak cely den stojim. Trapi me to uz tak 2-3 mesice :( prosim prosim holky poradte ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9299
17.5.16 09:54

Co tak navštívit lékaře? Asi máš bloklé záda - nerv. Co ti pomůže je buď masáž na odblokování a nebo nějaké cvičení…Zkus dělat kočičí hřbet nebo jiné protahovácí cvíčení..ale zas bacha ať si víc neublížíš…takže moje rada zajít k lékaři..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
17.5.16 10:03

Dneska jdu na masaz tak uvidim jestli pomuze :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
98
17.5.16 10:31

Ahoj,
skoro se divim, že nejsem autorkou příspěvku já. :lol:
Ale mě už to teda trápí dlouho - objeví se to, bolí jak čert a pak to zase na nějakou dobu ustoupí a dá se s tím žít. A tak pořád dokola. Předpokládám, že to ani u tebe nemá žádný zřetelný spouštěč, žes nic těžkého netahala nebo tak. Pomáhá mi rozmasírovat to - ale určitě ne u masérky, spíš v rodinném kruhu, aby sis mohla fakt přesně říct, který pohyb ti to uvolňuje a co naopak nepříjemně bolí. Mam tam totiž vždycky něco asi jak nahromaděnou zatuhlou krev, která se tím rozehřeje a rozproudí dál. Kolikrát mě to další den nebolí, ale bohužel max ten jeden a přes další noc se to utvoří znova a dokud to samo neodejde, věnuju se tomu takhle často.. Mažu ibalginovou mastí, ta tomu dost pomáhá nebo si to místo zahřívám nahřátýma peckama (takový polštářek, ve kterém jsou pecky od třešní, dá se do mikrovlnky třeba na 2 minuty a pak ještě dlouho hřeje - pokud neznáš).
A tím, jak už to mám dlouho a jsem definitivně přesvědčená, že fyzickou příčinu to nemá, začala jsem sledovat, že se to vrací v těch samých situacích. Ale to nevím, jak moc jsi ochotná hledat tomu psychickou příčinu, tak to bych nerada vnucovala. Já sama zatim jen vím, že je to psychický, ale zatím jsem si s tím ještě nedokázala poradit. :think:
No a u lékařů jsem s tím byla, víckrát. Jeden mě poslal na rehabilitační cvičení, tak jsem šla desetkrát, byly mi ukázány a procvičovány se mnou cviky, které jsem měla cvičit i doma. Poctivě jsem doma cvičila, párkrát to i přehnala a výsledek? Bolelo mě ono místo plus trochu vedle namožený svaly z cvičení. Když viděli, že to nepomáhá, poslali mě tam znova, na to už jsem se jim vyprdla, cviky jsem si mohla dělat doma, když už jsem je znala, ale efekt stejně neměly.
Pak jsem byla ještě u druhého, byla jsem o dost mladší, tak si nepamatuju, jak se to oddělení jmenovalo, takový cizí název :roll: A ten mi pomohl, ale vždy jednorázově ulevil od bolesti, musela bych k němu chodit téměř denně, což moc ideální není. To jsem si lehla na lehátko a on mi vždy ta záda prokřupal, různě ve mně zapraskalo a hned mi bylo líp. Ale z dlouhodobého hlediska také na nic, protože to také vždy pomohlo jen ma chvilku a pak se to objevilo znovu.
Proto už se otáčím spíš na to vyřešit příčinu než následek, příčinu prostě musim mít zakopanou nevědomě někde v hlavě :zed: Jsem odhodlaná jí najít.

Pardon za sloh, nějak jsem se rozpovídala. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
17.5.16 20:11

Byla jsem na te masazi dneska mam zatejpovana leva zebra. Docela me to povolilo ale jsem zvedava jak to bude dal. Docela jsem premyslela ze by to mohlo byt psychyckeho puvodu jak rikas, mam ted docela nervy v praci a jsem v neustalem stresu. Protoze nevim o zadnem spousteci co by to zavinil. Zacalo me to bolet ze dne na den. Proste sem se nadechla a najednou to bolelo a od te doby se to se mnou vlece :( jsou dny jak rikas ty ze to necitim vubec a dny kdy bych se mohla zblaznit. Nemuzu se ani zhluboka nadechnout… za dva tydny menim praci tak jsem zvedava jak to bude vypadat potom :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
762
18.5.16 06:30

Tyto potíže postihují většinu lidí a těžko se s tím bojuje, tedy pokud to člověk nechá vyloženě na druhých.
Je třeba se s tím naučit pracovat a to celkově se svou vlastní páteří.
Masáž, či jiný zákrok většinou pomůže jen dočasně a je třeba ho opakovt velmi často, než se to usadí a proto je dobré si s tím vědět rady sám, což lze, jen na to přijít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
18.5.16 07:29

Máš na mysli určitě nějaké cviky a tak že? Zkousim prkno slysela jsem ze tim se zada hodne zpevni…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3175
19.4.17 13:33

Zdravím, co vám pomáha na bolest zad. Konkrétně lopatky. Od včera mě bolí levá lopatka. Bolí to i na dotek nebo to zabolí, když trochu zvednu ruku. Příjde mi, že se mi u hůř dýchá, ale envím jestli to nebude spíš nervama. Kojím 1,5 letého syna a často u toho usnu v poloze na boku s rukou nahoře. Nějaká mast nebo nějaké cvičení? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
19.4.17 13:51

Trybitka: tohle mívám v jednom kuse od práce… Co na to pomáhá mně: protahováním (kroužením, vytahováním atd) zjisti, kde přesně tě to bolí, a pak se zaměř na to konkrétní místo. Mně v tom většinou začne lupat a přeskakovat. Pomalu to místo protahuju, nesmí se švihem, každý pohyb prodýchat. A pak taky pomáhá v předklonu ruce vyvěsit z ramenou, úplně uvolnit a nechat je kývat, hlavu taky dole uvolněnou. Takhle se to blbě popisuje, no. Ale na bolest z přetížení by to pomoct mohlo. Nebo se poradit s rehabilitační sestrou například, objednat se na rehabko a tam ti poradí ty správné cviky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3175
19.4.17 14:05

@Lisdoonvarna děkuju zkusím to. Našla jsem doma nějakou hřejivou mast, tak zkusím i tu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
762
19.4.17 16:00

Dobrý cvik je taky předklon a zpletené ruce tlačit při výdechu ke stropu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.9.18 19:56

Dobrý den,
už nějakou dobu mě bolí kolem levé lopatky. Někdy bolí i rameno a paže. Občas mě bolí zápěstí a prsty na rukou. To ale nevím, jestli může souviset s lopatkou. Dneska mě bolela jako by celá horní část zad. Hlavně při otáčení. Bolest té lopatky je spíše bodavá. Jsem hrozný stresař a mám strach jestli to nemůže být něco vážného. K dr se chystám příští týden.
Máte někdo zkušenost s podobnou bolestí?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.9.18 20:52

.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama