Bolest zad v ranném těhotenství

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucinka.cv
Kecalka 136 příspěvků 14.11.16 23:18
bolest zad v ranném těhotenství

Ahoj holky :kytka:, obracím se na Vás, protože jsem se ještě neobjednala k doktorce. Poslední MS jsem měla 14.10.2016. V ne­děli 13.10. jsem měla pozitivní test, do té doby mě pobolívalo břicho a prsa, teď mě ale břicho téměř nebolí ale bolí mě celkem dost v zádech v oblasti beder :nevim:. Jsem tři měsíce od revize v 7+3tt tak mám strach. Máte někdo prosím zkušenosti? Mám sedavé zaměstnání a dnes to pro mě bylo dost nepříjemné, mám hrozný strach :(. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
viky23
Neúnavná pisatelka 17064 příspěvků 15.11.16 06:30

@Lucinka.cv ahoj, ja taky nebyla u dr jeste. Jsem v sedmem tydnu a hrozne me boli zada, v bedrech jak pises nebo v krizi? To je asi to same. Spatne kvuli tomu spim a rano uz to ma pak takove grady, ze neslim vubec. Pres den to nejak rozhybu a ok. V noci jedu na novo. Taky nevim co s tim a jestli to ma neco spolecnyho s tim tehu :think:

Danikoof
Ukecaná baba ;) 1489 příspěvků 15.11.16 06:52
..

Ja si pochroumal zada na drepech v posilovne a jeden rok sem se kolikrat i plazil po zemi.Taky v oblasti beder.Uz je to dlouho a zada zaplať Pan Buh neboli. Recept je jednoduchy. Spravne cviceni zad v oblasti beder.Tak si posilite svaly i trup a zada neboli. Pokud nevite jak, najdete si nejake cviceni zad pro tehu. Opichani doktorem sice situaci vyresi, ale pouze na par hodin.Ale chce to cvicit pravidelne nejakou dobu.Pak budete jak v raji, bez tech bolesti.

Lucinka.cv
Kecalka 136 příspěvků 15.11.16 06:55

@viky23 no právě, přijde mi to všechno hrozně brzy… naposled jsem dostala bolesti do zad, pak do břicha a druhý den už jsem ležela v nemocnici, kdyby to nebylo tak intenzivní, tak tolik neplaším, ale bolí to neustále, už jsem si koupila i magnésium…nevim co s tím, každopádně jsem ráda, že v tom nejsem sama a trošku mě to uklidňuje, že je to třeba normální, tak držím palečky ať je vše v pořádku :srdce: :andel:

viky23
Neúnavná pisatelka 17064 příspěvků 15.11.16 07:02

@Lucinka.cv tak ja myslim, ze to boleni jako takove tehu nevadi, ale prave mi to prijde taky brzy. Co budu delat pak? :nevim: me napadlo, jestli to neni treba id ledviny. Vcera i predevcirem me v noci a po probuzeni bolela jen prava strana zad, od toho krize az nahoru. Kdyz jsem spala dnes na druhe polovine, tak to bylo o neco lepsi, ale neboli jen jedna strana ale cele ty zada :nevim: U prvniho tehu jsem byla ve 20.tydnu ve spitale s ledvinou, jak mimi lezelo na ty trubici co odvadi tu moc pres ledvin ven, tak se mi to hromadilo tam a mela jsem zanet ledv. panvicek. tak me napadlo,,jestli mi tam treba netlaci uz ted ta deloha :nevim: Protoze fakt to mam hodne na ty pravy strane kdyz na ni lezim a pres den to ustava :think: Ale zase si rikam, ze ta deloho nemuze byt prece jeste tak velka ne :nevim: K dr jdu za tyden, ale pochybuju, ze mi pomuze :roll:

Lucinka.cv
Kecalka 136 příspěvků 15.11.16 07:08

@viky23 no mě tenkrát moc nepomohli, čekali jsme co bude, nakonec jsem začala krvácet…je to tři měsíce…tak teď už fakt nevím, co je normální a co ne… jestli se roztahuje děloha atd…ale břicho mě nebolí, jen ty záda jako při ms… nevím jestli je to třeba tím, že jsem ji měla teď teprve o víkendu mít a proto to cítim, nebo jak to je, připadám si už jak paranoik a nechci chodit k doktorce s každym prdem…stejně toho zatím moc neuvidí…ale to čekání je hrozné, asi jí dneska nebo zítra zavolám

Terina24
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 15.11.16 07:47

Ja v tehotenstvi trpela na zada od zacatku :roll: bylo to desny… ustopilo to malinko kolem 20tt a pak s rustem briska to zas naskocilo… :mrgreen: takze to podle me je normalni, nevim jestli casty, ale evidentne se to stava.. :? :lol:

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10464 příspěvků 15.11.16 08:47

@viky23 @Lucinka.cv holky pokud Vás to aspoň trochu uklidní, tak mě že začátku taky braly záda v oblasti kříže (jsem teď ve 40tt) a pak to ustoupilo i s bříškem, ale je důležité se protahovat a lehce cvičit, třeba kočičí hřbety na balónu nebo tak - mě cvičení doporučila a ukázala masérka co dělá těhu masáže a od té doby klid :-)

Danikoof
Ukecaná baba ;) 1489 příspěvků 15.11.16 09:19
.
@Kristyna.Vechtova píše:
@viky23 @Lucinka.cv holky pokud Vás to aspoň trochu uklidní, tak mě že začátku taky braly záda v oblasti kříže (jsem teď ve 40tt) a pak to ustoupilo i s bříškem, ale je důležité se protahovat a lehce cvičit, třeba kočičí hřbety na balónu nebo tak - mě cvičení doporučila a ukázala masérka co dělá těhu masáže a od té doby klid :-)

Presne dobrej nápad :palec:,moje si vlastne kvuli tomu taky koupila takovy ten velky balon, akorat si nejsem jist zda-li s tam bedra daji cvicit.To chce nekde videt videa pro tehu.

radkka
Generální žvanilka 20808 příspěvků 15.11.16 09:25

Já mám záda v kýbly už od dětství, takže mě bolest nepřekvapila, ale taky se bojím, co bude, až blešky poporostou 8o
Mě bolí v bedrech snad od pozitivního testu a nepřechází to, nesmím cvičit, jen se protahuji a moc to nepomáhá :roll: teď jsem 15 tt a děti jsou v pořádku, takže tím chci říct, aby ses nebála :hug:

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10464 příspěvků 15.11.16 09:51

@Danikoof tak záleží na tom kde holky opravdu bolí, pokud se jedná o část na zadečkem a tudíž část křížovou, tak ulevové cviky ať už vlastním přičiněním nebo právě na gymnastickem balónu zaberou, ale pokud se jedná o části řekněme od pasu nahoru doporučila bych spíše masáže, případně vhodného fyzioterapeuta, který umí pracovat s těhotnými ženami ;)

Lucinka.cv
Kecalka 136 příspěvků 15.11.16 21:39

@Kristyna.Vechtova bolí to v místech jako při ms, dneska jsem víc chodila a bylo to lepší, ale jak dlouho sedím nebo po ránu to bolí dost, zkusím ten míč :palec:

Lucinka.cv
Kecalka 136 příspěvků 15.11.16 21:40

@radkka no po takové zkušenosti už se asi bát nepřestanu, člověk se sleduje neustále, ale jsem klidnější když to tady čtu, děkuji moc :hug:

radkka
Generální žvanilka 20808 příspěvků 15.11.16 21:45
@Lucinka.cv píše:
@radkka no po takové zkušenosti už se asi bát nepřestanu, člověk se sleduje neustále, ale jsem klidnější když to tady čtu, děkuji moc :hug:

To je jasné, jen jsem ti chtěla říct, že to nemusí nic znamenat :hug: ať je vše v pořádku :kytka: :hug:

Kristyna.Vechtova
Extra třída :D 10464 příspěvků 15.11.16 21:51

@Lucinka.cv tak tím pádem bych se přiklonila k tomu protahování a cvičení :-)
Např. lehnout si na záda nohy mít pokrčené v pravém úhlu +/- a protáčet nohu v kyčli po směru ručiček hodin, dále klasický kočičí hřbet, nebo i pouze ležet na rovné tvrdé podložce (nejlépe na zemi) a mít nohy v pravém úhlu opřené např o postel, židli tak do 3/4 lítek :-) A dále pokud je k dispozici gymnastický míč tak si najít vhodné video s cvičením pro těhotné :-)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama