Bolest zad v těhotenství (30tt)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.09.19 11:32
Bolest zad v těhotenství (30tt)

Ahoj maminy. Jsem ve 30tt a začali mě nesnesitelně bolet záda, hlavně v noci, takže se skoro nevyspim. Vzbudí mě to a nemůžu zabrat jak je to nepříjemný, občas jen na chvíli, ale jsem zase vzhůru a takhle už skoro celý týden. Je to unavující a nevím jak dlouho tohle vydržím. Nepomáhá ani teplo, polštáře ani teplejší vana ani měkká nebo tvrdá postel ani gauč ani spaní na boku, prostě je to hrůza. V noci jsem se i protahovala po zemi jak to bylo nepříjemný. Vůbec nevím co s tím, ale chci se vyspat :,(
Do teď jsem měla absolutně bez problémové těhotenství, takže mě tohle hodně rozhodilo, pročumet půl noci s bolesti zad a nevědět jak ležet je fakt nepříjemný a lituju všechny, který to potkalo z jakéhokoli důvodu. Před den to trochu bolí, ale není to takové jako v leže. Od začátku těhotenství jsem přibrala cca 14 kg proporčně, prsa narostla velikosti D a já nevím a nevím co s tou bolesti zad :nevim:

Přečtěte si článek: Co pomáhá na bolest zad v těhotenství?

Reakce:
Helca83
Ukecaná baba ;) 1365 příspěvků 12.09.19 11:39

A ktera cast presne Te boli? Je to zrejme ze zmeny drzeni tela, narustu hmotnosti a take jak se telo uvolnuje v ramci pripravy na porod (hormony zmekcuji tkane), asi by pomohl sikovny fyzioterapeut.

Martha03
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 12.09.19 11:40

Ahoj. Já jsem dostala bolesti zad cca v 32tt a trvalo to až do porodu. Měla jsem teda bolesti celodenní, nejhorší ale bylo vstávání. Malá mi seděla někde na nervu, nespala jsem byla jsem vyčerpaná, nemohla jsem se hýbat ani přes den. No po porodu jak když mavnes kouzelným proutkem :lol: bohužel na to nic není, můžeš zkusit tehu jógu na protažení a čekat zda to přejde.

Schenni
Povídálka 24 příspěvků 12.09.19 11:47

Zkusila bych fyzioterapeuta a uvidis, zda pomuze. Moje fyzio kombinuje vice metod a voli individualne. Minule tehotenstvi mi pomohla, dostala jsem doporuceni na cviky na doma

cataluňa
Stálice 84 příspěvků 12.09.19 11:59

Mě jediné co pomáhá je plavání a při delším stání/chůzi si hlídat, abych neprohýbala záda a nevyvolavala moc pupek. Ale jsem zatím „jen“ 25tt, tak snad to bude pomáhat i dál.

Helca83
Ukecaná baba ;) 1365 příspěvků 12.09.19 12:02

@cataluňa Mne na tohle pomohl pas na brisko, ale chvili jsem si na nej zvykala a take cviky od fyzio na doma na uvolneni bederni patere.

tereza12345
Extra třída :D 12823 příspěvků 12.09.19 12:44

Ja se v posteli „polohovala“ do ulevove polohy… Takze spat v polosede, podlozena bederni pater, a podlozena kolena a lytka vysokou perinou. Vypadla jsem jako magor, ale spala jsem, to bylo nejdulezitejsi.

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 2211 příspěvků 12.09.19 12:56

Mě v obou těhotenstvích pomáhá cvičení, tentokrát jsem měla bolesti už okolo 16 týdne a tohle video mě úplně zachránilo.
https://www.youtube.com/watch?…
Za začátku jsem cvičila i vícekrát denně, teď, když nemám bolesti, tak se snažím aspoň 3× týdně zacvičit abych si udržela pohodu.

StaráPuška
Povídálka 21 příspěvků 12.09.19 13:04

Jsi si jistá, ze mas v pořádku pater? Ja mela pred par lety nehodu a po dvou letech bolesti a na magnetický rezonanci mi zjistili dve vyhreznute plotenky. Neurolog doporučil sekci. Každopádně tím chci rict, ze to může být něčím takovym, ale teď ti nikdo žádnou zobrazovací metodu neudělá, tak musíš vydržet. Jsem taky ve 30tt, id ty páteře mě bolí paty a kyčle a brni ruce… No, tak tise trpim :woman_shrugging: :grin: a tobě přeji hodně sil To dáme!

Any111
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 12.09.19 20:19

Záda mě bolí už hodně dlouho nesnesitelně. Jedná se o blokace kousek pod lopatkama. Dlouhodobe nepomáhá nic, jen na pár dní pomůžou tejpy. Bez nich bych se v těch nejhorších dnech nevyspala. Není potřeba kvůli tomu tejpovani chodit k fyzio. Zvládne to i partner podle návodu na internetu. Nějaké teplé obklady atd nemají moc efekt v případě že se vytvoří blokace. V tu chvíli máš ve svalu takovou kuličku z kyseliny močové a mléčné, která v horším případě tlačí na nějaký nerv a to pak bolí pekelne. Fyzioterapeut tohle řeší rozmasirovanim na sílu. Ja mam přísný klidový režim, takže nějaké cvičení nehrozí no a pak záda trpí :nevim: musíme to už vydržet

Dajuse
Nováček 8 příspěvků včera v 12:04

No mě bolí zada taky a už hooodne dlouho :zed: začalo to ve 23 tt, bolest SI skloubení v pravo, bolest se do 30 tt stala přímo nesnesitelna ( už mi nepomohly ani tejpy, procházky, cvičení vše jen podle mě zhoršovalo, sezení - šílený, vstát z postele znamenalo pět minut slz, sednout na záchod nebo se zvednout horor na půl hodiny ) fuj!!! Pak sem navštívila fyzioterpeutku pro těhotné, ta mi odblokovala to SI - kupodivu levé :nevim: a kyčle a do týdne se bolesti dost zmenšily, bohužel nezmizely, nejvíc minpomaha suché teplo a ležet a ještě cviky na míči. Teď jsem 35 tt a pro změnu mě bolest vystreluje ze zadku do stehna až ke kolenu, taky hnus :zed: U ortopeda mi řekl ze to jsou vazy před porodem :nevim: napsal mi rehabilitaci, kde měly sestry problém, ze jsem ve 32 tt a daly mi termín až za 4 týdny - příští týden což budu v týdnu 36. Blazinec :mrgreen: Já se jen modlím aby to po poporodu vše zmizelo, protože už teď mi je z té každodenní bolesti do pláče. :,(

Váš příspěvek
Reklama